Газета по-надвірнянськи
 

Зупиніть необгрунтовану корупційну ренту на газ

22 липня 2016, 13:44 | Рубрика: Економіка, Політика Версія для друку Версія для друку 514 переглядів

Політична партія «ВОЛЯ» блокує трибуну парламенту, виражаючи таким чином свій протест проти необґрунтовано високих тарифів та топ-корупції в державі. Народний депутат Юрій Дерев’янко підкреслив, що «ВОЛЯ» політично не об’єдналася з «Батьківщиною», «Свободою», Радикальною партією та Народним контролем, однак координує свої дії з цими політичними силами у боротьбі проти корупції і завищених тарифів.

Партія «ВОЛЯ» проаналізувала складові тарифу на газ і з’ясувала, що в кожній 1000 грн., яку людина платить за газ, закладено 580 грн. необґрунтованої корупційної ренти, яку просто «викачують» з кишень українців. З цієї аналітики видно, що сума 3 316 грн. – це необгрунтована корупційна рента. Ця додаткова корупційна націнка забезпечує надходження близько 50 млрд. грн. державним компаніям та 30 мільярдів грн. для приватних компаній на рік. Якщо прибрати цю корупційну ренту, то ціна на газ українського видобутку, якого достатньо, щоб забезпечити потреби жителів, – 2899 грн. за 1000 куб. м.

Infographics_Gaz_Tarify

Щоб зупинити «тарифний геноцид» вимоги «ВОЛІ» полягають у наступному:

1. Створення ТСК, яка повністю відкриє структуру формування тарифу, перевірить економічну обґрунтованість тарифів та запропонує новий принцип формування тарифу для населення;

2. Негайне впровадження вимог Третього енергетичного пакету ЄС, що передбачають демонополізацію газового ринку та створення незалежного регулятора. Це призведе до ліквідації неконституційного НКРЕКП і створить новий незалежний орган, який буде прозоро формувати економічно обгрунтовані тарифи.

3. Прийняття законодавства, яке дозволяє знизити тарифи на житлово-комунальні послуги:

- № 3216 – щодо спрямування газу українського видобутку на потребу населення,

- № 2832 – встановлення обєктивних нормативів споживання газу для споживачів без лічильників,

- № 4317 – зменшення рентної плати для державних газовидобувних компаній до рівня приватних.

Щоб знизити тарифи для населення «ВОЛЯ» пропонує наступне:

- спрямувати газ українського видобутку на потреби населення, а імпортний – для промисловості. У такому випадку за нашими підрахунками українці мають витрачати на газ 2899 грн. за 1000 кубометрів газу. Є також інший можливий варіант: ухвалити єдину зважену, економічно обґрунтовану ціну, яка має враховувати достатній рівень рентабельності для вітчизняної нафтогазової галузі у розмірі 40-100% та потребу додаткового придбавання імпортного газу для потреб України. У цьому випадку єдина ціна складатиме 5026 грн.

Соломія ХРЕПТИК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!