Газета по-надвірнянськи
 

Діяльність котельні ТзОВ «Струмок» буде зупинена

7 жовтня 2016, 14:35 | Рубрика: Ситуація Версія для друку Версія для друку 460 переглядів

Жителів будинків на вулицях Котляревського, 2, 2-а, 4, 6, Княгині Ольги, 5, 7 та Соломії Крушельницької, 2 у Надвірній вкрай обурила ситуація із забрудненням навколишнього природного середовища стаціонарною котельнею ТзОВ «Струмок». Через викиди неможливо прогулюватися чи відпочивати на прибудинковій території, провітрити власні помешкання, робота підприємства супроводжується постійним шумом і навіть у нічний час від роботи автотранспорту та працівників. Містяни нарікають на чорний їдкий дим і зазначають, що найімовірніше у котельні спалюють гуму. Жителі 252 квартир звернулися до Надвірнянської міської ради із проханням вжити заходів щодо зупинення роботи стаціонарної котельні ТзОВ «Струмок».

За вирішення екологічної проблеми жителів центральної частини міста взялися народний депутат України Юрій Дерев’янко, депутати районної Тетяна Пришляк і міської рад Володимир Монастирецький. Першочергово, вони зазначили, що така шкідлива діяльність ТзОВ не може далі тривати і котельня не повинна отруювати навколишнє середовище і негативно впливати на здоров’я надвірнянців. Вони надіслали ряд депутатських звернень до відповідних органів державної влади, зокрема, до Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області та Надвірнянського міжрайонного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби в Івано-Франківській області. Саме депутати та юристи партії «ВОЛЯ» вишукали  єдине і правильне рішення – скорочення терміну дії договору оренди, вони і підготували відповідне рішення. Депутати міської ради одноголосно підтримали ці пропозиції і внесли зміни у своє ж рішення від першого квітня і змінили термін оренди цілісного майнового комплексу стаціонарної котельні із трьох років до одного, тепер він триватиме до 30 квітня 2017 року. Після чого робота котельні у центрі міста зупиниться і вже не завдаватиме жодної шкоди людям. Депутат міської ради Володимир Монастирецький зазначив, що це єдине правильне рішення і в подальшому цільове призначення приміщення котельні треба вирішувати на громадських слуханнях.

– Тільки надвірнянці можуть вирішувати, що там буде, можливо і вдасться встановити дитячий майданчик, – зазначає депутат. У конт­ролюючих органах переконували людей, що їм не вдасться ніяк вирішити ситуацію із ТзОВ «Струмок». Та ми бачимо, коли є воля та намагання боротьби, то будь-які проблеми вдасться вирішити.

Міські обранці позитивно проголосували за звернення в екологічну інспекцію та в санітарно-епідеміологічну станцію щодо дотримання природоохоронних норм, спеціалісти цих установ повинні виміряти рівень викидів із труб. Тетяна Пришляк відзначила, що можливо доведеться звернутись до проведення альтернативних досліджень викидів згаданої котельні, бо попередні заміри санепідемслужби не виявили жодних порушень.

– На превеликий жаль, таких осередків екологічної небезпеки у місті декілька, надвірнянці скаржаться на сморід від котелень у центрі міста та у мікрорайоні на вул. Руднєва, – зазначає Тетяна Пришляк. Тому спільними правильними діями потрібно робити життя в місті комфортним та безпечним.

Тетяна ДОРОШЕНКО. 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!