Газета по-надвірнянськи
 

Дев`ята сесія районної ради

11 листопада 2016, 16:47 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 536 переглядів

3 листопада 2016 року під головуванням голови районної ради Івана Гурмака відбулась дев’ята сесія Надвірнянської районної ради. Для участі у її роботі зареєструвались 35 депутатів.

Виконавчу владу району на сесії представляли перший заступник голови районної державної адміністрації Іван Тодорук, заступник голови районної державної адміністрації Богдан Зеленчук, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації. У роботі сесії взяли участь депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Ерстенюк, працівники виконавчого апарату районної ради, міський, селищні та сільські голови, керівники підприємств та організацій району, голова первинної профспілкової організації Прикарпатський УБР Григорій Третяк, представники ЗМІ.

На початку сесії голова районної ради Іван Гурмак привітав присутніх з відзначенням 98-ї річниці Листопадового зриву та створення Західно-Української Народної Республіки, яке урочисто святкували 1 листопада. «Захід України завжди був осередком культурного і  духовного розвитку, а також – політичного життя в історії становлення української державності. Чимало життів було покладено за свободу та незалежність українців і по сьогодні наша нація втрачає кращих своїх синів. Герой Революції Гідності депутат Городенківської районної ради минулого скликання Сергій Дідич святкував би сьогодні свій день народження, але натомість «захищає» рідну землю в лавах Небесної Сотні. Велика шана і подяка нашим землякам – Герою Небесної Сотні Василю Шереметі та воякам російсько-української війни, котрі пожертвували собою заради майбутнього нашої держави».

Усіх борців за незалежність України, тих, хто віддав свої життя у боротьбі за Єдину Соборну Українську державу, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Порядок денний сесії був доволі насиченим – депутати розглянули 24 основні питання. Крім того постійними депутатськими комісіями та президією районної ради запропоновано додатково включити ряд питань до порядку денного.

Відповідно до регламенту на початку сесії, було відведено час для оголошення депутатських запитів і звернень.

Депутат районної ради Василь Білоус зачитав 5 депутатських запитів щодо актуальних питань соціально-економічного розвитку села Красна (добудова та умеблювання 10 навчальних приміщень Краснянської ЗОШ І-ІІІ ст.; перекриття даху ДНЗ «Дзвіночок» в селі Красна; проїзду великогабаритного транспорту через село Красна; встановлення огорожі стадіону; капітального ремонту дорожнього покриття автомобільної дороги Надвірна-Ланчин, що проходить через село Красна).

Депутат районної ради Андрій Карманський озвучив спільний депутатський запит із Михайлом Дячуком щодо перевірки законності виділення земельної ділянки в селі Білі Ослави урочище «Дримблюшка» місцевому жителю, яка слугувала жителям села для загальних потреб.

Депутат районної ради Сергій Штогрин зачитав депутатський запит щодо капітального ремонту вулиці Кармелюка, який частково здійснювався ще в серпні цього року, з вимогою провести чіткий аналіз щодо відповідності проведених робіт із ремонту вул. Кармелюка, технологій дорожніх робіт та вимог державних норм і стандартів.

Депутат районної ради Микола Гусак озвучив депутатський запит щодо проведення ремонтних робіт дорожнього покриття на вул. Козацькій у селі Тисменичани.

Андрій Гуцько та Роман Кузюк (спільно) клопотали перед владою про виділення коштів на придбання сміттєвоза і контейнера для вивезення ТПВ із гірських Бистриці та Зеленої; Володимир Кухарчук – про ремонт моста у селі Вишнівці.

