Газета по-надвірнянськи
 

Стати наставником

4 листопада 2016, 13:02 | Рубрика: Соціальне Версія для друку Версія для друку 519 переглядів

Обділена батьківською увагою і турботою дитина в інтернатному закладі відчуває самотність і свою соціальну незатребуваність. Нерідко коло її спілкування обмежується ровесниками, вихователями і …більше ні з ким вона не має можливості поговорити, поділитися своїми думками тощо. Це, звісно, не може не позначитися на психологічно-емоційному стані дитини, її адаптації до самостійного життя поза межами закладу, де вона провела більше часу.

Нещодавно держава зробила вагомий крок назустріч соціально вразливим маленьким українцям. У першій декаді жовтня Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо наставництва. Цей законодавчий акт запроваджує інститут наставництва для роботи з дітьми, котрі виховуються в інтернатних закладах, щоб підтримати та підготувати їх до самостійного життя.

– Основними завданнями наставництва, – каже начальник відділу соціальної роботи райцентру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Ольга Томин, – є надання дитині доступної інформації про її права та обов`язки; визначення та розвиток здібностей, реалізації її інтересів у професійному самовизначенні; формування у неї практичних навичок; ознайомлення її з практиками подолання складних життєвих ситуацій; сприяння становленню дитини як відповідальної успішної особистості.

Наставником добровільно і безоплатно може стати повнолітня дієздатна особа, котра не має судимості, не вживає алкоголю та наркотиків. Наставник має право відвідувати дитину в інтернатних чи інших соціальних закладах; гуляти з нею, запрошувати у свою сім`ю під час канікул чи у святкові й неробочі дні, а також надавати дитині допомогу в отриманні додаткових освітніх, оздоровчих та інших послуг; забезпечувати її одягом, взуттям тощо.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!