Газета по-надвірнянськи
 

Рак – не вирок

21 жовтня 2016, 14:03 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 502 переглядів

Рак молочної залози є найпоширенішою формою злоякісних пухлин у жінок. Кожних 48 хвилин у світі помирає  одна жінка від цього захворювання. Щорічно в Україні діагностують більше 16 тис. випадків цієї недуги. В Івано-Франківській області 340-360, а в нашому районі – 45-50 випадків.

Раннє виявлення раку  і вчасно розпочате лікування сприяє  успішному виліковуванню, та й саме лікування набагато простіше і дешевше. Для цього потрібно проводити цілеспрямовані профілактичні огляди. Кожна жінка не рідше 1 раз у 3 місяці повинна самообстежувати молочні залози. Виявивши якесь ущільнення у грудній залозі, необхідно негайно звернутись до лікаря (гінеколога, хірурга, дільничного терапевта, онколога).

Ефективних методів запобігання раку на сьогодні не  існує. Єдиний реальний шлях перемогти цю недугу – виявити її на ранніх стадіях і своєчасно розпочати лікування.

Кожна жінка повинна пам’ятати, що рак молочної залози – загроза серйозна, але не обов’язково смертельна. Рак – не вирок. Для відновлення здоров’я потрібні внутрішні сили, їх джерело – наша воля до життя, бажання жити.

Ірина ДРЕБОТ,

районний онколог.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!