Газета по-надвірнянськи
 

Депутати «ВОЛІ»: «Ми стали депутатами, щоб говорити мовою громад»

25 листопада 2016, 16:09 | Рубрика: Самоврядування Версія для друку Версія для друку 534 переглядів

Депутати «ВОЛІ» Надвірнянської районної ради підбивають підсумки за рік роботи.  Фракція партії «ВОЛЯ» у районній раді налічує шість депутатів. За рік депутатства кожен з обранців активно працював на виборчих округах, спілкувалися з обранцями, вивчали проблеми громад, сіл і краю, своєчасно реагували на звернення та запити виборців, місцевих жителів і сільських голів Надвірнянщини, наполягали на необхідності відновлення роботи Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища, прозорого утворення тарифів, стали ініціаторами запровадження системи «ProZorro», створення окремої комісії з питань АТО, боролися з незаконною вирубкою лісів, відстоюють і всіляко сприяють у будівництві Чорнопотоківської ЗОШ І-ІІІ ст. та ремонту доріг у краї.

Про досягнуті результати і подальші плани депутати-волівці говорили на недавньому фракційному засіданні у жовтні за участі голови районної ради Івана Гурмака.

Волівці відзначають, що роботи чимало і головним завданням всього депутатського корпусу є саме будівництво Чорнопотоківської ЗОШ І-ІІІ ст., бо теперішнє приміщення перебуває в аварійному стані. Діти змушені навчатися у будинку вчителя, священика, в адмінприміщенні сільської ради, де навіть і приблизно не можна дотримуватися освітніх стандартів. Чорний Потік сміливо можна назвати одним із найкращих у плані народжуваності в Україні. Дітей тут майже 400 і це на 4000 жителів. Депутати обласної Ольга Федишина та районної рад Михайло Дячук і Тетяна Пришляк неодноразово зверталися до керівництва ОДА і РДА, обласної і районної рад щодо необхідності фінансування цього об’єкту і загалом вже вдалося залучити майже одного мільйона гривень.

воля

– Цьогоріч нам вдасться завершити зведення першого поверху, – відзначає Михайло Дячук. – Село, яке може стати однією із туристичних самобутніх закутин області і привабити сюди туристів завдяки унікальній автентичній культурі і писанкарству, має отримувати більше уваги від керівництва держави.

 Голова районної ради Іван Гурмак запевнив, що ще цьогоріч при перегляді районного бюджету передбачать кошти для цього освітнього закладу.  – Зрозуміло, що об’єкт, кошторисна вартість якого більше 14 мільйонів гривень, не зможуть побудувати за рахунки місцевих бюджетів, тут необхідні вливання із держбюджету, – вважає Михайло Дячук.

Фактично згідно з рішенням дев`ятої сесії районної ради від 3 листопада ц. р. на будівництво Чорнопотоківської ЗОШ І-ІІІ ст. спрямовано 200 тис. грн. з районного бюджету.

Проблемними питаннями для чорнопотоківської громади залишається ремонт приміщення будинку культури, яке зараз використовують під спортивний зал, заміна огорожі і стовпів і вже самого покриття міні-футбольного майданчика, придбання меблів для комп’ютерного класу і звукової апаратури для школи.

Першочерговим для гаврилівчан і депутата від цього округу Івана Гевкалюка є завершення капітального ремонту даху Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ст. – Цьогоріч завдяки співфінансуванню із районного та сільського бюджетів, коштів проекту ЄС\ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» вдалося зробити дуже багато, – відзначає депутат. – На завершення всіх робіт потрібно ще понад 2 млн. грн. Тривожить жителів населеного пункту заміна підлоги, вхідних дверей та ремонт вхідної доріжки і сходової клітки у дошкільному навчальному закладі «Незабудка».

Важливим питанням для сіл Парище, Гаврилівка і Середній Майдан залишається ремонт автомобільної дороги Лісна Тарновиця-Тлумач. Минулоріч завдяки народному депутату України Юрію Дерев’янку окремі ділянки капітально відремонтували. Необхідно лагодити й автодорогу Богородчани – Ланчин, зокрема, біля сіл Парище і Гаврилівка. Іван Гевкалюк звернув увагу і на іншу важливу проблему. Служба автомобільних доріг в області, Надвірнянський райавтодор майже нічого не роблять для утримання у належному стані узбічь. – У мене складається таке враження, що я їду якимось тунелем і невдовзі дерева почнуть проростати на самій дорозі, – стверджує він. У Гаврилівці потрібно поміняти перекриття на адмінприміщенні сільської ради, орієнтовна вартість робіт – понад 700 тисяч гривень.

