Газета по-надвірнянськи
 

Слово – депутатським фракціям у районній раді

7 жовтня 2016, 14:51 | Рубрика: Самоврядування Версія для друку Версія для друку 651 переглядів

25 жовтня 2015 року відбулися місцеві вибори в Україні. У результаті виборів до Надвірнянської районної ради за новою виборчою системою сформували депутатський корпус представницького органу району. 3 грудня 2015-го на першій сесії обрали керівний склад Надвірнянської районної ради сьомого демократичного скликання.

Зараз у складі ради працює сім депутатських фракцій від політичних партій, представники яких обрані депутатами: Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Воля», «Конгрес Українських Націоналістів», «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ «УКРОП», Радикальної партії Олега Ляшка.

Сьогодні згідно з програмою висвітлення діяльності Надвірнянської районної ради розпочинаємо розповіді про роботу депутатських фракцій Всеукраїнського об’єднання «Свобода» і Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» та позицію їхніх керівників Сергія Штогрина та Ігоря Писклинця.

Сергій ШТОГРИН:

«Результатом правильно проведеної децентралізації має стати не лише децентралізація повноважень, а, передусім, децентралізація податків»

IMG_1600

Штогрин Сергій Романович, 45 років. Народився і проживає у с. Стримба. Закінчив Львівський технікум радіоелектроніки та Львівський лісотехнічний університет. Займається дрібним підприємництвом у сфері надання технічних послуг. Одружений, має двох дорослих дітей та одного внука.

Є членом ВО «Свобода» із 2008-го року, депутатом районної ради 6-го і 7-го демократичних скликань. Очолює фракцію ВО «Свобода» у районній раді 7-го демократичного скликання, голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, комунальної власності, земельних відносин та екології. Голова Ради зборів засновників ТРК «Надвірна».

Життєвий принцип: «Досягнув успіху сам – допоможи іншому».

– Ознайомте, Сергію Романовичу, зі складом очолюваної Вами депутатської фракції ВО «Свобода» у районній раді.

– У першу чергу необхідно зазначити, що цього року Всеукраїнське Об’єднання «Свобода» відзначає 25-ту річницю створення партії. За всі роки існування тут зібрався хороший колектив однодумців. Ми всі однакові у світобаченні, нам комфортно разом працювати і творити ту Україну, яку ми хочемо бачити. Це дійсно ідеологічна партія, адже політичні проекти так довго не живуть.

До складу депутатської фракції ВО «Свобода» входять українці-націоналісти, котрі вирізняються з-поміж інших депутатів вірністю своїм політичним переконанням та українській нації, правдивістю у своїх поглядах і висловлюваннях, а ще любов’ю і патріотизмом до СВОєї БОгом ДАної землі.

Це – найавторитетніші люди у своїх населених пунктах, громади яких довірили їм бути представниками у районній раді. Серед них голова районної ради Іван Гурмак; засновник народного аматорського колективу «Черлені пацьорки», відомого за межа­ми України, Володимир Черленюк із Делятина; Ігор Голіней із Ланчина – активний волонтер благодійного фонду «Свобода. Гідність. Перемога», який здійснив більше 10 поїздок у зону проведення бойових дій; Василь Білоус із Красної – боєць окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ» 93-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України, котрий уже другий рік боронить українську землю на східному фронті; досвідчений депутат, який уже у 23 роки очолював територіальну громаду Биткова, Андрій Крицький. Інтереси Ланчинської громади представляє Марія Яворська, а Назавизівської – Андрій Томин.

– Нагадайте основні напрямки передвиборчої програми Вашої політичної сили.

– Програма ВО «Свобода» – Програма захисту українців. Вказана програма писалася не один рік під час численних зустрічей керівника партії з людьми. Вона постійно оновлюється, адже деякі пункти стають неактуальними, натомість додають нові. Голов­на мета ВО «Свобода» – побудова могутньої Української Держави на засадах соціальної та національної справедливості. Держави, яка посяде гідне місце серед провідних країн світу і забезпечить безупинний розвиток української нації.

Для досягнення цієї мети ВО «Свобода» пропонує чіткий план негайних першочергових кроків. Серед найважливіших – це докорінне очищення влади – люстрація, скасування депутатської недоторканості щодо причетності до кримінальних та економічних злочинів.

Одним із пунктів передбачено ухвалення державної програми розробки природних родовищ енергоносіїв, збільшити видобуток власного газу та нафти, що є зараз надзвичайно актуальним і для нашого району. Бачимо, що буріння нових нафтогазових свердловин не ведуть, натомість припиняють дію ліцензій на діючі родовища, зупиняють видобуток вуглеводнів у Карпатах.

Програма ВО «Свобода» пропонує ряд законів на подолання демографічної кризи та підвищення якості життя українців. Зокрема, запровадити обов’язкове державне соціальне медичне страхування, яке забезпечить ґарантований базовий пакет невідкладної первинної медичної допомоги, що надається безоплатно коштом державного медичного фонду.

Основа нації – її ідентичність, тому збереження ідентичності та розвиток української культури є пріоритетними. Свободівці пропонують ухвалити Закон «Про захист української мови» і створити Державний комітет мовної політики, відповідальний за захист та поширення української мови. Задля відновлення історичної справедливості запровадити сувору кримінальну відповідальність за публічне заперечення Голодомору як геноциду української нації.

Загалом програма ВО «Свобода» налічує більше ста пунктів, реалізація яких спрямована на захист та добробут українців.  Уся наша діяльність чітко відповідає цьому програмному документу. Депутати Надвірнянської районної ради від ВО «Свобода» всіляко відстоюють національні та соціальні інтереси краян, щоб кожний житель району відчував себе господарем на СВОїй БОгом ДАній землі. Зокрема, не забуваємо вшановувати пам’ять наших борців-націоналістів. Спільно з владою району відзначаємо Дні скорботи та пам’яті, віддаємо належне нашим Героям Небесної Сотні та Героям російсько-української війни. З цього приводу влаштовуємо різні заходи, смолоскипні ходи, автопробіги.

