Газета по-надвірнянськи
 

Разом, а не окремо!

25 листопада 2016, 16:12 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 565 переглядів

Протягом жовтня-листопада учні і вчителі Надвірнянського ліцею та ліцею ім. Адама Міцкевича міста Пруднік Опольського воєводства Республіки Польща під керівництвом директорів обох навчальних закладів Антона Ревтюка й Ядвіги Герасимович брали  участь у роботі проекту в рамках реалізації програми Польсько-Української Ради обміну молоддю під гаслом «Разом, а не окремо!», профінансований Міністерством освіти Республіки Польща.

Гасло проекту спів­звучне з його метою – тісна співпраця, обмін досвідом та ознайомлення зі звичаями, традиціями, культурою обох народів, подолання мовного бар’єру. Учасниками проекту стали сорок учнів і близько десятка вчителів із двох міст-побратимів Надвірної та Прудніка. Протягом двох тижнів польсько-українська молодь працювала в обох містах, реалізуючи основні завдання проекту. Кожний учасник мав свого партнера з іншої держави і перебував певний час із його сім’єю, котра доброзичливо приймала гостя.

ЛІЦЕЙ_Біля-Опольського-унів

Співпраця базувалася на спільних проектах, подорожах, екскурсіях, проживанні та дозвіллі. Яскраві враження в учнів Надвірнянського ліцею залишилися від поїздок до міста Ополє,  відвідавши Опольський університет і музей у місті Лембовіце, де знаходився концентраційний табір військовополонених Першої та Другої світових воєн. Перебуваючи в Україні, польські друзі відвідали визначні місця міст Надвірної, Івано-Франківська та Коломиї, зокрема, у музеї Писанки ознайомилися із самобутніми традиціями писанкарства нашого народу. Незабутні враження залишилися у гостей від мальовничих гірських краєвидів курорту «Буковель».

Міжнаціональні проектні заняття полягали у бесідах, створенні різноманітних плакатів, мультимедійних презентацій на теми волонтерства, культури, української євроінтеграції та подолання польсько-українських стереотипів. Суспільнокорисними стали впорядкування польських могил на старому кладовищі у Надвірній та Івано-Франківську, а також посадка двох тисяч саджанців букових дерев у дендропарку міста Прудніка. Надзвичайно цікавими стали кулінарні заняття, мета яких – ознайомлення з національною кухнею поляків та українців. Надвірнянська молодь із задоволенням вивчила польський танець «Полонез», а прудніцька – гуцульську «Коломийку».

Польські гості мали можливість ознайомитися з роботою позашкільних закладів нашого міста, зокрема, станції юних техніків, районного центру дитячої творчості і районного еколого-натуралістичного центру, де з ними провели низку майстер-класів.

Завершення проекту увінчалося врученням відповідних сертифікатів і гала-концертом у клубі культури НГВУ «Надвірнанафтогаз» 8 листопада. На захід завітали представники влади Надвірної та району, зокрема, заступник голови районної ради Ігор Писклинець, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради Степан Северилов, учителі, батьки й учні. Під час своїх виступів учасники проекту дали йому схвальну оцінку та висловили надію, що в майбутньому співпраця між містами-побратимами Надвірною і Прудніком продовжиться, а кількість подібних проектів збільшиться.

Людмила КАЧАЛА,

учитель історії Надвірнянського ліцею,

учасниця проекту.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!