Газета по-надвірнянськи
 

Чергові міжнародні інвестиції у господарку міста Надвірна

28 жовтня 2016, 14:28 | Рубрика: Співробітництво Версія для друку Версія для друку 688 переглядів

Другий рік поспіль діє підписана угода між Надвірнянською міською радою та Європейським Союзом щодо співпраці для підтримки об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) м. Надвірна та покращення інфраструктури навчальних закладів.

Торік у рамках Спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  залучили кошти з Європейського Союзу та за спільного фінансування з міською радою, ОСББ і громадськими організаціями для реалізації 5 мікропроектів.

Для участі відібрали 3 ОСББ та 2 навчальні заклади. Зокрема, замінили вікна у Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 і ДНЗ «Квітка Карпат», а також капітально відремонтували мережі водо- та електропостачання у будинку № 2 на вул. Котляревського (ОСББ «Едельвейс»), покрівлі даху будинку № 14 на вул. Черемшини (ОСББ «Берізка») та замінили вікна у будинку № 18 на м-ні Шевченка (ОСББ «Ювілейний»). Загальна вартість робіт, здійснених у рамках міжнародного проекту у 2015 році – понад 1 224 000 грн.; співфінансування з міського бюджету – понад 479 тис. грн.

Цього року співпраця Надвірнянської міської ради та Європейського Союзу у рамках ІІІ фази Спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» триває. Уже відібрано 4 ОСББ м. Надвірна для реалізації мікропроектних пропозицій (МПП):

- ОСББ «Черемош-8» (вул. Купчинського, 8) – капітальний ремонт покрівлі даху та фасаду будинку;

- ОСББ «Злагода-10» (вул. М.Черемшини, 10) – капітальний ремонт внутрібудинкових мереж водопостачання та водовідведення, системи енергопостачання, заміна вікон і вхідних дверей на енергозберігаючі в місцях загального користування;

- ОСББ «Добробут 2010» (вул.Франка, 4 а) – технічне переоснащення освітлення придворової території та сходових кліток із втіленням інноваційних технологій з використанням сонячної енергії;

- ОСББ «Хронос» (вул. Руднєва, 25) – капітальний ремонт покрівлі даху будинку.

У середу, 19 жовтня, у Надвірнянській міській раді відбувся форум місцевого розвитку  у рамках згаданого проекту за участі обласного координатора Лесі Попелюх, міського голови Зіновія Андрійовича, муніципального координатора Олега Антонюка, представників ресурсного центру Надвірнянської міської ради, голів ОСББ-учасників проекту та представників підрядних організацій, які здійснюватимуть роботи відповідно до МПП. Під час форуму голови ОСББ, представники підрядних організацій спільно з міським головою та координаторами проекту обговорили робочі питання щодо реалізації мікропроектних пропозицій. З метою чіткої координації робіт розглянуто календарні графіки, обговорено стан виконання робіт та всі питання, які можуть виникати у процесі впровадження МПП. Кожен проект має свою специфіку реалізації, тому робоча група зупинилась на кожному об’єкті зокрема.

Голова ОСББ «Хронос» Людмила Поліщук зазначила, що роботи на будинку № 25 на вул. Руднєва на завершенні. Жителі будинку зауважень до підрядної організації не мають (згідно з проведеним тендером переможцем стало ТзОВ «Карпатінвестбуд»). Відповідно до пропозицій переможця тендеру утворився фонд економії коштів. Тому визначено додаткові роботи та проведено додатковий конкурс. Завдяки цьому, крім заміни покрівлі даху та встановлення ринв і водостоків, замінили вікна у місцях загального користування та підшили нижню частину даху. Зараз ОСББ приступає до підготовки звіту. Леся Попелюх зазначила, що перший транш (80%) від ЄС/ПРООН усі учасники проекту вже отримали. Другий транш отримають тоді,  коли роботи будуть виконані на 100% і подадуть звіт про завершення реалізації МПП. Вартість проекту згідно з проектно-кошторисною документацією – 337 072 грн.

ОСББ «Злагода-10» (вул. М. Черемшини, 10) 22 липня ц. р. провела тендер, переможцем якого стало ТзОВ «Елекстросервіс-1». Уже узгоджено календарні графіки виконання робіт: заплановано приступити до реалізації МПП 1 листопада та до 1 грудня її завершити. Цей проект є багатогранним, тому детально обговорили з представником ТзОВ «Елекстросервіс-1» та головою ОСББ Галиною Кудрик усі питання, які можуть виникати під час виконання робіт. Як зазначила обласний координатор Леся Попелюх, реалізація МПП має здійснюватись виключно у рамках робіт, передбачених проектно-кошторисною документацією. Якщо у процесі виникатиме необхідність внести зміни, то вони обов’язково повинні пройти затвердження головного інженера-будівельника проекту. Вартість проекту згідно з проектно-кошторисною документацією складає 420 941 грн.

Голова ОСББ «Черемош-8» (вул. Купчинського, 8) доповів, що авансовий платіж підрядній організації вже перерахований, завезено матеріал і робоча бригада приступила до робіт. Згідно з проведеним тендером підрядною організацією обрано ФОП Безкровного В. В., який уже не перший рік має досвід співпраці у рамках Проекту ЄС/ПРООН. Якщо погодні умови сприятимуть, то роботи планують завершити протягом 3 тижнів. Згідно з пропозиціями переможця тендеру утворився фонд економії коштів, на який визначать перелік додаткових робіт та проведуть додатковий конкурс. Вартість проекту згідно з проектно-кошторисною документацію – 701 694 грн.

Про стан реалізації МПП доповіла також голова ОСББ «Добробут-2010» (вул. Франка, 4) Оксана Мерцало. Переможцем тендеру, який проводило ОСББ, визначено ТзОВ «АДАМСОН». З підрядною організацією затверджено календарні графіки виконання робіт та виробляють зараз металеві опори для вуличного освітлення і розпочали земляні роботи безпосередньо на об’єкті. Згідно з календарним графіком, завершити впровадження МПП планують наприкінці листопада. Вартість проекту згідно з проектно-кошторисною документацією – 338 706 грн.

Фінансування згаданих проектів відбувається згідно з умовами, передбаченими проектом, а саме: 50% – ЄС/ПРООН; 45% – Надвірнянська міська рада та 5% – ОСББ.

Надвірнянська міська рада закликає жителів житлового фонду міста створювати ОСББ для налагодження у наступних роках співпраці з міжнародними інвесторами та залучення коштів з Європейського Союзу для покращення умов проживання. У міській раді діє Ресурсний центр громади, який завжди готовий надати допомогу і підтримку ОСББ та ініціативним групам.

Інф. Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!