Газета по-надвірнянськи
 

Не лукавити – застереження продавцям підакцизної продукції

21 жовтня 2016, 14:05 | Рубрика: Інформує ГУ ДПС в Івано-Франківській області Версія для друку Версія для друку 485 переглядів

Згідно з діючим законодавством одним із джерел поповнення місцевих (міського, селищних та сільських) бюджетів є акцизний податок, який складає 5 відсотків від продажу  алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Аналіз звітності суб’єктів господарювання (СГ), які реалізовують алкогольні напої та тютюнові вироби, проведений Надвірнянською ОДПІ щодо виручки, отриманої від їх реалізації, показав, що окремі суб’єкти господарювання декларують дуже низькі виторги – менше ніж 1 пляшка алкоголю. Це може свідчити про проведення  розрахунків з покупцями без застосування касових апаратів та приховування реального виторгу,  що у кінцевому результаті призводить до зменшення обсягів  оподатковуваних операцій та недопоступлення коштів від реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів до місцевих бюджетів.

Деякі СГ, які придбали ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, декларують такі суми обсягів їх реалізації, які не забезпечують навіть окупність самих ліцензій. А враховуючи те, що  певні кошти витрачають ще й на забезпечення своєї діяльності, то знову ж виникає підозра у ймовірності приховування доходів.

За порушення законодавства, пов`язане з необлікуванням виторгу, Надвірнянська ОДПІ цьогоріч до СГ, які реалізовують алкогольні напої та тютюнові вироби, застосувала штрафні санкції на 330 тис. грн. Деякі СГ продають алкогольні напої і тютюнові вироби без придбання відповідної ліцензії. Таким ділкам у поточному році нараховано штрафів на 100 тис. грн.

Просимо суб’єктів господарювання дотримуватися норм законодавства та попереджуємо про відповідальність за їх порушення, а громадян – вимагати защораз чек при придбанні підакцизних товарів. У разі виявлення фактів порушень торгівлі ними, або сумнівів щодо їх якості, письмово повідомляти Надвірнянську ОДПІ за адресою: м. Надвірна, вул. Визволення, 2.

Як не втратити статус неприбутковості

Повідомляємо, що із 16 липня цього року діє новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій. Визначено алгоритм подання документів для включення до Реєстру.

Неприбуткова організація подає до органів державної фіскальної служби: реєстраційну заяву за формою 1-РН; копії установчих документів неприбуткової організації; для житлово-будівельних кооперативів – також копії документів, які підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним кооперативом. Ще раз нагадуємо, неприбуткові організації до кінця 2016 року зобов’язані привести у відповідність до вимог п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України свої установчі документи та подати їх на розгляд до органу ДФС з метою підтвердження статусу неприбутковості.

Надвірнянська ОДПІ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!