Газета по-надвірнянськи
 

Антибіотик використовуйте обережно

25 листопада 2016, 15:53 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 471 переглядів

Серед людей побутує думка, що антибіотиками можна вилікувати  будь-яке захворювання, але ця думка хибна. Хворобу викликають мікроорганізми, що знижують захисний бар’єр  організму людини (або тварини) і викликають захворювання. Віруси  проникають у клітинну структуру молекули ДНК та РНК і використовують їх як «мінізавод» для подальшого розмноження. Тоді виникає потреба визначення тактики лікування із застосуванням тих чи інших груп антибіотиків.

Проте не завжди антибіотики бувають ефективними і дієвими. Одним із головних факторів, які погіршують лікування антибіотиками, є пікова стійкість (резистентність) до збудників. Зі збільшенням тривалості застосування препарату (антибіотика) збільшується і кількість стійких до нього штамів (група мікроорганізмів). Тому однією з умов попередження розвитку резистентності є періодична заміна старих антибіотиків новими, нещодавно створеними або тими, що нечасто використовувалися (антибіотики резерву). Шкідливими є також безконтрольне позалікарське чи невиправдане призначення і вживання антибіотиків при незначних запальних процесах. Набута резистентність у відношенні до певних антибіотиків має специфічний характер: збудник хвороби, нечутливий до даного антибіотика, не дасть бажаного ефекту і тому перед початком лікування необхідно визначити чутливість до такого антибіотика, а до того часу допускають призначення лише нових, ще порівняно мало поширених (дозволених до використання) антибіотиків чи інших хіміопрепаратів.

Варто знати, що під час лікування антибіотиками неприпустиме вживання  алкоголю. Рекомендую у випадку виникнення захворювання зразу звертатися до профільного спеціаліста лікувального закладу з метою визначення тактики ефективного лікування виявленого захворювання.

І пам’ятайте: нешкідливих ліків не існує! Вони приносять користь лише тоді, коли у них дійсно є необхідність, за умови дотримання правильного дозування й оптимальної тривалості лікування. Не піддавайтеся на умовляння реклами і не призначайте собі ліки самостійно, за порадою друзів або родичів.

Кожен вид збудників володіє чутливістю до певного лікарського засобу, що має свій спектр дії, але через зміну екології, появу нових антибактеріальних препаратів хвороботворні мікроорганізми мутують. Тому з часом може формуватися стійкість до антибіотиків. У такому випадку лікарі проводять заміну препаратів при лікуванні.

Антибіотики здатні врятувати людині життя, але вони зовсім не нешкідливі. Невиправдане застосування може порушити роботу кишечника, нирок, серця. Якщо не зробити тест на чутливість, то може застосовуватися зовсім не той препарат, який необхідний. Хвороба переможена не буде і потрібно підбирати інший лікарський засіб.

Лікарські препарати повинен призначати тільки лікар!

Богдан ДЗЮБАК,

районний спеціаліст із терапії.

Світлана КАРМАНСЬКА,

бактеріолог мікробіологічної лабораторії.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!