Газета по-надвірнянськи
 

Щоб не зменшувати об`єми робіт, треба залучати кошти

28 жовтня 2016, 14:18 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 453 переглядів

Передусім, це стосується незавершеного будівництва навчальних закладів. Про нинішню долю шкіл-«довгобудів» та їх найближчу перспективу розповів 24 жовтня заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук: – Таких об`єктів, які споруджують у Надвірнянщині вже не один рік, є декілька. Розпочну із Чорного Потоку.

Там навчається майже півтисячі дітей, дуже багато дошкільнят. Минулого року із районного бюджету на будівництво Чорнопотоківської ЗОШ І-ІІІ ст. виділили 700 тис. грн. Цього року  – 500 тис. грн., а також із обласного ще 239 тис. грн. На найближчій сесії районної ради порушимо питання про виділення додаткових коштів. Роботи тривають і ми докладемо усіх зусиль, щоб їх об`єм не зменшився.

ДНЗ у Білих Ославах. На сьогодні відділ будівництва райдержадміністрації вносить зміни у проект, а також проводить перерахунок вартості, щоб цей об`єкт оформити і подати документи на виділення коштів із Державного фонду регіонального розвитку вже у наступному 2017 році. Бо, на жаль, для спорудження ДНЗ у Білих Ославах коштів з районного та обласного бюджетів недостатньо.

Добудова другої черги Битківської ЗОШ І-ІІІ ст. Виконано робіт там уже багато. А два тижні тому голова РДА Олександр Кеніз та голова районної ради Іван Гурмак мали попередню розмову з головою правління ПАТ «Укрнафта» Марком Роллінсом про участь цієї потужної нафтопромислової структури у добудові навчального закладу для дітей горян. Нині є вже усне погодження. Проте «Укрнафта» лише частково допоможе коштами. Ми готові вишукувати кошти також у районному та обласному бюджетах. Водночас з`ясовуємо в управлінні будівництва ОДА питання хто надалі виступатиме замовником цього об`єкту: відділ будівництва РДА чи, як і раніше, управління капітального будівництва ОДА. До того ж у Биткові є проблеми із земельною ділянкою, виділеною під будівництво школи. Навчальний заклад знаходиться поблизу свердловини, тому є питання з водовідведенням. Ми звернулися до проектних інститутів з метою одержання технічного рішення щодо цього.

Назавизівська ЗОШ І-ІІІ ст. Торік за кошти сільського і районного бюджетів законсервували цей об`єкт. Тобто відновили існуючі перегородки, завершили встановлювати вікна, замінили систему опалення, капітально відремонтували вчительську кімнату. Готуємо документи для виділення додаткових коштів із Державного фонду регіонального розвитку.

Добудова другої черги Краснянської ЗОШ І-ІІІ ст. – також дуже болюче питання. Треба приймати технічне рішення у частині водовідведення. Водночас проводитимемо перерахунок вартості. Усі перераховані об`єкти райдерж­адміністрація готує для виділення коштів у 2017-му із Державного фонду регіонального розвитку. Голова РДА Олександр Кеніз із головою облдерж­адміністрації Олегом Гончаруком обговорив питання про виділення коштів з обласного бюджету.

Цьогоріч, як уже знають читачі «Народної Волі», ми здали в експлуатацію третій поверх Надвірнянського ліцею, а це – 12 додаткових класів. Також у 2016-му із Держфонду регіонального розвитку виділено 1 млн. грн. та 500 тис. грн. із районного бюджету на продовження будівництва газопроводу Надвірна-Ланчин. Надіємось, що цей важливий соціальний об`єкт завершимо. Є багато напрацювань, але все впирається у кошти. На сьогодні основне завдання – виплата заробітної плати учителям і медикам у районі. Є рекомендації облдерж­адміністрації та Уряду нашої країни про те, щоб усі вільні залишки фінансових ресурсів спрямовувати на заробітну плату.

Уже за 9 місяців ц. р. на поточні ремонти об`єктів соціально-культурної сфери із різних джерел (обласного, районного, селищних та сільських бюджетів) використано 9,8 млн. грн. Звісно, багато чого зроблено, але й багато ще треба зробити, – сказав відверто Богдан Зеленчук.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!