Газета по-надвірнянськи
 

Битків підтримує проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України

11 листопада 2016, 16:54 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 1,246 переглядів

У неділю, 6 листопада, депутати Битківської селищної ради на черговій сесії висловили підтримку народним депутатам України щодо прийняття  Верховною Радою України у першому читанні законопроекту  № 3038 про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату) та сподівання, що найближчим часом цей законопроект буде прийнятий парламентом у цілому.

Саме це сподівання знайшло відображення у відкритому листі-зверненні депутатів селищної ради до Голови Верхов­ної Ради України та народних депутатів України.

НГВУ

Законопроектом № 3038 передбачено внесення поправок до Бюджетного кодексу України, що передбачають  направлення 5% від ренти, яку добувні компанії сплачують до державного бюджету, в бюджети місцевих територіальних громад, а саме: 2% – сільським і селищним територіальним громадам; по 1,5% – у районні та обласні бюджети.

Із прийняттям згаданих поправок до Бюджетного кодексу України  територіальні громади, на території яких видобувають нафту і газ, отримають додаткові кошти, які будуть спрямовані на вирішення їх соціально-економічних проблем. Зокрема, до бюджету селища Битків, на території якого видобуток вуглеводнів здійснює НГВУ «Надвірнанафтогаз», орієнтовно щорічно надходитиме 4,2 мільйона гривень рентних платежів за видобуті підприємством нафту і газ.

Законопроект також підтримує і багаточисельний колектив НГВУ «Надвірнанафтогаз», яке на сьогодні залишається одним із найбільших бюджетоутворюючих підприємств у Надвірнянському районі та на Прикарпатті.

Михайло МИЦУС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!