Газета по-надвірнянськи
 

Рішення і Звернення Надвірнянської районної ради від 3 листопада 2016 р.

18 листопада 2016, 15:11 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 867 переглядів

УКРАЇНА

Івано-Франківська область

Надвірнянська районна рада

сьомого скликання

(дев’ята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 03.11.2016 № 272-9/2016

м. Надвірна

Про звернення районної ради

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити звернення районної ради з приводу виступу Президента Ізраїлю 29 вересня 2016 року у Верховній Раді України (текст звернення додається).

2. Надіслати звернення Президенту України П. Порошенку, Верховній Раді України, Міністерству закордонних справ України.

3. Оприлюднити текст звернення в засобах масової інформації.

Голова районної ради

І. М. Гурмак.

 

Додаток

до рішення районної ради

від 03.11.2016 № 272-9/2016

«Про звернення районної ради»

 

Президенту України

П. Порошенку

Верховна Рада України

Міністерство закордонних

справ України

 

ЗВЕРНЕННЯ

29 вересня 2016 року під час виступу у Верховній Раді України з нагоди 75-річчя трагедії Бабиного Яру президент Республіки Ізраїль дозволив собі образливі висловлювання на адресу українців. Звинувачення в причетності до Голокосту вважаємо некоректними, безпідставними та історично недостовірними. Те, що зробив президент держави Ізраїль в українському парламенті, можна трактувати як зневагу до української нації.

У страшній трагедії Бабиного Яру Організація Українських Націоналістів, про яку згадав у своєму виступі президент Ізраїлю, втратила 621 особу – їх розстріляли нацисти.  У Бабиному Ярі знищено видатну українську поетесу Олену Телігу. Там убито величезну кількість українців і представників інших народів.

У ХХ столітті не один народ зазнав переслідувань. Україна давно визнала Голокост як геноцид, натомість Ізраїль офіційно не визнає Голодомор геноцидом українського народу.

Українські жертви, поховані в Бабиному Яру, в тому числі члени ОУН, заслуговують поваги від нащадків. Українцям час позбутися комплексів, забути про почуття провини, адже у XX столітті ми пережили геноцид, а десятки мільйонів українців були знищені тоталітарними, окупаційними режимами на своїй власній землі.

Вважаємо, що Президент України, Верховна Рада України та Міністерство закордонних справ України  повинні відреагувати на звинувачення, зокрема, вимагати офіційного вибачення від президента Ізраїлю. Влада в Україні нарешті має припинити не помічати брехню, яку поширюють з усіх боків. Лише коли захищатимемо власну честь і гідність, нас поважатимуть у світі.

Схвалено на дев’ятій сесії Надвірнянської районної ради сьомого скликання 3 листопада 2016 р.

Керуючий справами

районної ради

І. І. Середюк.

 

УКРАЇНА

Івано-Франківська область

Надвірнянська районна рада

сьомого скликання

(дев’ята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 03.11.2016 № 273-9/2016

м. Надвірна

Про звернення районної ради

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити звернення районної ради з приводу рішення Сейму Республіки Польща щодо Волинської трагедії (текст звернення додається).

2. Надіслати звернення Президенту України П. Порошенку, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України.

3. Оприлюднити текст звернення в засобах масової інформації.

Голова районної ради

І. М. Гурмак.

 

Додаток

до рішення районної ради

від 03.11.2016 № 273-9/2016

«Про звернення районної ради»

 

Президенту України

П. Порошенку

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

 

ЗВЕРНЕННЯ

З року в рік навколо подій Волинської трагедії нагнітається антиукраїнська істерія. Зрештою, 22 липня 2016 року Сейм Республіки Польща приймає рішення, в якому звинувачує українців у геноциді.

Польські політики вдаються до маніпуляцій і посилаються на сфабриковані факти, які не відображають справжньої картини подій на Волині та на Заході України у роки Другої світової війни. Вони нав’язують власну версію подій на Волині, яка покликана дискредитувати право українців на власну державу.

Як свідчать історичні факти, збройний конфлікт 1942-1944 років був розв’язаний з ініціативи саме польської сторони, яка не хотіла визнавати за українцями права бути господарями у власному домі. І лише всенародний опір польським окупантам дав змогу Волині уникнути трагічної долі Холмщини, Підляшшя, Лемківщини, Надсяння, де українці були знищені та вигнані зі своїх етнічних земель. Саме завдяки активним діям воїнів УПА вдалося захистити від спалення польськими військовими загонами сотень волинських сіл, а волиняни уникли долі українців, які стали жертвами операції «Вісла».

