Газета по-надвірнянськи
 

Іван Франко: хто він для нас

26 серпня 2016, 13:17 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 464 переглядів

У роки шкільництва Іван Якович Франко поставав перед нами як Вічний Революціонер, Каменяр. Словом – готовий образ, начебто, довершений і більше жодних думок чи здогадок. Так була влаштована система радянської освіти.

На світанку незалежності прогресивні університетські викладачі відкривали нам, спраглим студентам, зовсім іншого Франка – людину енциклопедичних знань, науковця, безкомпромісного борця за найвищі людські ідеали. А ще – його «Зів`яле листя»: напрочуд тонка і прониклива лірика.

Щиро тішимося, що нинішнє покоління ближче спізнає Франка і через його хіт у виконанні Віталія Козловського «Чого являєшся мені у сні…». Він стає сучасним з кожним його новим відкриттям. А наукові праці великого письменника ще чекають свого вдумливого прочитання й переосмислення.

Почуття гордості і щастя охоплюють від того, що талант нашого співвітчизника, Великого Каменяра визнає світове товариство. І не тільки визнає, а й глибоко шанує. Ювілейний день із дня народження великого сина українського народу Івана Франка відзначають нині у всьому світі. Таке рішення прийняла Надзвичайна сесія Всесвітньої Ради Миру у Стокгольмі. Прогресивне людство складає урочисту шану Іванові Франку не лише як талановитому письменникові, всебічно творчій особистості, а й як невтомному борцеві за найцінніші суспільні ідеали – за мир, свободу і щастя кожної людини.

Власне, боротьбі за ці ідеали Каменяр віддав своє полум`яне слово письменника,  активну позицію громадського діяча, розум і все нелегке, але героїчне життя. «Яко син селянина, вигодований твердим мужицьким хлібом, я почуваю себе до обов`язку віддати працю свого життя тому простому народові» – так твердив Іван Франко. Такий дороговказ вбачаємо для себе і почуття такого обов`язку бажаємо усім.

Іван Франко жив і діяв у складних і тяжких умовах, у часи національного гноблення. Уже з ранніх літ став на шлях революціонера, боровся проти існуючого несправедливого суспільного ладу, за соціальні й національні права трудового народу. Творчість Франка справила вагомий вклад на формування революційного духу того часу.

Редакція «Народної Волі».

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!