Газета по-надвірнянськи
 

Освятили Символічну могилу в Чорному Потоці

30 вересня 2016, 14:27 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 431 переглядів

Протягом останніх років жителі Чорного Потоку не раз порушували питання про насипання символічної могили у селі. Адже наших земляків немало серед Січових стрільців, воювали вони на фронтах обох світових воєн, десятки односельчан поповнили лави УПА. Тепер в АТО брали чи беруть участь 16 чорнопотоківців.

Навесні цього року справа зрушила з місця. Вибрали місце навпроти храму Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ на ділянці уродженця села Івана Сопилюка, який проживає зараз у Надвірній. Цією справою перейнявся настоятель храму Святих апостолів Петра і Павла о. Любомир Мандзюк, який став справжнім генератором ідей щодо облаштування майбутнього пам’ятного знаку, який мав би увічнити пам’ять про земляків-борців за волю.

Коли чорнопотоківці довідалися про спорудження могили, почали допомагати хто чим міг – грошима, матеріалами, працею, технікою.Вирішили на 25-літній ювілей Незалежності України освятити символічну могилу і пам’ятний хрест.

Сотні людей прийшли до храму Святих апостолів Петра і Павла, в якому відправили подячну Божественну літургію, а опісля освятили могилу і відправили панахиду. Привітальне слово виголосили сільський голова Василь Шовгенюк, директор школи Михайло Струк, депутати обласної ради Ольга Федишина та районної ради Михайло Дячук, учитель історії Мирослава Василишин, отець Любомир Мандзюк.Учасники молодіжної християнської спільноти «Віра» під орудою о. Любомира, керівника хору Марії Панівник та вчительки християнської етики Ольги Сопилюк підготували прекрасний святковий концерт.

Отець Любомир щиро подякував усім присутнім і причетним до спорудження могили, а також вручив від імені єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василя Івасюка громаді й окремим меценатам подячні грамоти.

Всеволод ГРЕЧУХ,

с. Чорний Потік.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!