Для кожного зі свідомих українців УПА – єдина організована збройна сила, яка за відсутності Української держави стала на захист українців супроти насильства і терору німецького, совєцького та польського окупаційних режимів. Нині значна частина українських воїнів, які захищають від московської агресії не лише східноукраїнські землі, але й цивілізаційні межі Європи, вважають себе послідовниками ОУН-УПА. І ми нікому не дозволимо вказувати нам, хто є нашими національними героями!

Захист власної території – це не геноцид, а національно-визвольна боротьба. Боротьба українців за створення власної держави на своїх етнічних землях не могла бути геноцидом. Ознаки геноциду містять дії офіційної польської влади по відношенню до українців, які проживали на своїх етнічних територіях Волині, Холмщини, Підляшшя, Лемківщини, Надсяння. А це – сотні тисяч жертв серед українців, полеглих від рук польських збройних формувань під час протистояння 1943-44 років, знищених або вигнаних з їхньої історичної батьківщини.

Ознаки етнічних чисток носить операція «Вісла», вчинена задля штучної зміни етнічного складу певних територій. Польща досі не вибачилась і не покаялась за багатолітню політику пацифікації, акції з примусового переселення українців, які були депортовані зі своїх історичних територій, аби заселити їх поляками.

Назвавши боротьбу українців за свою незалежність геноцидом, Польща поставила під сумнів основоположне право кожного народу на самовизначення та опір агресорам та окупантам. Ігноруючи причини збройного конфлікту, участь польських збройних формувань в акціях етнічних чисток та фізичного знищення українського населення на території споконвічних українських земель, замовчуючи історичну правду, польська сторона відійшла від принципів рівноправності і добросусідства, нехтуючи всіма напрацьованими за два десятиліття кроками до порозуміння.

Україна та українці ще в 2003 році стали на шлях примирення та порозуміння між двома сусідніми народами. Ми дали можливість полякам встановити монумент пам’яті загиблим поблизу села Павлівка Іваничівського району Волині – в обмін на обіцянку польської влади встановити аналогічний пам’ятник у селі Сагринь Грубешівського повіту Люблінського воєводства, де поховано більше тисячі українців. Попри те, що з української сторони зроблене все необхідне, на жаль, цей комплекс з вини польської сторони досі не відкритий, загиблих у Сагрині поляки так належно і не вшанували.

Натомість у Польщі в останні роки відбувається наруга над тими нечисельними пам’ятниками воякам УПА, які були тут встановлені раніше. У березні цього року такий ганебний факт мав місце поблизу села Молодичі у Підкарпатському воєводстві на сході Польщі, роком раніше аналогічні акти вандалізму зафіксовані поблизу сіл Радружі, Грущовиці та Вежбіці. Хоча боротьба з пам’ятниками та пам’яттю – це шлях у нікуди, це речі, протилежні поняттям честі, гідності та шляхетності.

На Волині досі живі свідки страшних звірств польських збройних угруповань проти мирного українського населення. Сьогодні вони та їхні нащадки активно повстають проти наруги над історичною пам’яттю, національною честю та гідністю. Волинь про це пам’ятає і пам’ятатиме завжди. Чи, може, хтось думає, що волиняни забули про такі криваві трагедії, як поблизу села Гайове Ківерцівського району, де влітку 1943 року відбулося масове знищення сотень беззбройних українців польськими збройними формуваннями спільно з червоними російськими партизанами?

Подібні трагедії особливо болючі в час, коли Україна веде збройну боротьбу проти свого одвічного ворога – Кремля, на сході та півдні нашої країни.

Враховуючи вищевикладене, вимагаємо:

1. Від Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія – перестати замовчувати порушені питання і на державному рівні дати адекватну відповідь звинуваченням українців у геноциді.

2. Від Верховної Ради України – ухвалити рішення, в якому:

– засудити операцію «Вісла» як приклад репресивної політики;

– засудити багатовікову колоніальну, загарбницьку політику польської держави Річ Посполита, яка прагнула не допустити права української нації на самовизначення та здійснювала політику національного і соціального гноблення;

– закликати польську сторону будувати відносини на принципах рівноправності, примирення та порозуміння, а не на перекручуванні і замовчуванні історичних фактів.

