Газета по-надвірнянськи
 

Слово – депутатським фракціям у районній раді

7 жовтня 2016, 14:46 | Рубрика: Самоврядування Версія для друку Версія для друку 547 переглядів

25 жовтня 2015 року відбулися місцеві вибори в Україні. У результаті виборів до Надвірнянської районної ради за новою виборчою системою сформували депутатський корпус представницького органу району. 3 грудня 2015-го на першій сесії обрали керівний склад Надвірнянської районної ради сьомого демократичного скликання. 

Зараз у складі ради працює сім депутатських фракцій від політичних партій, представники яких обрані депутатами: Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Воля», «Конгрес Українських Націоналістів», «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ «УКРОП», Радикальної партії Олега Ляшка.

Сьогодні згідно з програмою висвітлення діяльності Надвірнянської районної ради розпочинаємо розповіді про роботу депутатських фракцій Всеукраїнського об’єднання «Свобода» і Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» та позицію їхніх керівників Сергія Штогрина та Ігоря Писклинця.

Ігор Писклинець: «Якщо людина приходить у політику задля преференцій і посад, вона завжди перебігає з партії в партію. Я прийшов у політику із власних переконань, тому питання зміни політичної команди особисто для мене не стоїть на порядку денному».

писклинець

Писклинець Ігор Дмитрович народився 28 червня 1977 року в м. Ніжин, Чернігівська область.

У 1994 році з відзнакою (золота медаль) закінчив Надвірнянську ЗОШ І-ІІІ ст. № 3. Має три вищих освіти: у 2000-му закінчив Івано-Франківський державний технічний університет нафти й газу, здобув повну вищу освіту, механічний факультет, кваліфікація – інженер-механік; у 2008-му – Івано-Франківський національний технічний університет нафти й газу. Інститут післядипломної освіти, економічний факультет, спеціальність економіка підприємства, кваліфікація – економіст; у 2011-му – Національну академію державного управління при Президентові України, факультет вищих керівних кадрів, кваліфікація – магістр управління суспільним розвитком; із 2011-го – аспірант кафедри регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом Національної академії державного управління при Президентові України, затверджена тема дисертаційного дослідження: «Механізми стабілізації фінансового забезпечення діяльності органів місцевої влади в Україні», автор наукових статей, монографій.

Трудовий шлях починав у ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» простим робітником, пізніше працював приватним підприємцем. Із 2005-го – в органах влади на керівних посадах; 2005 – 2008 рр. – заступник голови Надвірнянської РДА; 2008 – 2010 рр. –  голова Надвірнянської РДА; травень 2010 – грудень 2010 рр. – Верховна Рада України, помічник-консультант народного депутата України Давимуки С.А.; із 2010-го – заступник голови  Надвірнянської районної ради. Голова Надвірнянської райорганізації політичної партії ВО «Батьківщина».

– Ігоре Дмитровичу, у цьому році відбулася звітно-виборна конференція районної організації ПП ВО «Батьківщина» й Вас уже вкотре обрано головою районної організації. Із керівників районних партійних організацій Ви, мабуть, найдовше очолюєте районну організацію,  прокоментуйте, будь-ласка, цю інформацію.

– Дійсно на початку 2016 року наша районна конференція підбила підсумки роботи за два роки й намітила плани на майбутнє, а також оновила керівні органи районної організації ПП «ВО «Батьківщина». Щодо мого партійного стажу, то я є членом ВО «Батьківщина» із 4 лютого 2002-го, а з листопада 2002 р. – голова районної організації.

Знаєте, якщо людина приходить у політику задля преференцій і посад, то вона завжди перебігає з партії у партію, де ближче до влади. Я прийшов у політику із власних переконань і на сьогодні є частиною потужної команди ВО «Батьківщина» (навіть, наші опоненти визнають, що саме у ВО «Батьківщина» – найрозвиненіша партійна структура в Україні). Коли ми багато років будували нашу команду в районі, коли ми пройшли крізь усі труднощі, разом пройшли два Майдани, часи Кучми, Януковича, то питання зміни політичної команди особисто для мене не стоїть на порядку денному.

– Який склад очолюваної Вами депутатської фракції «Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» у районній раді?

