Газета по-надвірнянськи
 

Сила нафтовиків у відкритості для громади і готовності до реформ

21 жовтня 2016, 15:13 | Рубрика: Професійне, Реформи, Співробітництво Версія для друку Версія для друку 637 переглядів

11 жовтня об’єкти і підрозділи НГВУ «Надвірнанафтогаз» у рамках прес-туру, зорганізованого прес-службою ПАТ «Укрнафта», відвідала команда у складі топ-менеджменту ПАТ «Укрнафта» та журналістів провідних українських видань – газет: парламентської «Голос України», «Дзеркало тижня», обласної «Галичини», інформаційних агентств: «УНІАН», «Інтерфакс», «Українські новини», порталу «Дело».

Представники понад десятка популярних інформаційних видань у супроводі Голови Правління Товариства Марка Роллінса, заступника Голови Правління, Виконавчого віце-президента з видобутку і переробки Маврикія Калугіна та заступника Голови Правління, Виконавчого віце-президента із соціального та екологічного розвитку Геннадія Радченка мали змогу зануритися у виробничий процес нафтогазовидобутку. Така поїздка, за образним висловом прес-секретаря компанії Катерини Макєєвої, є першою ластівкою. Керівництво «Укрнафти» обрало саме НГВУ «Надвірнанафтогаз», щоб ознайомити журналістів з виробничими об`єктами, надати можливість поспілкуватися з робітниками і спеціалістами, які безпосередньо видобувають нафту і газ в гірських умовах.

30

Гості побували на об’єктах Микуличинського газоконденсатнонафтового родовища, яке вважається одним із найперспективніших у Західному нафтопромисловому районі. Після ввідного інструктажу з охорони праці та техніки безпеки журналісти оглянули дотиcкову та газліфтну  компресорні станції, відвідувачі звернули увагу на сучасність обладнання та відмінний стан його утримання. Майстер бригади № 4, яка обслуговує свердловини родовища, Богдан Григораш та начальник компресорних станцій Роман Мельник провели екскурсію на виробничих об’єктах та відповіли на численні запитання журналістів, котрі виявили жвавий інтерес до процесу нафтовидобутку. Відвідуючи розташований на висоті понад 1000 метрів над рівнем моря службово-побутовий комплекс, де проживають працівники, які працюють за вахтовим методом, учасники прес-туру відзначили чистоту та комфортні умови перебування. Незважаючи на холод та дрібний дощ, карпатська природа дивувала столичних гостей. Осінній багряно-жовтий ліс, оповитий густим, як молоко, туманом, не залишив байдужим нікого.

Наступний пункт прес-туру – навчально-курсовий комбінат у с. Пнів та Музей нафтопромислів Галичини. Завдяки вдало розміщеному тут наочному навчальному обладнанню журналісти отримали відповіді на назрілі питання щодо забезпечення процесу видобутку та транспортування вуглеводнів. Начальник відділу видобутку нафти й газу і буріння свердловин Ігор Гузійчук ознайомив із експозицією музею та розповів про 245-літню  історію нафтовидобутку на Прикарпатті. А для ще більшої наочності гостям запропонували театралізоване дійство, яке відтворювало процес видобутку нафти на перших нафтопромислах півтора сотні років тому.

17

Для усіх бажаючих ковалі прокатно-ремонтної дільниці експлуатаційного обладнання проводили майстер-клас та допомагали освоїти ази ковальської справи. Присутні мали можливість власноруч викарбувати пам’ятну медаль, присвячену 245-річчю промислового видобутку нафти в Україні, на унікальному автентичному ковальському устаткуванні. Першими спробували свої сили Марк Роллінс та Маврикій Калугін. Щоб пам’ять про подію не обме­жилася словами, учасники прес-туру та керівництво ПАТ «Укрнафта» висадили дерева. Паркова зона території навчально-курсового комбінату збагатилася п’ятьма тендітними березами.

У рамках візиту Марк Роллінс дав прес-конференцію, на якій заявив, що для зміцнення, розвитку та конкурентоспроможності ПАТ «Укрнафта» необхідні серйозні зміни, частину яких уже розпочали.