3. Від Уряду України – розглянути питання щодо:

– фінансування з державного бюджету України програм щодо історичних та експертних досліджень питань українсько-польських відносин та збереження української національної пам’яті;

– фінансування з державного та місцевих бюджетів досліджень, пов’язаних із польсько-українською історією;

– створення Експертної групи з істориків та громадських діячів щодо пошуку польсько-українського порозуміння;

– належного реагування на прояви ксенофобії щодо українців на території інших країн, зокрема, у Польщі;

– проведення належної інформаційної політики у питаннях висвітлення в інших країнах правдивої історії української національно-визвольної боротьби у ХХ столітті.

Схвалено на дев’ятій сесії Надвірнянської районної ради сьомого скликання 3 листопада 2016 р.

Керуючий справами

районної ради

І. І. Середюк.

 

УКРАЇНА

Івано-Франківська область

Надвірнянська

районна рада

сьомого скликання

(дев’ята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 03.11.2016 № 274-9/2016

м. Надвірна

Про звернення

районної ради

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити звернення районної ради щодо збільшення міжбюджетних трансфертів  освітньої та медичної субвенцій (текст звернення додається).

2. Надіслати звернення Кабінету Міністрів України, народному депутату України Ю. Дерев’янку, обласній раді та обласній державній адміністрації.

Голова районної ради

І. М. Гурмак.

 

Додаток

до рішення районної ради

від 03.11.2016 № 274-9/2016

«Про звернення районної ради»

 

Кабінет Міністрів України

Народному депутату України

Ю. Дерев’янку

Івано-Франківська

обласна рада

Івано-Франківська

обласна

державна адміністрація

 

ЗВЕРНЕННЯ

Надвірнянська районна рада вкрай стурбована ситуацією, що виникла у результаті  недостатньої забезпеченості фінансовими призначеннями на виплату заробітної плати працівникам установ освіти та охорони здоров’я району на 2016 рік.

Так, обсяг доведених освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету для Надвірнянського району на 2016 рік, при умові збереження рівня заробітних плат, усіх стимулюючих виплат і надбавок на рівні 2015 року не забезпечує заробітну плату по закладах  освіти району в розмірі 18,6 млн. гривень та 4,95 млн. гривень по закладах охорони здоров’я.  Недофінансування захищених статей бюджетних установ освіти та охорони здоров’я на фоні інфляційних процесів, росту цін на енергоносії може спричинити соціальні незадоволення у трудових колективах (понад 4,5 тис. працівників), які фінансуються за рахунок освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету.

Враховуючи вищевикладене, звертаємось до Вас із проханням прийняти рішення щодо  збільшення міжбюджетних трансфертів освітньої субвенції у розмірі 18,6 млн. гривень та  медичної субвенції у розмірі 4,95 млн. гривень з метою повного забезпечення захищених  видатків бюджетних галузей Надвірнянського району у 2016 році.

Сподіваємося на Ваше розуміння та підтримку у вирішенні даного звернення.

Схвалено на дев’ятій сесії Надвірнянської районної ради сьомого скликання 3 листопада 2016 р.

Керуючий справами

районної ради

І. І. Середюк.

 

УКРАЇНА

Івано-Франківська область

Надвірнянська районна рада

сьомого скликання

(дев’ята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 03.11.2016 № 240-9/2016

м. Надвірна

Про підтримку звернення Первинної профспілкової організації Прикарпатського управління бурових робіт щодо недопущення реорганізації (об’єднання) управлінь бурових робіт та скорочення чисельності працівників

 

Розглянувши звернення Первинної профспілкової організації Прикарпатського управління бурових робіт, відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Підтримати звернення Первинної профспілкової організації Прикарпатського управління бурових робіт щодо недопущення реорганізації (об’єднання) управлінь бурових робіт та скорочення чисельності працівників (текст звернення додається).

2. Рекомендувати Івано-Франківській обласній раді, Долинській, Богородчанській, Вижницькій, Косівській районним радам, Яремчанській, Бориславській міським радам підтримати звернення Первинної профспілкової організації Прикарпатського управління бурових робіт.