– Фракція ВО «Батьківщина» у Надвірнянській районній раді сьомого демократичного скликання налічує 7 депутатів районної ради, а саме: Писклинець Ігор Дмитрович – заступник голови районної ради, депутат трьох скликань районної ради; Карманський Андрій Іванович – голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій та регуляторної політики, депутат двох скликань районної ради, підприємець; Білоган Ігор Михайлович – голова постійної комісії районної ради мандатної, зв’язків з політичними партіями та громадськими організаціями, депутат семи скликань районної ради, начальник відділу правового забезпечення виконавчого апарату районної ради; Гусак Микола Васильович – заступник голови постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, депутат чотирьох скликань районної ради, пенсіонер; Мельник Михайло Михайлович – заступник голови постійної комісії районної ради з питань бюджету, податків та інвестицій, депутат двох скликань районної ради, Добротівський сільський голова чотирьох скликань; Кухарчук Володимир Іванович – член постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, директор Середньомайданської ЗОШ І-ІІІ ст.; Дячук Микола Володимирович – член постійної комісії районної ради з питань молодіжної політики, спорту, учитель Білоославської ЗОШ І-ІІІ ст.

За своїм складом наша фракція є найдосвідченішою з усіх фракцій районної ради. З іншого боку, у нас є депутати, котрі вперше обрані, тобто поєднання досвіду й молодості – оптимальний варіант для ефективної роботи.

– Нагадайте основні напрямки передвиборчої програми Вашої політичної сили.

– По-перше, це відстоювання позиції громади району щодо підтримки державної української мови, українських звичаїв та самобутності, збереження цілісності Української держави, підтримки Української армії й інше. По-друге, це відстоювання інтересів району на обласному та всеукраїнському рівнях, зокрема, висловлення своєї позиції щодо захисту інтересів місцевих підприємств і підприємців, працівників бюджетних установ району, лобіювання інтересів району. По-третє, це розвиток району, тобто забезпечення максимальної ефективності та прозорості використання бюджетних коштів. Наша фракція стала одним з ініціаторів прийняття районною радою Програми підтримки Героїв Небесної Сотні, бійців АТО та їх сімей. Ми постійно ініціюємо і підтримуємо збільшення фінансування для допомоги нашим воїнам-героям. Окремо наші депутати та члени партії займаються волонтерською діяльністю та допомогою нашим бійцям. За сприяння членів партії ВО «Батьківщина» за більш ніж два роки зібрано та відправлено на фронт допомоги на понад 3 млн. грн.

– Ви уже не перший рік маєте відношення до прийняття районного бюджету, представник фракції ВО «Батьківщина» очолює постійну комісію з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій та регуляторної політики районної ради. Яка нинішня ситуація у бюджетній сфері району?

– Якщо порівнювати фінансові показники районного бюджету, ми повинні констатувати, що 2015 рік був сприятливіший, ніж 2016-й. Цьогоріч ми уже на початку року мали близько 15 млн. грн. незабезпеченості за захищеними статтями видатків в освітній галузі й близько 4,5 млн. грн. у галузі охорони здоров’я. Коштів на розвиток практично обмаль. Тому наше завдання, у першу чергу, ефективно використовувати й ті невеликі кошти, які маємо. Ті переможні виступи керівництва держави про значне збільшення місцевих бюджетів, на жаль, мають свої специфічні особливості. Додаткові надходження отримали ті місцеві бюджети, на території яких розміщені автозаправні станції або великі торгові центри, а це декілька населених пунктів, переважно левова частка додаткових ресурсів пішла у міський бюджет міста Надвірної, а переважна більшість бюджетів втратила, як наприклад, бюджети сіл Фитьків та Пасічна (зокрема, втрати за рахунок переспрямування рентної плати за надра у державний бюджет). У нас значно посилився дисбаланс місцевих бюджетів. Є місцеві ради, які мають достатньо коштів (цих рад 8-9), а є ради, які практично не мають ніяких надходжень. Тобто, продуманої бюджетної політики, на жаль, не проводять. Якщо справдяться прогнози, що велику частку видатків, які у цьому році фінансували із державного бюджету, передадуть на місцеві бюджети, то ми у наступному році матимемо критичну ситуацію з фінансуванням, навіть, таких захищених статтей видатків як заробітна плата, енергоносії, медикаменти, харчування.

– Щодо відстоювання інтересів працівників бюджетних установ нашого району, то сьогодні досить актуальним є питання забезпечення наших бюджетних установ заробітною платою до кінця року. Знаємо, що Ви займаєте активну позицію щодо цього питання.

– Справді на сьогодні у нас є незабезпеченість із виплати заробітних плат освітянам та медикам району до кінця року в частині фінансування із державного бюджету, так звані освітянська і медична субвенція – 20 млн. грн., що складає більше місячного фонду оплати праці. Ще у липні за ініціативою фракції «ВО «Батьківщина» районна рада прийняла звернення до центральних органів влади щодо вжиття заходів із вирішення цієї проблеми. На сьогодні у відповідь є тільки відписки з Міністерства фінансів України. Але запевняю краян, що докладемо всіх зусиль, щоб працівники бюджетних установ нашого району отримали чесно зароблені кошти за свою працю. У нас уже є досвід досягнення результату. Наведу приклад.