Багато наших земляків воюють на східному кордоні України, серед яких і свободівці-побратими, зокрема, депутат районної ради Василь Білоус із Красної. При нашій політичній силі діє благодійний фонд «Свобода. Гідність. Перемога». Активним його волонтером є депутат районної ради Ігор Голіней із Ланчина, котрий здійснив більше 10 поїздок у зону проведення бойових дій.  Необхідно також зазначити, що ще минула каденція районної ради прийняла районну Програму підтримки сімей майданівців та вояків АТО (розробником вказаної програми було управління соціального захисту населення РДА на чолі з тодішнім керівником, а зараз головою районної ради Іваном Гурмаком). Зрозуміло, що коштів програми недостатньо, а тому ми багато уваги надаємо волонтерському рухові. Зокрема, благодійний фонд «Свобода. Гідність. Перемога» спільно з депутатами обласної ради Василем Сенатовичем та Михайлом Іваночком здійснив близько 50 поїздок у найгарячіші точки до бійців-вихідців не тільки Надвірнянського району, а й усієї області. Фонд придбав 3 автомобілі, які зараз допомагають нашим воякам на сході.

Практично щомісяця, а то й 2-3 рази на місяць, їдемо з гуманітарними вантажами до земляків, котрі боронять Україну на східному фронті. Про кожну поїздку детально звітуємо як на веб-сторінці фонду і випускаємо друкований звіт.

– Як реалізація напрямків передвиборчої програми проектується на наш район? Що вдалося конкретно зробити з обіцяного виборцям на теренах Надвірнянщини?

– Депутати нашої фракції якнайактивніше долучаються і найчастіше ініціюють розв`язання гострих проблем господарки Надвірнянщини. Протягом цього року подали більше 30 депутатських запитів і звернень із різних питань життєдіяльності району, підготували ряд звернень до керівництва держави з наболілих питань сьогодення. Крім того, це робота «свободівців» у своїх населених пунктах щодо покращення матеріально-технічного стану шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів культури і спорту; допомога із влаштуванням освітлення вулиць, покращення автобусного сполучення і загалом інфраструктури населених пунктів. На запити і звернення депутатів до програми соціально-економічного та культурного розвит­ку та районного бюджету включено та профінансовано значну кількість заходів. Як приклад можна навести придбання комп’ютерних класів для Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 та Назавизівської ЗОШ І-ІІІ ст., перекриття даху Саджавського будинку культури, ремонт спортивного залу Битківської ЗОШ І-ІІІ ст., придбання дитячого майданчика у с. Красна, ремонт системи водопостачання Делятинського НВК та багато інших об’єктів.

Депутатська робота фракції – це не тільки вирішення питань соціально-економічного розвитку, а також підготовка проектів рішень зі зверненнями чи підтримка звернень до центральних органів влади з вимогами не понижувати соціальні стандарти, чи не підвищувати тарифи. Депутати брали також участь у підготовці звернень щодо недофінансування заробітних плат освітянам, медикам, державним службовцям. Зокрема, у минулому році завдяки злагодженій позиції голови районної ради Івана Гурмака, депутата обласної ради Михайла Іваночка за підтримки голови обласної ради Олександра Сича вдалося отримати більше 600 тис. грн. з обласного бюджету,  які спрямували на  виплату заборгованості по заробітній платі освітянам Надвірнянщини.

Ще одним із яскравих прикладів є вирішення проблемної ситуації щодо ремонту вулиці Кармелюка у Надвірній. Наша депутатська фракція зініціювала громадські слухання за участі представників «Облавтодору». Разом із міським головою Зіновієм Андрійовичем голова районної ради Іван Гурмак і депутат обласної ради Михайло Іваночко провели зустріч із керівництвом області, результатом якої став початок ремонтних робіт на окремих ділянках вказаної вулиці.

Не варто залишати поза увагою допомогу громаді села Стримба, яка мене обрала депутатом. Я ініціював провести освітлення сільських вулиць, перспективу спорудження спортивного майданчика зі штучним покриттям на сільському стадіоні. Найбільше із обіцяного вдалося реалізувати у Стримбівській ЗОШ І-ІІ ст., для якої придбали мультимедійний центр; замінили двері та вікна; покращили побутово-технічні умови шкільної їдальні та багато інших справ.

Проблеми аналогічного характеру успішно вирішують депутати нашої фракції у своїх виборчих округах і населених пунктах: Ланчині, Делятині, Биткові, Назавизові, Красній, Саджавці. Водночас депутати нашої фракції використовують кошти із фонду депутатських повноважень для надання матеріальної допомоги жителям Надвірнянщини.

– Як Ви оцінюєте проведення адміністративно-територіальної реформи?

На мій погляд, адміністративно-територіальну реформу слід проводити окремо, оскільки децентралізація є вкрай необхідною для розвитку громад (тут і передача влади на місцях, скасування районних і обласних державних адміністрацій; більше повноважень варто передати для управління інфраструктурою тощо). А територіальна реформа повинна відбутися не методом «батога і пряника», а із врахуванням побажання громад щодо діяльності об`єднання, беручи до уваги культурні, територіальні та інші аспекти. Натомість нині маємо централізоване збирання податків у той час, як більшість сільських громад є дотаційними. Результатом правильно проведеної децентралізації має стати не лише децентралізація повноважень, а, передусім, децентралізація податків.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!