3. Рішення надіслати Прем’єр-міністру України В. Гройсману, голові правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» А. Коболєву, голові Івано-Франківської обласної ради О. Сичу, голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації О. Гончаруку та опублікувати в засобах масової інформації.

Голова районної ради

І. М. Гурмак.

 

Додаток

до рішення районної ради

від 03.11.2016 № 240-9/2016

«Про підтримку звернення Первинної профспілкової організації Прикарпатського управління бурових робіт щодо недопущення реорганізації (об’єднання) управлінь бурових робіт та скорочення чисельності працівників»

 

Голові Правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Коболєву Андрію Володимировичу

вул. Б. Хмельницького, 6,

Шевченківський район, м. Київ, 01001

 

Прем’єр-міністру України

Гройсману Володимиру Борисовичу

вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008

 

Голові Івано-Франківської

обласної ради

Сичу Олександру Максимовичу

вул. Грушевського, буд. 21,

м. Івано-Франківськ, 76004

 

ЗВЕРНЕННЯ

Первинної профспілкової організації

Прикарпатського управління бурових робіт

щодо недопущення реорганізації (об’єднання) управлінь бурових робіт

та скорочення чисельності працівників

 

Прикарпатське управління бурових робіт утворене у 2003 році шляхом злиття Івано-Франківського, Долинського, Надвірнянського та Бориславського управлінь бурових робіт ПАТ «Укрнафта».

Прикарпатське УБР входить до складу ПАТ «Укрнафта» на правах структурної одиниці.

Основним видом діяльності Прикарпатського УБР є будівництво пошуково-розвідувальних та експлуатаційних нафтових і газових, водозабірних і нагнітальних свердловин.

Прикарпатське УБР розташоване в м. Долина Івано-Франківської області. Проте у вказаному УБР працюють жителі не тільки Долинського району, але й інших районів, у т.ч. Надвірнянського району.

Прикарпатське УБР здійснює будівництво свердловин на території Чернівецької, Львівської, Івано-Франківської, Сумської, Полтавської і Харківської областей.

Головною метою Прикарпатського УБР є забезпечення виконання програм видобутку вуглеводнів і нарощування їх запасів, приросту запасів нафти і газу; забезпечення рентабельності виробництва; підвищення ефективності і якості виконуваних робіт за рахунок застосування нової техніки і прогресивної технології.

Проте, починаючи із 2008 року у ПАТ «Укр­нафта» спостерігається спад видобутку вуглеводнів та суттєве зменшення обсягів пошуково-розвідувального та експлуатаційного буріння. На сьогодні, будівництво нових свердловин майже припинено. За станом на 01.10.2016 року чисельність працівників в Прикарпатському УБР складає 1243 особи при наявних 13 бурових бригад (а станом на 2003 р. чисельність працівників складала – 2970 осіб при 28-ми працюючих бурових бригад).

Зменшення обсягів робіт з буріння на родовищах ПАТ «Укрнафта» зменшуються штучно. У Західному регіоні України є значні перспективи для буріння та нарощування запасів вуглеводнів та їх видобутку. Більше того, не зважаючи на те, що буріння нових свердловин на Заході України в останні роки майже припинено, а також на те, що значно триваліший період загальної експлуатації родовищ в Західному регіону ніж в Східному, в Західному регіону показники кращі:

- Темпи падіння видобутку нафти з конденсатом протягом 12 років склали в цілому по ПАТ «Укрнафта» 44,8 %, в т. ч. на Заході вони знизились тільки на 30,83 %, тоді як на Сході України вони склали 48,26 %.

- Темпи падіння видобутку газу склали в цілому по ПАТ «Укрнафта» 55,14, в т. ч. на Заході вони знизились тільки на 24,15 %, тоді як на Сході України – 58,83 %.

Вказане вище пояснюється відмінністю типів нафтогазоносних колекторів.

У випадку, коли й надалі здійснюватиметься зниження видобутку нафти і газу і не буде збільшуватиметься видобуток вуглеводнів за рахунок буріння і вводу нових свердловин, ПАТ «Укрнафта» перестане існувати як компанія з видобутку вуглеводнів.

