Газета по-надвірнянськи
 

За створення госпітального округу з центром у Надвірній та збереження Надвірнянського району

7 жовтня 2016, 15:08 | Рубрика: Реформи Версія для друку Версія для друку 765 переглядів

Народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко звернувся до Кабміну з проханням передбачити створення Надвірнянського госпітального округу з центром у м. Надвірна та зберегти Надвірнянський район після реформи адміністративно-територіального устрою. Про це повідомила прес-служба нардепа.

Юрій Дерев’янко вважає, що Надвірна може стати центром району, який міг би об’єднувати території гірських населених пунктів. «Місто Надвірна має необхідну матеріальну базу, щоб стати не тільки центром району, але й центром госпітального округу», – підкреслив нардеп. Він навів дані, згідно з якими центральна районна лікарня Надвірнянського району обслуговує 115 555 жителів населених пунктів району, Верховинська центральна районна лікарня – 30529 осіб, а Яремчанська центральна районна лікарня і Ворохтянська МЛ – 22406 осіб.

«У випадку, якщо не буде виділено окремий Надвірнянський госпітальний округ, це унеможливить доступність, своєчасність і якість надання медичних послуг, особливо невідкладної медичної допомоги», – вважає Дерев’янко. Він також додав, що варто врахувати густоту населення на території гірських районів Івано-Франківської області у порівнянні з іншими районами, особливості рельєфу гірської місцевості, відсутність дорожнього покриття. Адже від цих критеріїв може залежати життя і здоров’я людей. Сьогодні існує чимало можливостей щодо реформування Надвірнянської ЦРЛ для покращення доступності надання медичної допомоги, розширення видів медичних послуг та проведення медично-інфраструктурної оптимізації.

Тому Юрій Дерев’янко просить від Кабміну: 1. Під час прийняття постанови Кабміну, якою буде затверджено порядок формування госпітальних округів, врахувати особливості гірських населених пунктів та передбачити можливість створення лікарень інтенсивного лікування другого рівня у гірській місцевості для обслуговування кількості населення, що становить менше 200 тисяч осіб. 2. Під час формування госпітальних округів на території Івано-Франківської області передбачити створення Надвірнянського госпітального округу Івано-Франківської області з центром у м. Надвірна. 3. У рамках проведення реформи адміністративно-територіального устрою розглянути питання щодо збереження Надвірнянського району Івано-Франківської області з центром у м. Надвірна та приєднання до нього інших гірських населених пунктів.

Депутат Івано-Франківської обласної ради від партії «ВОЛЯ» Ольга Федишина також не оминула увагою це питання. Вона звернулась до голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича та голови Івано-Франківської облдержадміністрації Олега Гончарука з пропозицією сприяти утворенню госпітального округу для гірських населених пунктів із центром у місті Надвірна та необхідності збереження Надвірнянського району після проведення реформи адміністративно-територіального устрою. Зокрема, депутат обласної ради Ольга Федишина просить керівників ОДА й обласної ради: 1. Забезпечити у якомога коротші строки розгляд на засіданні Постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики питання про формування госпітальних округів на території Івано-Франківської області, у рамках якого розглянути можливість утворення госпітального округу для гірських населених пунктів з центром у місті Надвірна. 2. Забезпечити проведення обговорення питання про утворення госпітальних округів на території Івано-Франківської області з керівниками та працівниками закладів охорони здоров’я всіх районів області. 3. Забезпечити розгляд на засіданні постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування питання про утворення нових районів на території Івано-Франківської області у процесі реформи адміністративно-територіального устрою, в рамках якого розглянути питання про утворення району для гірських населених пунктів з потенційним центром у місті Надвірна. 4. За підсумками опрацювання згаданих питань у профільних постійних комісіях внести на розгляд облради проект звернення обласної ради до Кабміну щодо утворення госпітальних округів та районів з урахуванням інтересів жителів Івано-Франківської області, у тому числі жителів гірських населених пунктів.

Тетяна ДОРОШЕНКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!