Газета по-надвірнянськи
 

Припинити нищення карпатських лісів

13 жовтня 2016, 13:20 | Рубрика: Громадськість, Природа Версія для друку Версія для друку 420 переглядів

Цього вимагали жителі  Лісної Тарновиці, Назавизова, Парищ і Гаврилівки під час зустрічі 11 жовтня у райдержадміністрації з керівниками районних виконавчої влади, відділу Національної поліції та представниками Надвірнянського спецагролісгоспу.

Громадські активісти констатували, що проблему масового вирубування лісів неодноразово порушували в різних інстанціях, але результату – жодного. Тому, якщо і цього разу за її конкретне розв`язання не візьмуться всі компетентні органи і служби району, то краяни налаштовані діяти рішучіше. Зрештою, у залі засідань працювали тележурналісти трьох українських каналів, які того ж дня вже встигли поширити інформацію про це на всю країну.

Учасники зустрічі озвучили широкий блок інших болючих питань, що стосувалися, зокрема, роботи поліції; боротьби із гральним бізнесом; забезпечення воїнів АТО дровами на зиму тощо.

За підсумками діалогу з громадами голова РДА Олександр Кеніз дав доручення відповідним структурним підрозділам. Вирішено також підготувати звернення до обласної ради. У зустрічі також взяли участь і висловили свою позицію депутати районної, міської рад, члени Громадської ради при РДА, демобілізовані воїни антитерористичної операції. Принагідно любителі полакомитися карпатською деревиною мають пам`ятати, що згідно зі ст. 65 Кодексу України про адмінпорушення за незаконну порубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка їх очікує штраф від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від 7 до 12 таких мінімумів доходів громадян. За самовільні рубання згідно з постановою КМУ № 665 від 23 липня 2008 р. із врахуванням індексів інфляції штраф складає за одну деревину – від 118,41 грн. при діаметрі біля шийки кореня до 10 см і 29486,79 грн. при діаметрі шийки кореня 120 см, а на вітровальні і сухостійні дерева штраф зменшується на половину.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!