Сьогодні, на веб-сайті ПАТ «Укрнафта» (http://www.ukrnafta.com/ua/media/press_releases/show/138) розміщена інформація про те, що у центральному офісі ПАТ «Укрнафта» розпочався процес реструктуризації з метою підвищення ефективності роботи компанії і оптимізації організаційних процесів. …Зазначено, що «Зміни торкнуться насамперед підрозділів апарату управління, пов’язаних із видобутком і переробкою вуглеводнів, системи закупівель, охорони праці, тощо. Згодом зміни торкнуться всіх структурних підрозділів ПАТ «Укрнафта». …Деякі скорочення будуть неминучі, що призведе до зменшення штату».

Крім того, на сьогодні нам відомо про те, що нове керівництво ПАТ «Укрнафта» має намір реорганізувати управління бурових робіт таким чином, що три існуючі УБР –  Прикарпатське УБР, Прилуцьке УБР, Охтирське УБР будуть об’єднані в одне.

Проте, звертаємо Вашу увагу на те, що таке об’єднання матиме негативні наслідки:

- скорочення чисельності працівників, а отже і зростання числа безробітних на території Івано-Франківської області (у т. ч. на території Надвірнянського району).

- зменшення видобутку вуглеводнів,

- зменшенню надходжень до місцевих бюджетів.

А тому, на нашу думку, необхідним є вжиття заходів з метою збільшення видобутку вуглеводнів, будівництво нових свердловин, модернізації процесів, збереження кадрового потенціалу, оскільки саме це дозволить ПАТ «Укрнафта» стати сильною і конкурентною компанією, підвищити ефективність і мотивацію персоналу, дасть можливість підвищити енергетичну незалежність України.

Але, навіть якщо рішення про об’єднання трьох існуючих УБР – Прикарпатського УБР, Прилуцького УБР, Охтирського УБР в одне буде прийнято, тобто залишення лише однієї сервісної структурної одиниці з буріння, капремонту свердловин та наданні інших виробничих послуг, необхідним є вжиття заходів, щоб така структура була розміщена саме на базі Прикарпатського УБР, звідки починалась нафтова промисловість України (Слобода Рунгурська-нафта добувалась із 1771 року, Борислав – із 1810 року), звідки починався вахтовий метод роботи буровиків як на Сході України, так і в Західному Сибіру.

Крім того, транспортна схема м. Івано-Франківська при наявності залізнично-дорожнього вокзалу та аеропорту міжнародного значення (що відсутнє в базових містах інших УБР ПАТ «Укрнафта») дозволить оперативно вирішувати питання переміщення вантажів та вахт бурових бригад в усіх напрямках як в межах України, так і за її межі. Теперішній рівень розвитку комунікацій дозволяє отримувати необхідну інформацію в апаратах управління з виробничих підрозділів, або виробничим підрозділам від технологічних служб УБР.

Окрім того, в м. Івано-Франківську, як колишньому нафтовому центрі Прикарпаття, функціонують наукові підрозділи ПАТ «Укрнафта» – НДШ, ЦНЕД, єдиний в нафтовій галузі України Університет нафти і газу, промислово-геофізичні організації, управління Держпраці, з якими завжди працює управління бурових робіт і вирішує виробничі питання. Також, важливим є те, що майбутньому можливий вихід такої сервісної компанії на зовнішні ринки з буріння свердловин та підготовки для цього спеціалістів в університеті нафти і газу з отриманням працюючими необхідних сертифікатів.

Отже, при об’єднанні трьох управлінь в одне, економічно доцільніше створити базове управління саме у Західній Україні – на базі Прикарпатського УБР.

31 жовтня 2016 року відбулося засідання Первинної профспілкової організації Прикарпатського УБР, на якому прийнято рішення про звернення до органів місцевого самоврядування та органів державної влади, з проханням вжити всіх необхідних заходів з метою недопущення реорганізації управлінь бурових робіт (тобто об’єднання існуючих на сьогодні 3-х УБР в одне) та з метою запобігання скороченню чисельності працівників, зменшення видобутку вуглеводнів, а отже з метою запобігання зростанню числа безробітних на території Івано-Франківської області (у т. ч. на території Надвірняського та Долинського районів) та зменшенню надходжень до місцевих бюджетів.

Враховуючи вищенаведене, ПРОСИМО:

1. Вжити заходів, спрямованих на недопущення реорганізації управлінь бурових робіт (тобто об’єднання існуючих на сьогодні 3-х УБР – Прикарпатського УБР, Прилуцького УБР, Охтирського УБР в одне) з метою запобігання скороченню чисельності працівників, зменшення видобутку вуглеводнів, а отже, з метою запобігання зростанню числа безробітних на території Івано-Франківської області (у т. ч. на території Надвірняського району) та зменшенню надходжень до місцевих бюджетів.