Марк Роллінс, зокрема, повідомив, що планують реформувати, тобто перебудовувати компанію і зробити її більш сучасною, розвивати її і впровадити новітні бізнес-процеси. Нині є дуже багато викликів, які пов’язані як з виробництвом, так і з організаційною структурою компанії та соціальними проблемами. Саме на Надвірнянщині працевлаштовують чимало людей. У деяких населених пунктах компанія є для місцевих жителів єдиним працедавцем. І це розуміє керівництво «Укрнафти». У наступні кілька місяців оголошуватимуть про плани перебудови компанії. Розпочнуть роботу з перебудови операцій із буріння, а також структурних одиниць з видобутку. Це вплине на певні операції і тут, у «Надвірнанафтогазі». Усі ці зміни не дуже вплинуть на людей, які працюють безпосередньо на родовищах, бо потрібно, щоб вони забезпечували видобуток нафти і газу. Але це вплине на певні операційні процеси, на адміністрування і на управління процесами. Зараз керівництво компанії не може оголосити всі зміни, які відбудуться, оскільки вони ще на стадії планування. Крім цього, проходитимуть консультації з керівниками структурних одиниць компанії, профспілками і місцевою владою.

34

Голова Правління також повідомив, що Товариство планує відновити найближчим часом видобуток на Битків-Бабченському родовищі у рамках спільної діяльності з компа­нією «УкрКарпатОйл». Це підприємство більше не має боргів перед державою. Всі питання з Держгеонадрами вирішені.

Присутні на прес-конференції голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз та голова районної ради Іван Гурмак відзначили, що НГВУ «Надвірнанафтогаз» є основним бюджетоутворюючим підприємством району (за 9 місяців 2016 року до бюджетів різних рівнів сплачено 176,7 млн. грн. податків, у т.ч. по Надвірнянському району – 59,4 млн. грн.) і посідає очільне місце серед підприємств та організацій Івано-Франківської області у  сприянні соціально-економічному розвитку територіальних громад Прикарпаття. Представники влади наголосили на вагомій участі  працівників нафтогазовидобувного управління  у благочинній діяльності зі зміцнення Збройних сил України (загалом від початку бойових дій на сході колектив НГВУ «Надвірнанафтогаз» скерував матеріальної підтримки для бійців української армії на понад 1500000 гривень) та вручили Марку Роллінсу Грамоту, якою нагороджено Товариство «За вагомий внесок у соціально-економічний розвиток району, підтримку волонтерського руху для допомоги українській армії». Голова Правління запевнив, що ПАТ «Укрнафта» і надалі максимально сприятиме розвитку територіальних громад краю.

50

Такий захід виявився знаковим, бо співпав із датою – 11 жовтня – днем урочистого відкриття Музею нафтопромислів Галичини у 2013 році. Начальник відділу культури і мистецтв управління культури, національностей та релігій ОДА Галина Брицька привітала надвірнянських нафтовиків із річницею профільного технічного музею, зазначивши, що Музей нафтопромислів Галичини гармонійно вписався у низку музеїв Прикарпаття, та вручила грамоти Івано-Франківської ОДА «За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток Музею нафтопромислів Галичини та з нагоди 245-ї річниці промислового видобування нафти в Україні» начальнику цеху № 2 з видобутку нафти і газу Іванові Поповичу, провідному інженеру комплексного відділу проектування об’єктів Богданові Фаб’яку, члену координаційної ради музею Михайлові Мицусу та ветерану НГВУ Володимирові Коноваленку.

Подяку голови Правління ПАТ «Укр­нафта» «За активну участь в організації та проведенні конкурсу професійної майстерності» безпосередньо з рук Марка Роллінса отримали начальник відділу видобутку нафти й газу і буріння свердловин Ігор Гузійчук, начальник цеху № 2 з видобутку нафти і газу Іван Попович та майстер виробничого навчання Василь Рибарук.

На прощання гостям презентували пам’ятні подарунки від Музею нафтопромислів Галичини. Загалом візит проходив у теплій невимушеній атмосфері, і, гадаю, учасники прес-туру окрім багажу інформації повезли з Надвірнянщини до столиці гарний настрій, позитивні емоції та приємні спогади.

Колектив НГВУ «Надвірнанафтогаз» на чолі з керівником Володимиром Чуприною, усвідомлюючи відповідальність та гордість за те, що саме надвірнянцям довірили приймати почесну делегацію, доклали усіх зусиль, щоб гідно презентувати підприємство. Гості  переконалися, що управління має потужний технічний та ресурсний потенціал, багатий культурно-історичний спадок, а основне – згуртовану, високопрофесійну, ініціативну команду фахівців. Працівники НГВУ «Надвірнанафтогаз» уболівають за підприємство, здатні підтримати свою компанію у важкий період, готові до реформ, відкриті до сучасної ефективної системи  управління та сподіваються, що зміни у компанії позитивно вплинуть на виробничі процеси та добробут нафтовиків.

Наталія ШТОГРИН,

інженер ІІ категорії технічного

відділу НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!