Газета по-надвірнянськи
 

Розуміють важливість середньої освіти

26 серпня 2016, 13:36 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 436 переглядів

Напередодні Першовересня, крім батьків, заклопотані і влада, і освітяни. Приємна турбота, позитивні переживаня об`єднують громади, суспільство, бо все спрямоване на майбутнє – молодше покоління, яке уже через десяток років повинно стати надійною опорою і заміною.

З якими клопотами зустрічають новий навчальний рік і чим найбільше переймаються у відділі освіти РДА сьогодні – про це розповідає начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради Степан Северилов.

– Із 15 по 19 серпня робоча група, створена відповідно до наказу відділу освіти РДА від 8 серпня 2016 р. № 219,  перевіряла готовність навчальних закладів Надвірнянського району до нового 2016-2017 навчального року. Представники управління Держ­продспоживслужби, райвідділу УДСНС, відділу освіти та райдержадміністрації проінспектували стан матеріально-технічної бази закладів та реалізацію програми соціально-економічного і культурного розвитку району.

Загалом на заходи із забезпечення програми соціально-економічного розвитку в районному бюджеті заплановано понад 9,6 млн. грн., із них 1,69 млн. грн. – субвенції з бюджетів сільських, селищних та міської рад, 0,82 млн. грн. – кошти освітньої субвенції, понад 5,8 млн. грн. – кошти районного бюджету та 1,36 млн. грн. – субвенції з обласного бюджету.  На момент об’їзду понад 90 відсотків плану заходів уже виконано та профінансовано.

Пріоритетними залишаються енергозберігаючі заходи: заміна  вікон і дверей – понад 900 тис. грн.; ремонт систем теплопостачання та заміна котлів – 544 тис. грн.; утеплення і перекриття дахів – майже 1,8 млн. грн. На сьогодні облаштовано, капітально відремонтовано системи водопостачання та водовідведення, внутрішні туалети у Делятинській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Делятинському НВК, Битківській ЗОШ І-ІІІ ст., Парищенській ЗОШ І-ІІІ ст.,  Добротівському НВК, Лоївській ЗОШ І-ІІІ ст. – на загальну суму понад 1  млн. грн.

Для проведення поточного ремонту шкіл група ЦГО відділу освіти закупила будівельні матеріали на 180 тис. грн. Цьогоріч вперше такі закупівлі провели з використанням системи «PROZORRO», що уможливило заощаджені бюджетні кошти спрямувати на потреби установ освіти.

Не залишився поза увагою і фізичний розвиток наших дітей. Цьогоріч пасічнянська і тисменичанська громади отримали сучасні спортивні  майданчики зі штучним покриттям, а також встановлено три спортивно-тренажерні комплекси у смт. Битків, селах Гвізд і Середній Майдан. У школах району оновлено спортінвентар.

Науковий прогрес у сфері ІТ-технологій, нові програмні вимоги у вивченні  інформатики в  школі вимагають постійної модернізації комп’ютерної техніки. Для цього профінансували 220 тис. грн., за які закупили ноутбуки, мультимедійні проектори, комп’ютери, принтери.

Стан фінансування освітньої галузі протягом останніх двох років чітко відображає позицію влади та депутатів усіх рівнів, а саме – розуміння значення загальної середньої освіти у процесі оновлення та реформування українського суспільства. Надання якісних освітніх послуг неможливе без суттєвого покращення матеріально-технічної бази шкіл.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!