Газета по-надвірнянськи
 

Міська рада надає фінансову та правову підтримку новоствореним ОСББ у Надвірній

25 листопада 2016, 16:13 | Рубрика: Самоврядування Версія для друку Версія для друку 640 переглядів

На сьогодні переважна частина житлового фонду міста є комунальною власністю. Функції з експлуатації та утримання житла здійснює у місті Надвірна  КП «Надвірнянський житловик».

Варто віддати належне цьому комунальному підприємству, силами якого щороку регулярно проводять роботи поточного та капітального характеру з метою утримання житлового фонду Надвірної у належному стані, а саме: заміна вікон та дверей у місцях загального користування, ремонт внутрібудинкових систем електропостачання, фасаду, покрівлі даху, встановлення козирків над входами у під’їзди, заміна ринв та водостоків, благоустрій прибудинкових територій, облаштування дитячих майданчиків, вивіз побутового сміття, прибирання тощо. Виконання всіх цих робіт вимагає щоденної, кропіткої праці комунальників та чималих коштів, адже у місті 174 багатоповерхові будинки, більшість з яких побудовані ще у 1970-1980 роках. Міська рада спільно з комунальними службами щороку докладає зусиль для покращення умов проживання жителів нашого міста та підтримки житлового фонду.

Останнім часом спостерігається активний процес створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Зокрема, у Надвірній за останній рік створено майже 10 нових ОСББ, серед них: ОСББ «Злагода-10» (М. Черемшини, 10); ОСББ «Франка-12» (Франка, 12); ОСББ «Мазепи, 37» (Мазепи, 37); ОСББ «Черемош-8» (Купчинського, 8); ОСББ «Княгиня Ольга» (Княгині Ольги, 5); ОСББ «Соборна» (Соборна, 1); ОСББ «Нафтовик-2016» (М. Черемшини, 18) та ін. Усього на території нашого міста функціонують 27 ОСББ. Надвірнянська міська рада підтримує ініціативу жителів у створенні об’єднань співвласників. Розпорядженням міського голови у міській раді створено ресурсний центр громад, головною метою якого є надання юридичної, технічної та адміністративної допомоги новоствореним ОСББ, їх консультування,  планування, координування, впровадження та моніторинг діяльності організацій громад та ОСББ для впровадження громадських ініціатив на території міста Надвірна. Міська рада не залишає напризволяще жодне ОСББ, а надалі підтримує їх фінансово. Прикладом цього є будинок № 12 на вул. Франка (новостворене ОСББ «Франка-12»), де цього року за кошти міської ради провели капітальний ремонт покрівлі даху.

Враховуючи ті переваги, які отримує ОСББ, мешканці будинку № 12 на вул. Франка 1-го серпня цього року створили об’єднання та взяли на себе відповідальність у здійсненні самостійної господарської діяльності у своєму будинку. Будинок введений в експлуатацію у 1991 році, до цього часу перебував на балансі КП «Надвірнянський житловик», силами якого підтримувався у належному стані. Його жителі неодноразово звертались у міську раду з проханням допомогти у проведенні ремонту покрівлі даху, яка за час експлуатації внаслідок впливу різних погодних умов та атмосферних опадів потребувала капітального ремонту. Після створення у згаданому будинку ОСББ міська рада вирішила допомогти і фінансово підтримати новостворене об’єднання співвласників. Улітку цього року за кошти міського бюджету провели капітальний ремонт плоского даху будинку. Нещодавно підрядна організація розпочала роботи з капітального ремонту фальш-даху. Уже демонтували стару та встановили нову м’яку покрівлю у двох під’їздах.

Останнім часом пріоритетним напрямком у діяльності міської ради є повна підтримка новостворених ОСББ. Тому міська рада закликає усіх жителів житлового фонду міста створювати об’єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків і гарантує фінансову, правову та адміністративну допомогу.  У Плані соціально-економічного розвитку на 2017 рік передбачатимуть кошти для співфінансування робіт для покращення умов проживання у будинках, в яких створені об’єднання співвласників, а це облаштування прибудинкових територій, заміна вікон та дверей у місцях загального користування, капітальний ремонт мереж, покрівлі даху, фасаду та ін. Спільними зусиллями керівництва міста та голів об’єднань співвласників ОСББ, залучаючи всі можливі ресурси, вже сьогодні вирішують вкрай наболілі питання. За останні два роки у Надвірній успішно реалізовують міжнародний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», у рамках якого за спільного фінансування міської ради та Європейського  Союзу надають підтримку ОСББ у проведенні ремонту будівель, їх модернізації, запровадження заходів з енергозбереження тощо.

Інформація

Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!