Газета по-надвірнянськи
 

Станції юних техніків – 40!

23 вересня 2016, 14:00 | Рубрика: Освіта, Професійне, Свята Версія для друку Версія для друку 921 переглядів

Коли йдете вулицею Івана Франка у райцентрі, зверніть увагу на вивіску « Надвірнянська районна станція юних техніків».  Відкрийте двері – і ви потрапите в чарівний світ творчості. Тут все милує зір: на стендах – світлини з мальовничими краєвидами рідного краю, на поличках – моделі, сувеніри, іграшки, барвисті витинанки й аплікації, на стінах – яскраві панно. Це – творчість юних. Навчитись можуть усі. Головне запастись терпінням.

Ось уже у  сороковий раз Надвірнянська районна станція юних техніків гостинно відчинила двері для своїх вихованців. 40 років!.. За ними – праця великої кількості людей, яка переростає у безупинний творчий процес, тісну взаємодію його ключових осіб: наставника та вихованця, вчителя і учня, керівника і гуртківця, їх спільне прагнення до пізнання нового, але такого цікавого, багатогранного і прекрасного світу.

DSCN6131

Станція юних техніків розпочала свою роботу 13 вересня 1976-го. Тоді колектив нашого закладу поставив перед собою завдання – не просто розвивати якісь певні здібності вихованців, задовольняти певні інтереси чи готувати до конкретного виду професійної діяльності, а й забезпечити їх всебічний розвиток, цілісний процес засвоєння соціального досвіду, щоб вони могли успішно адаптуватись у самостійному житті, цінувати та захищати національні і загальнолюдські цінності.

Перший директор – Ярослав Павлович Бучко очолював позашкільний заклад із 1976-го року по 1990 рік. Протягом 1990-1993 років керував Надвірнянською райСЮТ Омелян Семенович Штаєр; у 1993-му позашкільний заклад очолив Тарас Михайлович Остап`юк; із 1998-го по 2000 рік обов’язки директора виконувала Галина  Василівна Брунарська; із 2000-го по 2010 рік керував позашкільним закладом Василь Васильович Мельник. У 2010-му Надвірнянську райСЮТ очолив Василь Миколайович  Гайдаш.

У нас працюють 29 педагогічних працівників, із них 8 основних. Гуртковою роботою охоплений 531 вихованець у 35 гуртках за  напрямками: художньо-естетичний, науково-технічний, спортивно-технічний, мала академія наук.

Основне завдання педколективу – допомогти вихованцям відкрити їх власні потенційні сили, показати перспективу зростання; виховувати особистість, котра мріє досягти вершини своїх можливостей; перейти до гуманізації стосунків і поглиб­леного пізнання духовного світу дитини, до створення гармонії її взаємин із ровесниками, дорослими, із самим собою. За десятки років у СЮТ навчалося багато школярів нашого міста та району. Знання, які отримали тут, стали їм у пригоді. Існує величезна кількість цінностей у цьому житті. Одні ми ігноруємо, інші наслідуємо, треті зневажаємо, четверті… Але серед них є одна, беззаперечна для кожної нормальної людини – свобода. Ніхто з нас не любить нав’язаних дій, чужих рішень, відсутність вибору. І особливо цього не люблять діти. Районна станція юних техніків – це свобода вибору. Відвідуючи станцію, діти мають можливість самостійно вибирати гурток, в якому змогли б розкрити свої здібності, проявити ініціативу.

DSCN6132

Навчальний процес проводимо за двоступеневою системою навчання. За першим ступенем працюють гуртки молодших школярів та  гуртки у дошкільних навчальних закладах. Структура СЮТ побудована за принципом спадкоємності поколінь, тобто учні, які навчаються у гуртках для молодших школярів, мають змогу продовжити своє навчання у гуртках для середнього, а потім старшого віку. Більш талановиті вихованці продовжують своє навчання у філії Малої академії наук СЮТ. Це дає змогу брати участь, стати призерами, переможцями обласних та Всеукраїнських конкурсів і змагань.

У 2015-2016 навчальному році наша станція стала організатором проведення 12 масових заходів, серед яких 7 районних з науково-технічної творчості, в яких взяли участь 328 учнів шкіл району та позашкільних установ. У закладі працюють творчі педагоги, котрі згуртовують коло себе талановиту молодь. Грамоти і дипломи наших вихованців за участь у виставках, конкурсах, змаганнях різних рівнів – районних, обласних і всеукраїнських – тому свідки. У минулому навчальному році наші вихованці взяли участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті наукових робіт та обласних конкурсах-виставках – радіотехнічній олімпіаді старшокласників,  конкурсі народних ремесел, захисті техніко-технологічних розробок, виставці техніко-технологічних виробів, конкурсі учнівської молоді з інформаційних технологій, змаганнях  молодших школярів, змаганнях з авіа-ракетомодельного спорту та юних фотолюбителів, виставці-конкурсі виробів із бісеру, конкурсі програмістів та юних інтелектуалів.  45  вихованців стали призерами обласних масових заходів, двоє – переможцями Всеукраїнських конкурсів і змагань. За результатами виступів у заходах з науково-технічної творчості заклад став третім в області.

DSCN6133

Дирекція і педколектив станції сподіваються, що підприємці та меценати району і міста підтримають та відгукнуться на нашу пропозицію взяти шефство над тим чи іншим гуртком. Така співпраця, на нашу думку, стала б корисною для самих меценатів і, звичайно, вихованців, а також своєрідною рекламою для підприємців і їх значний вклад у розвиток технічної творчості, навчання та виховання дітей району.

Відзначаємо кращих керівників гуртків,  котрі з року в рік готують призерів районних, обласних та Всеукраїнських масових заходів і самі є активними учасниками  та переможцями конкурсів для педагогів позашкільних закладів – керівників гуртків Мельника В. В. («Радіоконстуювання»), Брунарську Г. В. («Оригамі»), Лозинського Я. М. («Художньої обробки дерева»), Плазинського М. М. («Судномоделювання»), Дмитрука І. В. («Програміст»), Майструк Л. В. («Бісерне рукоділля»), Петрика В. В. («Початкове технічне моделювання»), Ткачука М. М. («Космічне макетування»), Свідрака Я. Ю. («Ракетомоделювання»), Щерб’юк У. М. («Фотоаматор»), Романюка М. Я. («Радіоконструювання»), Гаврилюка І. М. («Авіамоделювання»), Бегметюк Л. М. («Паперопластика»), Дем`янчук Х. Р. («Соломоплетіння»), Гаврилюк М. В. («Виготовлення сувенірів»).

У рамках відзначення ювілею запрошуємо  на науково-практичну конференцію  «Науково-технічна творчість – вимога часу»  у середині жовтня у районному будинку культури, а також відвідати у нашій станції кімнати розвитку техніки та історичної спадщини Надвірнянщини.

Від імені дирекції райСЮТ щиро вітаю всіх працівників закладу, а також тих, котрі працювали у попередні роки, вихованців станції усіх років із 40-річним ювілеєм. Бажаю всім миру, міцного здоров’я, добробуту, злагоди у родинах та значних успіхів у справі навчання, виховання та реалізації творчих задумів.

Василь ГАЙДАШ,

директор Надвірнянської районної станції юних техніків.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!