Газета по-надвірнянськи
 

Соціальний центр допоможе нужденним

11 листопада 2016, 16:43 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 462 переглядів

Першої листопадової суботи н. р. у приміщенні колишньої аптеки № 44 на вул. Котляревського, 4 у Надвірній відкрили соціальний центр Благодійного фонду «Карітас-Надвірна» УГКЦ для соціально вразливих краян.

центр

Тут вони можуть не тільки щодня, крім неділі, харчуватися, але й при потребі одержати підтримку, спілкуючись зі священиками та соціальними працівниками, волонтерами.

Чин освячення у співслужінні зі священиками Надвірнянського і Пнівського деканатів УГКЦ здійснив правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Кир о. Василій (Івасюк) (на світлині). Звертаючись до учасників цього доброчинного заходу, священнослужитель наголосив: – Приклад милосердя йде через віки. Це чудово видно у Святому письмі, де подано діла милосердя стосовно душі та тіла. Коли ми робимо якусь справу, то розпочинаємо її з першого милосердя для тіла… «Голодного нагодувати», а далі для душі: «Грішника навернути». Отже, щоб пропові­дувати людям Слово Боже, доносити до них правду, передусім, їх треба нагодувати. Христос каже: «Дайте ви їм їсти!». Саме тому посвячення нашого центру розпочинається з благодійної їдальні, щоб люди могли підкріпити своє тіло, а священики – працювати над їхнім духовним розвитком.

Відкриття соціальної їдальні ініціював голова БФ «Карітас-Надвірна» Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ о. Андрій Будзак. А близько місяця тому голова районної ради Іван Гурмак спільно з о. Андрієм оглянули приміщення для облаштування їдальні. Воно потребувало значного ремонту. Завдяки депутатському корпусу районної ради на завершення реалізації задуманого проекту на дев`ятій сесії районної ради з районного бюджету додатково виділили 43 тис. грн. Також за сприяння голови і депутатського корпусу районної ради донедавна занедбане, а тепер відремонтоване приміщення, де облаштували їдальню, БФ «Карітас-Надвірна» дали в оренду на 10 років.

соц

– Соціально незахищені краяни потребують уваги та опіки влади і громади району. Сьогодні ми зробили ще один крок назустріч потребуючим, – сказав голова районної ради Іван Гурмак, підкресливши, що соціальний центр є прикладом взаємних розуміння та допомоги, і депутатський корпус й надалі  підтримуватиме функціонування їдальні на благо жителів району.

До створення їдальні суттєво долучилася Надвірнянська міська рада, надавши 30 тис. грн. фінансової підтримки. Міський голова Зіновій Андрійович додав, що міська рада активно сприяє реалізації подібних проектів і запевнив у подальшій співпраці із доброчинними організаціями у такому форматі.

В урочистому відкритті їдальні взяли участь також перший заступник голови райдержадміністрації Іван Тодорук, заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук, директор БФ «Карітас» Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ о. Сергій Треф`як, чеська делегація з міста-побратима Надвірної Крнов на чолі з віце-старостою міста Міхалом Брунцліком та Монікою Дудовою – головою БФ «Карітас-Крнов», що активно співпрацює з Надвірнянським БФ уже більше року. Чеські друзі привезли у наш соццентр гуманітарну допомогу.

соццентр

Заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук подякував директору БФ «Карітас-Надвірна» о. Андрію Будзаку за ініціативу створення в районі соціального центру. Він висловив впевненість у правильності руху щодо соціальної сфери і сподівання, що доброчинний  фонд охопить допомогою широкого спектру більші ланки малозабезпечених жителів району.

Директор БФ «Карітас-Надвірна» отець Андрій Будзак зазначив, що на створення соціального центру залучили значні кошти від вірян Надвірнянського і Пнівського деканатів УГКЦ та підприємців району. Таким чином вдалося, зокрема, замінити вікна, провести освітлення, водопостачання, виконати цілу низку внутрішньоремонтних робіт.

Усім щедрим жертводавцям і співучасникам втілення проекту щиро дякував о. Андрій Будзак, який спільно з Кир о. Василієм вручили подячні грамоти від Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. По завершенні урочистостей влада і духовенство спільно з нужденними сіли за святковий обідній стіл.

Водночас директор БФ «Карітас-Надвірна» закликає усіх небайдужих сприяти функціонуванню і подальшому облаштуванню соціального центру у Надвірній, допомагаючи покращувати матеріально-технічну базу і систематично постачати продукти для приготування обідів потребуючим.

За матеріалами

прес-служб Надвірнянського деканату УГКЦ, міської та районної рад.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!