Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували колег-героїв й отримали бойовий стяг

21 жовтня 2016, 15:26 | Рубрика: В обороні держави Версія для друку Версія для друку 504 переглядів

Уже вдруге у нашій державі відзначають День захисника України. За рік свято наповнилося новим гірким змістом і свіжим болем втрат. Час спливає, як вода, та цю відмітність відчуваємо тільки тут, на території, віддаленій від лінії фронту, у бутафорно-мирному світі. А там, на сході України, криваві хвилини збройного бойового протистояння на межі людських сил видаються нескінченно довгими. Як часто марнуємо ті хвилини, а то й години мирного життя, які так важко виборює український солдат. Що можемо дати взамін? Перш за все, молитви, підтримку, розуміння, повагу. 

Від цих святкувань нас відділяє тиждень, але він не згладив, не применшив позитивних вражень від них. Можливо, тому що обійшлося без зайвих помпезностей, надлишкової феєрії. Просто, щирі вітання мужнім бійцям, котрі пройшли крізь пекло війни і повернулися до рідних домівок, до свого трудового колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз», який очолює Володимир Чуприна.

Адміністрація і профком цього підприємства 13 жовтня запросила своїх працівників-учасників АТО, щоб привітати із Днем захисника України, 74-ою річницею створення УПА та святом Покрови Пресвятої Богородиці. Стоячи присутні зустріли колег, які мужньо боронили територіальну цілісність України від зазіхань агресора. Зустріч офіційно розпочалася Славнем України. Серед працівників управління 16 власних героїв, 14 з яких є безпосередніми учасниками неоголошеної війни, бійці АТО, та двоє тих, котрі гідно виконали свій обов’язок у період мобілізації.

Такі зустрічі з воїнами АТО стали вже традиційними для нафтовиків. Колектив НГВУ «Надвірнанафтогаз» підтримує та в міру можливостей допомагає військовим із часів першої хвилі мобілізації. Проте ця зустріч особлива, святкова.

IMG_6648

Із привітальним словом виступив Роман Струтинський – заступник начальника управління з соціальних питань, відзначивши бійців, які за покликом серця у скрутну для країни хвилину сміливо стали на її захист, покинувши мирну професію у галузі нафтогазовидобутку. Подякував за те, що не ховалися за спини, вкотре наголосивши, що кожен із них заслуговує на звання героя. Роман Струтинський та голова профспілкової організації Олександр Діканьов нагородили учасників АТО спільними грамотами адміністрації та профспілки НГВУ «Надвірнанафтогаз», долучивши до них грошові винагороди. Олександр Діканьов подякував героям за незламну силу духу, побажавши мирного неба та  всіх земних благ. Діти ж у знак шани та вдячності, з характерною їм невимушеністю, подарували бійцям квіти зі стрічкою кольорів державного стягу, напевно, ще не зовсім усвідомлюючи, що їхнє спокійне дитинство, як і мирне життя всіх нас – завдяки цим відважним хлопцям.

Спільною грамотою адміністрації та первинної профспілкової організації НГВУ «Надвірнанафтогаз» відзначені працівники, учасники АТО, які боронили рідну землю, не шкодуючи  життя і здоров’я заради свободи Вітчизни та її народу, гідно виконали свій священний обов’язок Євгеній Боднарчук – електрозварник ДП та ПН, Василь Вінтоняк – водій ЦТТ, Юрій Остапчук – водій ЦТТ, Микола Сидорук – бурильник капітального ремонту свердловин ЦК та ПРС, Василь Ломпас – оператор підземного ремонту свердловин ЦК та ПРС, Іван Микитюк – водій автоколони № 2 ЦТТ, Володимир Савін – монтажник силових мереж та електроустаткування ПРД е/о та е/з, Андрій Дереш – електромонтер ПРД е/о та е/з, Василь Госедло – водій автоколони № 3 ЦТТ, Ігор Карманський – слюсар-ремонтник Ц№ 1 ВНГ, Василь Бенюк – оператор з підземного ремонту свердловин ЦК та ПРС. Андрій Балабан – слюсар-ремонтник Ц№ 1 ВНГ. Іван Типусяк – водій автоколони № 3 ЦТТ. Олексій Чермак – монтер ЕХЗ ПРД е/о та е/з. Спільною грамотою адміністрації та первинної профспілкової організації НГВУ «Надвірнанафтогаз» за гідно виконаний свій священний обов’язок  під час мобілізації до Збройних сил України нагороджені Василь Юрчило –  водій ЦТТ та Ярослав Панасюк – оператор з видобування нафти та газу Ц№ 1 ВНГ.

Хвилиною мовчання вшанували пам`ять полеглих бійців під мелодію жалобного гімну Майдану «Плине кача по Тисині» у виконанні тріо «Ягілочка» Наталії Байдак, Наталії Гурмак і Олени Сільчук, розбудивши у серцях слухачів смуток та жаль, а, головне – спогад про полеглих. Запала у душу присутнім сценка «Небо», яку представив аматорський колектив під керівництвом Вікторії Куцах. Занурив у роздуми прочитаний нею ж «Вірш матері та сина». Музичним дарунком привітали воїнів Роман Струтинський та Дарина Андрухів. Віртуозною майстерністю гри на скрипці потішила глядачів Наталія Сенів.

Особливо знаковою стала присутність на святкуванні вже добре знаного у колективі Володимира Євтушенка – бійця батальйону Національної гвардії ім. генерала Кульчицького. Він подякував нафтовикам за підтримку, передавши надзвичайно цінний дарунок – стяг батальйону. Шановний гість наголосив, що звершення, малі чи великі, варто творити в ім’я нашої країни на благо кожної родини зокрема. Роман Струтинський пообіцяв шанобливо берегти знамено у колективі для прийдешніх поколінь.

Позитиву додав ведучий свята Володимир Молдавчук. Ще на початку цієї зворушливої зустрічі він влучно зауважив: за роки війни люди переосмислили й усвідомили значимість слів «захисник», «Батьківщина», «мир». Тож миру всім на рідній землі і низький уклін захисникам Батьківщини.

Тетяна ГАЛЯРНИК,

інженер служби екологічної та радіаційної безпеки

НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!