2. У випадку прийняття рішення про об’єднання трьох існуючих УБР – Прикарпатського УБР, Прилуцького УБР, Охтирського УБР – в одну сервісну структурну одиницю з буріння, капремонту свердловин та надання інших виробничих послуг, створити (розмістити) саме на базі Прикарпатського УБР (м. Долина Івано-Франківської області).

3. Надати відповідь за адресою: вул. С. Бандери, 1, м. Долина, Долинський район, Івано-Франківська область, 77500.

За дорученням

Трудового колективу Прикарпатського УБР

Голова ППО Прикарпатського УБР 

Г. М. Третяк.

 

Підтримано на дев’ятій сесії Надвірнянської районної ради сьомого скликання 3 листопада 2016 р.

Керуючий справами

районної ради

І. І. Середюк.

 

УКРАЇНА

Івано-Франківська область

Надвірнянська районна рада

сьомого скликання

(дев’ята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 03.11.2016 № 278-9/2016

м. Надвірна

Про звернення

районної ради

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити звернення районної ради щодо неприпустимості передачі функцій фінансування видатків з державного бюджету на місцеві бюджети без належного фінансового забезпечення (текст звернення додається).

2. Надіслати звернення Верховній Раді України, Президенту України П. Порошенку та Кабінету Міністрів України.

3. Оприлюднити текст звернення в засобах масової інформації.

Голова районної ради

І. М. Гурмак.

 

Додаток

до рішення районної ради

від 03.11.2016 № 278-9/2016

«Про звернення районної ради»

 

Верховна Рада України

Президенту України

П. Порошенку

 Кабінет Міністрів України

 

ЗВЕРНЕННЯ

Відповідно до проекту Закону України «Про державний бюджет на 2017 рік» на районний бюджет будуть передані всі видатки (крім заробітної плати педагогічних працівників) по загальноосвітніх закладах, які фінансувались за рахунок субвенції з Держбюджету. З місцевого бюджету також планується здійснювати видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв по закладах  освіти і охорони здоров’я. Всього на вищевказані видатки  з власних доходів районного бюджету необхідно буде додатково передбачити як мінімум 64 млн. грн.  Вказаним проектом Закону Надвірнянському районному бюджету передбачена додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони в сумі 38078,9 тис. грн.

Враховуючи вищевикладене, у районному бюджеті необхідно додатково передбачити 26 млн. грн. на фінансування вказаних видатків.

Не передбачається також субвенція з Державного бюджету районному бюджету на пільги та компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян, хоча право на пільги визначається державою, а не органом місцевого самоврядування. Мінімальна потреба на відшкодування даних пільг складає 2 млн. грн.

Отже, всього додаткове  навантаження на районний бюджет у 2017 році, у разі прийняття зареєстрованих проектів Законів, складе понад 28 млн. грн., що призведе до суттєвого зменшення фінансування видатків на соціально-економічний та культурний розвиток району.

Враховуючи вищевикладене, просимо:

1. При затвердженні Державного бюджету України на 2017 рік зберегти порядок фінансування  утримання установ освіти, а також комунальні послуги та енергоносії установ охорони здоров’я за рахунок освітньої та медичної субвенції.

2. Передбачити на 2017 рік субвенцію з Державного бюджету районному бюджету на пільги та компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян в сумі 2 млн. грн.

Схвалено на дев’ятій сесії Надвірнянської районної ради сьомого скликання 3 листопада 2016 р.

Керуючий справами

районної ради

І. І. Середюк.

 

УКРАЇНА

Івано-Франківська область

Надвірнянська районна рада

сьомого скликання

(дев’ята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 03.11.2016 № 276-9/2016

м. Надвірна

Про звернення районної ради

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити звернення районної ради щодо нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб (текст звернення додається).

2. Надіслати звернення Голові Правління ПАТ «УКРНАФТА»  Марку Роллінсу.

3. Оприлюднити текст звернення в засобах масової інформації.

Голова районної ради

І. М. Гурмак.

