Газета по-надвірнянськи
 

Фольклорне подвір`я віншувало Державу розмаїттям талантів

2 вересня 2016, 12:51 | Рубрика: Свята, Україна Версія для друку Версія для друку 3,202 переглядів

Святкові миті відзначення 25-річного ювілею країни відтіснили з першого плану проблеми нашого повсякдення. Особливо вирував піднесений настрій на стилізованому фольклорно-етнографічному подвір`ї у центрі Надвірної, яке розцвіло барвистими виставками, виступами колективів із різних куточків району, гратулюванням і, звичайно, привітними усмішками.

P8240308

Надвірнянці і гості міста веселилися з нагоди ювілею Незалежної Держави, демонстрували свої таланти, невимушено спілкувалися із керівництвом району і міста, депутатами різних рівнів, закордонними делегаціями. Скрізь панувала святкова атмосфера. Інформуємо наших читачів про окремі найяскравіші штрихи.

Саджавка зустрічала гостей виставкою «Скарби бабусиної скрині», домашніми помідорами, смачними родинними стравами, якими пригощала директор будинку культури Уляна Грицюк та Леся Федорчук. Гордість Уляни Грицюк – її онучка Марія – активна учасниця святкового концерту.

Максимець. Зацікавили образи-ікони Наталії Остап`юк, вишивки Оксани Осташук, живопис та різьба по дереву Івана Дзебчука і Петра Тикенчука, а також оригінально приготовлені страви Марії Юрчук.

Бистриця виокремилась майстер-класом із бісероплетіння і вишивки місцевого бібліотекаря Марії Зеленчук, досвід якої уже перейняла група школярів.

P8240309

Зелена похвалилася білими грибами, яких цьогоріч у лісі не густо, будзом, бринзою, пампушками соленими і з варенням та ін. Директор будинку культури Наталія Осташук та її помічниця-освітянка, учасниця фольклорно-етнографічного колективу «Писанка» Ірина Глущук представили роботи майстринь-односельчанок та солістку колективу, студентку Олесю Косюк.

P8240329

Фитьків. Сільський голова Марія Дмитрук разом із славнозвісним колективом «Перевесло» (кер. Ольга Багрійчук) у піснях возвеличували країну. Завідувач клубу Галина Нарожняк привезла персональну виставку вишивок. Серед фитьківських страв багатьом припали до смаку фасольинка, «горобці»-булочки та ін.

Пнів. Знані у районі клубні працівники Ірина Сороцька та Галина Пуканюк разом із колективом «Горлиця» частували широким асортиментом страв по-пнівськи та голосистим співом. Привабила виставка робіт учнів підготовчої групи графіки художньої школи-філії та інших майстрів.

P8240304

Середній Майдан і Вишнівці. Тут зустріли усміхнених завідувачів клубів і бібліотеки Ганну Казюк, Уляну Семенишин, Надію Кухарук. Пампушки, коровай та інші смаколики – усе це приготовлено власноруч, а майстриня вишивки – Христина Михальчук.

Пасічна вразила різножанровими унікальними виставками, які розглядали численні шанувальники виробів народних умільців під орудою завклубу Параски Гаврильчук.

Чорні Ослави представляли сільський депутат і майстер вишивки Ярослав Садов`як із дружиною Ольгою, клубні працівники Леся Козьмин та Галина Щерб`юк із колективом «Біла криниця». Виставка – із виробів односельчан та музейних експонатів при клубі, зібраних Ганною Крайлюк. Серед страв – оригінальна випічка баранчиків.

Лісна Тарновиця. Талановита сім`я Дем`янівих не потребує представлення, як і гурт «Тарнівчанка». Надовго затримується погляд на вишивках Марії Найко, Євдокії Пиндик і Лесі Качанюк, як і на грибочках з оселедцями та інших стравах.

Тисменичани. «Цвіте терен…»… трохи журливо затягнув цю народну пісню жіночий фольклорний ансамбль, з яким нас познайомили Тамара Белей (вона ж і чаклувала біля старовинної кухні) та Ярослав Федорів. Вишивала для себе і відвіду­вачів Галина Яцків.

Назавизів. Завідувач клубу Оксана Колінковська також особисто готувала страви, а майстрині-вишивальниці – Галина Романів і бібліотекар Світлана Нещенко.

Лоєва. Тортом подивувала Оксана Том`як, решта страв – справа рук і досвіду фольклорного  колективу «Криниченька» під орудою Марії Хопти, вишивки – Ярослави Пліщук.

Добротів продемонстрував похвальну майстерність товариства народних ремесел.

Черник. Крім власноручних страв, завідувач клубу Галина Яремчук ознайомила із виставкою вишивки, різьбярства і ткацтва Ганни Левицької, Надії Осташук та ін.

Цуцилів. Директор народного дому Галина Легка та художній керівник Микола Ровенко крім вишивки і домашньої кухні показали макет старовинного жіночого костюму.

Чорний Потік, Гвізд, Бистриця, Парище, Заріччя. Хоч територіально розташовані у різних сторонах району, на фольклорному подвір`ї розмістилися поруч і забавляли гостей народними піснями, самобутніми стравами і дивували виставками, про які розповідали директори будинків культури Михайло Шовгенюк, Катерина Іванюк, Марія Рогів та художні керівники Ганна Лацко і Ярослава Вацик.

Молодків. Тут відчули монолітність клубних і бібліотечних працівників та колективу «Сербиця». Усе, як розповіла Людмила Йосипенко, готували разом. Тож і успіх – спільний.

Гаврилівка. Художнього керівника будинку культури, активістку районних заходів Лесю Гайдаш шануємо за талант, душевність і щирість. Спільно із бібліотекарем Марією Глинчак також усе приготували разом. Але головне, чим пишаються, що їхній сільський голова Василь Грицяк – ровесник незалежності України. І у свої 25 років заслужив повагу в односельчан.

P8240306

Завершуючи етноекскурсію із заступником начальника відділу культури РДА Ольгою Багрійчук, підсумовуємо: не пересихає життєдайне джерело талантів наших самобутніх умільців. Вони єднають громаду і надихають на нові кроки утвердження і розбудови Української Держави та зміцнення територіальної цілісності.

***

Цього ж дня не менше привертали увагу виставки освітніх закладів району та Надвірнянського відділу «Союзу Українок».

Позитивні відгуки отримуємо про виступ  5-річних вихованців ДНЗ «Квітка Карпат», які під орудою Ірини Дричак та Ганни Кипещук у руханці відтворили велич Українського Державного Прапора на майдані Тараса Шевченка у Надвірній.

Орися СПІВАК «Народна Воля».

 Світлини Михайла ЛУКАЧА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!