Газета по-надвірнянськи
 

Надвірна – Крнов: 5-річний ювілей співпраці

11 листопада 2016, 16:33 | Рубрика: Співробітництво Версія для друку Версія для друку 2,522 переглядів

Цей перший, ще не вельми багаторічний, але дуже вагомий ювілей співпраці м. Надвірна і нашого району із чеським містом Крнов підсумували 5 листопада у палаці культури і дозвілля Надвірнянського коледжу НТУ. Урочистості відкрили виконанням Державних Гімнів України та Чеської Республіки (на світлині). Представляючи учасників чеської делегації та керівництво нашого району і міста, секретар міської ради Тарас Пекарський означив мету зустрічі: підбиття підсумків 5-річної співпраці та напрацювання нових планів на перспективу.

Голова районної ради Іван Гурмак акцентував, що 27 жовтня 2011 року відбулася знакова подія як для м. Крнова, так і для м. Надвірної і всього району. Підписана тоді угода про співпрацю охопила багато сфер життєдіяльності обох сторін. Дуже багато проведено різноспектрових заходів для їх покращення. Очільник представницької влади району передав вітання чеським друзям від депутатського корпусу районної ради і запевнив про готовність до подальшої співпраці.

КР

Детальніше про співробітництво міст-побратимів та передумови підписання угоди розповів Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович. Передували підписанню угоди події, які засвідчили європейський орієнтир розвитку Надвірної. Ще з 1996 року місто бере активну участь у реалізації міжнародних проектів і приймає делегації із країн, споріднених з нами історією, традиціями, обрядами. У 2010-му під час перебування у нас делегації із польського міста-побратима Пруднік узгодили підписання угоди про співпрацю із м. Крнов. Делегація із Крнова прибула у Надвірнянщину на святкування 20-річчя проголошення Незалежності України. А вже наприкінці жовтня того ж року перемовини увінчались укладенням угоди про співпрацю у м. Крнов за участі тодішніх голови районної ради Василя Поповича, його заступника Івана Степника, заступника голови РДА Степана Іроденка, депутатів районної ради Івана Микитюка та Андрія Карманського, депутатів міської ради Богдана Зеленчука і Василя Будзака.

Договір передбачає співробітництво у галузях комунального господарства, житлового будівництва, збереження та реставрації пам`яток старовини, охорони навколишнього середовища, а також у сфері освіти, економіки, охорони здоров`я, культури, спорту, туризму, соціальної допомоги та ін.

Щороку практикують двосторонні офіційні візити для обміну досвідом у різних галузях. Зіновій Андрійович охарактеризував результативність кожної поїздки і взаєморозуміння. Особливо відзначив підтримку від чехів у час Революції Гідності. У Крнові отримували допомогу і проходили реабілітацію поранені її учасники, а також бійці АТО. Зачитав також зворушливого листа від мера Крнова Альони Крушинової 2013 р., в якому відчутна моральна підтримка українського народу у прагненні приєднатись до європейської спільноти.

крнов

На завершення промови Надвірнянський міський голова констатував для офіційних гостей із Чехії: на території міста і району для них є справжні друзі і побратими. Справжні друзі на східних рубежах України захищають мирне небо не тільки для українців, а й для Чехії, Польщі та інших країн Європи.

Перший заступник голови РДА Іван Тодорук влучно зауважив, що на рівні співпраці Крнова і Надвірнянщини ми повертаємо історичну справедливість. Колись Україну насильно відірвали від європейської сім`ї, але через довгий шлях боротьби ми довели готовність розвитку за євростандартами. І цей європейський напрямок реалізовуємо тут, на місцевому рівні, і не декларативно, а реально.

Заступник голови РДА, депутат міської ради Богдан Зеленчук подякував, передусім, середній ланці працівників мерії Крнова за невпинну роботу щодо виконання угоди про співпрацю. Слова вдячності адресував і чеським підприємцям, які допомагають у вирішенні проблем, а також віце-старості Міхалу Брунцліку за готовність у проведенні реформ, та за увагу до надвірнянців. Адже він щойно повернувся із Китаю, де презентував свою країну на великому фестивалі. Але далека дорога не стала на заваді офіційному візитові до нас. Україна переживає історичний час, бореться за мир, свою цілісність і відчуває підтримку світу.

У свою чергу Міхал Брунцлік подякував за теплий прийом та висловив сподівання на подальше ефективне співробітництво, побажав миру й спокою на українській землі.

Керівництво міста і району вручило подяку м. Крнов за багаторічну плідну співпрацю, допомогу та організацію двосторонніх проектів, реалізацію міжнародних програм та з нагоди 5-річчя співпраці. Іменними подяками нагородили Альону Крушинову, Ренату Рамазанову, Яну Коулкову-Петрову, Яна Крюшку, Міхала Брунцліка, Ігоря Козелека, Томаша Коларика, Моніку Дудову та Йозефа Тобіашека.

У цій офіційній зустрічі взяли участь також депутати районної ради Сергій Штогрин та Дмитро Гуменяк, депутати міської ради Ірина Кащенко, Роман Мажак, Володимир Монастирецький, Олександр Попович, Надія Гурмак, начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роман Огерук, представники громадських організацій, районних ЗМІ та ін.

Усім представили змогу спілкування у форматі «вільного мікрофону». Ним скористалися, зокрема, директор Надвірнянського коледжу НТУ Ростислав Нагорний, презентуючи цей навчальний заклад, в якому навчаються більше тисячі студентів тільки на денній формі, а також висловив надію, щоб до міжнародного співробітництва більше залучатимуть молодь, адже саме вона -  майбутнє нашої країни.

Студенти коледжу адресували гостям музичні вітання, в одному з яких звучало прагнення до миру. Задля встановлення миру на рідній землі і свободи від зазіхань чужинців склало голови не одне вільнолюбне покоління українців, боротьба продовжується і нині проти російської агресії. Пам`ять про всіх загиблих за Незалежність України вшанували хвилиною мовчання.

Цього ж дня делегати із Чехії взяли участь у відкритті соціальної їдальні у м. Надвірна, побували у Музеї нафтопромислів Галичини, краєзнавчому музеї смт. Делятин, центральній райлікарні, ознайомились із функціонуванням закладів медичної та соціальної сфери району і м. Надвірна.

Відзначення 5-річного ювілею стало стимулом до подальших кроків на шляху співпраці міст-побратимів. Нехай дерево побратимства, посаджене у м. Крнов під час підписання угоди, зростає невпинно, символізуючи міць започаткованої дружби.

Орися СПІВАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!