Битківчани, інтереси яких у районній раді представляє волівець Степан Ломпас, живуть надією, що таки виконає взяті на себе зобов’язання щодо добудови місцевої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. ПАТ «Укрнафта». Вартість усіх робіт включно з облагородженням території і водовідведенням складає понад 8 млн. грн. Іван Гурмак зазначив, що проблему із добудовою Битківської ЗОШ І-ІІІ ст. порушували нещодавно на зустрічі із головою правління ПАТ «Укр­нафта» Марком Роллінсом і зараз готують спільного із РДА листа щодо цього. – Коли отримаємо відповідь, тоді і знатимемо, що маємо робити із добудовою школи: чи покладатися далі на нафтовиків, чи самим вишукувати кошти і залучати їх із бюджетів різного рівня, – сказав голова районної ради. Цьогоріч з районного бюджету виділили кошти на придбання водозабірного баку для освітнього закладу і викачування води із підвальних приміщень.

На дев`ятій сесії районної ради від 3 листопада ц. р. схвалено звернення районної ради до голови правління ПАТ «Укрнафта» Марка Роллінса щодо виділення коштів на соціально-економічний розвиток району, зокрема, завершення добудови Битківської ЗОШ І-ІІІ ст.; завершення газифікації вул. Промислова у Биткові; завершення будівництва стадіону у с. Пнів біля ЦТТ НГВУ «Надвірнанафтогаз»; ремонт доріг у Биткові, Молодкові, Гвозді, Зеленій, Пасічній, Чернику.

Депутати районної ради від Биткова Степан Ломпас й Андрій Крицький впевнені, що з відкриттям школи вдасться вирішити ще одне болюче питання – відсутності у селищі дошкільного навчального закладу. Саме приміщення є доволі великим і тому можливе утворення навчально-виховного комплексу за умови добудови.

Довгі роки тягнеться виготовлення генерального плану населеного пункту. Степан Ломпас і Битківський селищний голова Василь Вінтоняк зверталися у «Діпромісто», де їм порадили спочатку виготовити хоча би перспективний план. – Битківська земля буквально вся пронизана нафтовими і газовими трубами і тому більшість будинків збудовані в охоронній зоні свердловин, – зазначає депутат. – Звернення до профільного міністерства, містобудівних інститутів ніякого результату не дають. Який шлях вирішення – ніхто не може сказати.

Позитивним моментом для битківчан став ремонт під’їзної дороги до селища. Це вдалося зробити завдяки коштам із обласного бюджету і субвенціям із місцевих бюджетів. Степан Ломпас розповідає, що ще по ширині необхідно заасфальтувати близько метра і загальною протяжністю більше кілометра. Залишається освоїти майже 80 тисяч гривень, виділені із районного і селищного бюджетів для ремонту містка на вул. Михайлюка.

Ще цього року для Биткова із районного бюджету виділять 10 тис. грн на продов­ження робіт із влаштування вуличного освітлення, а на наступний рік – заміни вікон на енергозберігаючі у загальноосвітній школі. Важливими є облаштування нового кладовища, будівництво сільського стадіону, дитячих та спортивних ігрових майданчиків, встановлення санвузлів у початковій школі у Битківчику і багато іншого.

У Цуцилові, як проінформувала депутат Іванна Савчук, необхідно в адмінприміщенні замінити 16 вікон і двоє дверей. – У цьому приміщенні знаходиться сільська рада, ФАП, бібліотека, будинок культури, першочергово його треба було перекрити і це вдалося зробити цього року, – відзначає Іванна Савчук. А щодо вікон і дверей, то за запевненнями голови районної ради Івана Гурмака, на це передбачать кошти у наступному році. А на дев`ятій сесії районної ради від 3 листопада ц. р. виділили 5 тис. грн. для придбання у Цуцилові трьох таймерів часу і світильника для вуличного освітлення.

А ось у Заріччі знаходиться один із довгобудів Надвірнянщини – шкільний спортзал, під який заклали тільки фундамент. — Зараз необхідно провести незалежну і фахову експертизу, чи взагалі на цій основі можна щось будувати, – зазначає районний обранець Іван Гнатишин. – Завдяки численним зверненням є надія, що це будівництво таки зрушиться з мертвої точки.