З-поміж основних питань, були прийняті зміни до районного бюджету на 2016 рік, районних цільових програм, з урахуванням пропозицій постійних комісій  та президії районної ради. Також заслухано ряд звернень, серед яких депутати підтримали:

- звернення районної ради до Івано-Франківської обласної ради щодо недопущення порушень норм чинного законодавства Надвірнянським спецагролісгоспом при здійсненні рубок лісу на території району;

- звернення районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з приводу рішення Сейму Республіки Польща щодо Волинської трагедії;

- звернення районної ради до Президента України, Верхов­ної Ради України, Міністерства Закордонних справ України з приводу виступу Президента Ізраїлю  29 вересня 2016 року у Верховній Раді України;

- звернення районної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо неприпустимості передачі функцій фінансування видатків з державного бюджету на місцеві бюджети без належного фінансового забезпечення;

- звернення Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» до Прем’єр-міністра України щодо заходів, спрямованих на підтримку економічного та соціально-економічного розвитку населених пунктів гірського регіону Українських Карпат;

- звернення районної ради до Голови Правління ПАТ «Укр­нафта» Марка Роллінса щодо нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб;

- звернення районної ради до Голови Правління ПАТ «Укрнафта» Марка Роллінса про участь ПАТ «Укрнафта» в соціально-економічному розвитку району;

- звернення районної ради до Кабінету Міністрів України, народного депутата України Юрія Дерев’янка, Івано-Франківської обласної ради, Івано-Франківської обласної державної адміністрації про незабезпеченість освітянською та медичною субвенціями.

Депутати районної ради підтримали одностайно звернення Первинної профспілкової організації Прикарпатського управління бурових робіт щодо недопущення реорганізації УБР та скорочення чисельності працівників до голови Правління ПАТ «Укрнафта» Марка Роллінса та Кабінету Міністрів України. Про ситуацію та проблеми соціального характеру, які охоплять район після реорганізації управлінь  бурових робіт ПАТ «Укрнафта», депутатів поінформував голова ППО Прикарпатського УБР Григорій Третяк, який, крім цього, відповів на питання Тетяни Пришляк, Андрія Крицького та інших депутатів. У контексті порушеної теми йшлося про сумний факт – у ще зовсім недавно потужному нафтовому нашому краї уже другий рік поспіль не бурять жодної свердловини. Та попри все голова районної ради Іван Гурмак запевнив, що місцева влада, депутатський корпус Надвірнянщини намагатимуться відстояти право на працю краян і сприяти розвиткові нафтопромислової галузі району.

Щодо ситуації, яка склалася з придбанням житла для дітей, позбавлених батьківського піклування, доповідала виконувач обов’язків начальника служби у справах дітей райдержадміністрації  Тетяна Вадюк. За її словами, 9 жовтня 2015 року, для вищевказаних осіб придбали житловий будинок площею 38,2 кв.м., та земельну ділянку площею 0,1169 га у с. Цуцилів на суму 161 718 тис. гривень. Залишок коштів у сумі 40 тис. гривень і 138,282 гривні були повернуті, відповідно, до районного та обласного бюджету. Начальник Надвірнянського ВП ГУНП в Івано-Франківській області підполковник поліції Іван Кавінський зазначив, що за даним фактом розпочато кримінальне провадження, проводиться відповідна перевірка.

Голова районної ради Іван Гурмак зауважив, що дане питання було винесено на розгляд сесії у зв’язку із зверненням представників громадськості району та депутатів Надвірнянської районної ради. Також Іван Гурмак наголосив, що зараз недоцільно робити будь-які висновки, необхідно дочекатися результатів слідства, яке дасть відповіді на всі питання щодо вказаної ситуації.

Під час розгляду питання «Про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 9 місяців 2016 року» постало питання про ремонт автомобільної дороги Битків-Білозорино. Протокольним дорученням постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій та регуляторної політики зобов’язано районну державну адміністрацію провести окрему нараду з даного питання.

У питанні «Різному» прозвучали виступи представників громадськості району Галини Бец, Богдана Бойчука та Леоніда Дячука, відповідно до яких надані конкретні доручення Надвірнянській районній державній адміністрації.

У результаті своєї роботи депутати районної ради ухвалили рішення з усіх питань порядку денного з внесеними змінами та доповненнями.

Завершуючи пленарне засідання, голова районної ради Іван Гурмак подякував депутатам за конструктивну роботу та апарату районної ради за підготовку матеріалів.

Інф. виконавчого апарату районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!