На початку 2016 року до нас звернувся керівник профспілки освітян району Михайло Винник із проблемою, що за грудень 2015-го освітянам району надбавку за престижність виплатили не повністю, тобто замість 20% виплатили тільки 5%. Ми порушили перед райдерж­адміністрацією це питання на сесії районної ради 15 січня 2016 року і поставили жорстку вимогу – до наступної сесії районної ради, а саме до 18 лютого 2016 року цю заборгованість виплатити. Інакше ми готові були за результатами звіту голови райдержадміністрації ставити на сесії кадрове питання. Питання вчасно врегулювали й освітяни отримали свої чесно зароблені кошти. Ми окремо у рішенні про районний бюджет прописали пункт про те, що у 2016 році рівень виплати заробітної плати не повинен бути нижчим, ніж у 2015-му. Це для того, щоб хоч трохи захистити працівників бюджетних установ нашого району у час, коли різко знизився рівень життя людей. Ми й надалі триматимемо на контролі питання забезпечення бюджетних установ району захищеними видатками, особливо, коли йдеться про заробітну плату.

– Усім відома позиція Вашої політичної сили стосовно тарифної політики. Прокоментуйте, будь-ласка.

– Партія «ВО «Батьківщина» послідовно відстоює позицію щодо встановлення економічно обґрунтованих тарифів. Ми вважаємо тарифи, які встановлені на сьогодні, завищеними і такими, які ведуть до зубожіння жителів. Простою мовою, дії влади у галузі тарифної політики можна охарактеризувати як «тарифний геноцид» населення нашої держави. Про це засвідчує, зокрема, звернення дев`ятої сесії Івано-Франківської обласної ради від 23 вересня ц. р. до Президента України, Голови Верховної Ради і Прем`єр-міністра щодо недопущення підвищення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.

ВО «Батьківщина» всіма законними методами бореться за інтереси простих людей. Керівництво нашої політичної сили подало позови у Київський окружний адміністративний суд щодо скасування рішення про встановлення грабіжницьких тарифів. Надвірнянська районна рада за ініціативою фракцій, серед яких і фракція ВО «Батьківщина», прийняла рішення про звернення щодо зменшення тарифів.

Вірю, що ми спільними зусиллями за підтримки громади наведемо лад у тарифній політиці та полегшимо людям тягар від завищених тарифів.

– Що вдалося конкретно здійснити з обіцяного виборцям на теренах Надвірнянщини?

– Не перераховуватиму всіх конкретних об’єктів, які нам вдалося за рік роботи ввести в експлуатацію. Назву окремі з них –  майданчик зі штучним покриттям у Тисменичанах, завершення ремонту лікарської амбулаторії у с. Білі Ослави й добудова класів у Верхньомайданській ЗОШ І-ІІ ст. і ще багато об’єктів.

Головне, ефективно й по-господарськи підходити до вирішення у кожному конкретному випадку.

– Адміністративно-територіальна реформа на сьогодні є чи не найактуальнішим питанням реформування місцевого самоврядування. Ваші думки з цього приводу.

– Теза перша й головна – альтернативи реформуванню адміністративно-територіального устрою нашої держави немає. Та система місцевого самоврядування, яка існує, це продукт радянської системи рад, яка віджила себе.

Інша справа, що система, яку пропонують, не дає відповіді на багато питань. Зокрема, ті ж самі працівники бюджетних установ (освітяни, медики, працівники культури, бібліотекарі) не бачать свого місця у майбутній системі, їм не достатньо пояснюють, що станеться з реформуванням їхніх галузей. Труднощі із впровадженням цієї реформи пов’язані з дуже слабкою просвітницькою діяльністю стосовно реформи.

Виконавча влада, яка має бути локомотивом та основним рушієм реформи, не проявляє політичної волі для її проведення. Ми до цього часу не розуміємо, хто є автором і відповідальним за реформу. У країнах, в яких ця реформа пройшла, чітко Президент країни чи Прем’єр-міністр брав відповідальність на себе й ставав рушієм реформи. А в нас приїжджає так званий незалежний експерт й диктує нам порядок дій, не несучи жодної політичної, не кажучи вже про економічну-фінансову та юридичну-правову відповідальність за це. Ми однозначно за проведення реформ, але кожна реформа має давати суспільству відповіді на виклики часу та забезпечувати поступ уперед.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!