Газета по-надвірнянськи
 

50-річний цвіт «Берізки»

4 листопада 2016, 13:29 | Рубрика: Професійне, Свята Версія для друку Версія для друку 692 переглядів

Дитячий садок – це заклад, де маленька людина набуває важливого досвіду самостійності, навчається заводити друзів, отримує цінні комунікативні навички поведінки у колективі, вкрай важливі для підготовки до подальшого життя.

1960-і роки… Збільшується видобуток нафти і газу. Наплив молодих спеціалістів-нафтовиків. Розпочинається розбудова соціальної інфраструктури.

SAM_0661

Мікрорайон на вулиці Руднєва у Надвірній 1966-го: поле, декілька 3-поверхових житлових будинків, збудований та відкритий 7-листопадовий 6-груповий дитячий садок «Берізка» для дітей працівників НГВУ. У групах більше 30 дітей. Перший завідувач Сідорова А. А. Поруч із нею працювали люди з великими люблячими серцями і невгасимим вогнем зацікавленості своєю професією; люди, яким притаманні доброта та материнська турботливість, відповідальність та високий професіоналізм; люди, які допомагали малюкам зробити перші кроки від батьківського порогу у незнаний світ. Так починалася історія нашого дитячого садка «Берізка».

1970 рік. Новий керівник Андрейчук Галина Михайлівна. Закипіло нове життя. Це організатор, людина з унікальними здібностями, дуже відповідальна, душевна і тактовна. Саме завдяки її піклуванню діти отримували необхідне, робила все, щоб малим вихованцям було добре і затишно у садку.

Кожного навчального року зі стін дитячого садка виходили вихованці, отримавши якісну дошкільну освіту, їх із задоволенням приймали всі школи нашого міста. Діти їх закінчували, обирали різні професії, з часом одружувались і от вони уже ведуть в улюблений садок до вихователів своїх діток. Так не одне покоління виростили і виховали наставники Сенеджук Єлизавета Львівна, Чир Алла Федорівна, Кравчук Надія Анатоліївна, Лесюк Марія Казимирівна, Андріїв Ганна Михайлівна, Гонська Галина Василівна, Дребот Ганна Федорівна, Матвієнко Паша Юріївна, Будзак Марія Василівна, Дзюринець Ольга Василівна, Струтинська Надія Іванівна, Юркевич Ганна Василівна та інші.

Бер

Ветеранами ДНЗ є не лише вихователі, а й інші працівники закладу, увесь трудовий шлях яких нерозривно пов’язаний із «Берізкою». Ці люди не уявляють свого життя без дзвінких дитячих голосів, доброї дитячої посмішки, безкорисливої дитячої  любові. Ці люди – взірець відданості справі, якій вони присвятили себе: Катрич Катерина Іванівна, Кочержат Катерина Михайлівна, Данилик Марія Василівна, Сорока Іванна Миколаївна, Костик Христина Антонівна, Олєйнікова Катерина Яківна, Лешко Марія Іванівна, Тимчишин Марія Дмитрівна, Гаврилаш Емілія Дмитрівна, Юрчишин Олена Іванівна, Григорчук Валентина Михайлівна та інші.

Із 2002-го завідувачем «Берізки» стала Ольга Василівна Дзюринець. Це педагог із великим багажем знань про дошкільну освіту. Саме на її плечі лягло матеріальне та духовне відродження закладу. Дитячий садок кардинально змінює своє обличчя. Розквітає. Сучасний стиль оформлення групових приміщень, зразок естетики для виховання і навчання наймолодших надвірнянців.

Берізка

2005 рік – нова ера у дошкільному житті. ДНЗ «Берізка» перейшла на баланс Надвірнянської міської ради. Нові працівники, нові педагогічні технології, нові підходи, суттєві якісні зміни в організації навчально-виховного процесу. Педагоги працюють творчо, натхненно. Колектив прагне створити такі умови, щоб кожна дитина відчула себе потрібною, бажаною,талановитою та успішною. Але нові здобутки ще попереду.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович завжди дбав про дошкільну освіту. За його каденцій заклад покращив свій матеріально-технічний стан.

Працівники «Берізки» переконані, що їх праця – висока та благородна і зійде у молодому поколінні українців добрими паростками, дасть щедрі плоди. Кожен педагог дбає, щоб маленькі вихованці почувалися вільно і захищено, якнайповніше розкривали свої здібності, ставали особистостями. Колектив дошкільного закладу успішно реалізовує своє головне завдання: піднесення особистості, спрямоване на розкриття природних здіб­ностей, розвиток інтелекту та формування духовності вихованців.

Минуло 50 років. Для історії це – небагато, а для ДНЗ «Берізка» у цьому періоді концентруються роки двох століть, цілі епохи політичного та суспільного життя. Проте упродовж п’яти десятиліть дошкільний заклад був, залишається і буде рідною домівкою для своїх вихованців. Більше 1500 випускників підготовлено до шкільного життя. Далеко простяглися їх життєві шляхи, але всі вони починали від стежини, що веде до дитячого садка. Дорослі оточували їх піклуванням і любов’ю, закладаючи основи різноманітних знань і вмінь, формуючи нову особистість, жити серед людей, діяти з позиції громадянської активності, любити рідну Батьківщину, виховувати патріотів незалежної України.

Зі святом, колеги!

З ювілеєм, наші

дорогі вихованці!

Оксана КАМІНЬ,

методист ДНЗ «Берізка».

ДНЗ (ясла-садок) «Берізка»

запрошує випускників на урочисте святкування 50-річчя закладу, яке відбудеться у п`ятницю, 11 листопада ц. р., о 15-ій год. у приміщенні будинку культури «Нафтовик».

Шановні друзі!

Адміністрація і профком НГВУ «Надвірнанафтогаз»

щиросердечно вітають

колектив дитячого садочка «Берізка»

з ювілеєм – 50-літтям від дня заснування.

Протягом десятиліть працівники дошкільного навчального закладу роблять усе, щоб він ставав затишним, теплим гніздечком для малят, щоб жилось їм весело, цікаво, радісно. Кожний із вас віддав частинку свого серця дітям, сіяв розумне, добре, вічне в їхніх душах, дарував їм радість пізнання навколишнього світу, материнську турботу, ласку і любов.

Хай світлий вогник творчості не згасає у Ваших серцях! Хай і подальша доля дитячого садка буде щасливою, увінчаною новими досягненнями на освітянській ниві! Хай з-під Вашого крила виходять майбутні справжні патріоти Української держави!

З повагою

Володимир ЧУПРИНА,

начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Олександр ДІКАНЬОВ,

голова профспілкового комітету.

Адміністрація ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» висловлює щиру подяку начальникові НГВУ «Надвірнанафтогаз» Чуприні Володимирові Степановичу за сприяння, підтримку та матеріальну допомогу у підготовці і проведенні святкування 50-річчя закладу.

Бажаємо Вам і Вашому колективу подальших успіхів, вдалих проектів, благополуччя у всіх видах діяльності.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!