Волівці за активної підтримки депутатів інших політсил, обласної, районної та сільської влад домоглися капітального ремонту частини автодороги Делятин – Яблунів і тепер, як зазначив Іван Гнатишин, необхідно встановити «лежачі поліцейські», щоб водїї дотримувалися безпечної швидкості руху. У Заріччі вже практично завершені роботи із ремонту та утеплення лікарської амбулаторії, потрібно ще невеликі кошти на його закінчення. Ще одним питанням, яке хвилює зарічанців, є облаштування стадіону для заняття ігровими видами спорту.

Чи не найпродуктивнішим і своєрідним двигуном районної ради є керівник волівської фракції Тетяна Пришляк. Вона встигає реагувати і вирішувати проблеми багатьох населених пунктів, допомагати у процесі створення об’єднаних громад і в багатьох інших питаннях. Завдяки її активній позиції депутати районної ради виділили 50 тис. грн., а облдержадміністрація провела тендер і тепер стало можливим будівництво спортивного плавального басейну і реконструкції ДЮСШ відділу освіти РДА. – Самий проект вартуватиме майже 25 млн. грн., та є надія, що ми втілимо його в життя у найближчі роки завдяки коштам із районного і обласного бюджетів та залученню завдяки народному депутату України Юрію Дерев`янку грошей із Державного фонду регіонального розвитку.

У критичному стані перебуває спортивний зал, який на балансі Надвірнянської школи-інтернату. Першочергово тут необхідно перекрити дах і замінити вікна. Загальні видатки на цілі складають близько 250 тис. грн. Невідкладним є й встановлення внутрішніх санвузлів у Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ст. № 4, бо турбота про дітей є однією із передумов побудови сильної і незалежної України. Як відомо, Тетяну Пришляк закріпили за селом Пнів і тут потрібне значне залучення коштів. Зокрема, для встановлення міні-футбольних майданчиків із синтетичним покриттям біля Пнівської і Білозоринської шкіл, а також для будівництва дошкільного навчального закладу, продовження робіт із вуличного освітлення і капітального ремонту дороги Битків-Білозорино, яка останнім часом перетворилася у важкопроїзну.

Важливим аспектом Надвірнянщини є розвиток саме туристичної галузі, що в майбутньому може дати суттєві надходження у бюджет і зробити наш край своєрідною і чарівною перлиною Прикарпаття. – Вже вдало апробована у нашому краї акція «Тепле Різдво», яка своїм чарівним передзвоном наповнила і прикрасила центральну частину Надвірної та фестиваль «Джинджур-фист» на Пнівському замку, який зумів зібрати представників багатьох лицарських клубів Середньовіччя. При відродженні цієї історико-архітектурної пам`ятки привернули б увагу до видатної історичної спадщини і показали новий стиль Надвірної – молодіжний, позитивний і драйвовий, – переконана депутат. Іван Гурмак підтримав ці ідеї і наголосив на необхідності проведення фестивалів, які показуватимуть обличчя Надвірнянщини всій Україні.

Громадський активіст Богдан Бойчук висловився за те, що зараз немає жодного ідеологічного навчання для молоді, внаслідок цього поширюється наркоманія, алкоголізм, шкідлива пристрасть до комп`ютерних ігор. Такі важливі завдання має виконувати телебачення і радіо. А Людмила Гаврильчук попросила районне керівництво звернути увагу на стан спального корпусу у Надвірнянській школі-інтернаті, який в аварійному стані, на проходження медичних оглядів для лікарів, де потрібно платити за аналізи у Держпродспоживслужбі і харчування дітей із малозабезпечених категорій.

Голова районної ради Іван Гурмак зазначив, що всі ці пропозиції намагатимуться врахувати у бюджеті на наступний рік. – Звичайно, ми визначатимемо першочергові, безсумнівно, таким є будівництво Чорнопотоківської школи. Тетяна Пришляк зупинилася на плідній співпраці у районній раді заради вирішення проблем населених пунктів. – Одним із рецептів подолання тотального безгрошів’я для сіл і селищ є створення об`єднаних територіальних громад, які при об`єднанні отримали б більше фінансової стабільності.

Інформація депутатської фракції політичної партії «Воля» у Надвірнянській районній раді.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!