 

Додаток

до рішення районної ради

від 03.11.2016 № 276-9/2016

«Про звернення районної ради»

 

Голові Правління

ПАТ «Укнафта»

Марку Роллінсу

 

ЗВЕРНЕННЯ

На території Надвірнянського району здійснюють  господарську діяльність структурні підрозділи ПАТ «УКРНАФТА», а саме: Надвірнянська дільниця Долинського тампонажного  управління, Пасічнянське виробництво Долинського газопереробного заводу, три дільниці Західноукраїнської комплексної дільниці монтажно-налагоджувального управління ПАТ «Укрнафта». Дані структурні підрозділи не є юридичними особами, та утримують і перераховують  податок на доходи фізичних осіб до бюджетів за місцезнаходженням юридичної особи.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб установлено Податковим кодексом, відповідно до норм якого податок, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу. При цьому обов’язки з нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету покладено на податкового агента, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку і зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 167 Податкового кодексу.

Згідно з пунктом 2 статті 64 Бюджетного кодексу податок на доходи фізичних осіб, який сплачується податковим агентом-юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відо­кремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента-юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місце­знаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачують фізичній особі.

У разі, якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб, за такий відокремлений підрозділ усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховують до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Згідно з підпунктом 168.4.4 пункту 168.4 статті 168 Податкового кодексу юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів, відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїм місцезнаходженням сплачують (перераховують) суми утриманого податку (одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів) на відповідні рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за місцезнаходженням відокремлених підрозділів.

Таким чином, структурний підрозділ (дільниця, цех, виробництво) у розумінні Господарського кодексу при застосуванні норм Податкового кодексу в частині сплати податку на доходи фізичних осіб слід відносити до відокремленого підрозділу, не уповноваженого нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб. Відповідно обов’язок податкового агента щодо нарахування (сплати) податку на доходи фізичних осіб з найманих працівників структурного підрозділу (цеху) виконує юридична особа. При цьому податок на доходи, нарахований працівникам структурного підрозділу (цеху), перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу (цеху).

Крім того сім’ї працівників структурних підрозділів користуються на території Надвірнянського району адміністративними та соціальними послугами, які фінансуються за кошти місцевих бюджетів.

Враховуючи вищевикладене, просимо, починаючи з нового бюджетного року,  проводити  нарахування та сплату до бюджету Надвірнянського району податку на доходи фізичних осіб із найманих працівників Надвірнянської дільниці Долинського тампонажного управління, Пасічнянського виробництва Долинського газопереробного заводу, трьох дільниць Західноукраїнської комплексної дільниці монтажно-налагоджувального управління ПАТ «Укрнафта», які розташовані на території нашого району.

Сподіваємося  на  Ваше  розуміння  та  підтримку  у  вирішенні  даного  звернення.

Схвалено на дев’ятій сесії Надвірнянської районної ради сьомого скликання 3 листопада 2016 р.

Керуючий справами

районної ради

І. І. Середюк.

 

УКРАЇНА

Івано-Франківська область

Надвірнянська районна рада

сьомого скликання

(дев’ята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 03.11.2016 № 275-9/2016

м. Надвірна

Про звернення районної ради

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити звернення районної ради щодо виділення коштів на соціально-економічний розвиток району (текст звернення додається).

2. Надіслати звернення Голові Правління ПАТ «УКР­НАФТА» Марку Роллінсу.

3. Оприлюднити текст звернення в засобах масової інформації.

Голова районної ради

І. М. Гурмак.

 

Додаток

до рішення районної ради

від 03.11.2016 № 275-9/2016

«Про звернення районної ради»

 

Голові Правління

ПАТ «Укрнафта»

Марку Роллінсу

 

ЗВЕРНЕННЯ

Структурні одиниці ПАТ «Укрнафта» НГВУ «Надвірнанафтогаз» та НГВУ «Долинанафтогаз» здійснюють видобуток нафти та природного газу на території чотирьох районів Івано-Франківської області. Найбільшою є площа Надвірнянського нафтопромислового району, де такий видобуток здійснюють ще з кінця XIX століття.

За цей час у населених пунктах, які знаходяться в межах території видобутку, накопичилося чимало соціально-економічних проблем. Причиною деяких проблем є саме видобуток вуглеводнів, зокрема, це і незворотній вплив на екологію, руйнування доріг, відсутність інфраструктури та інші негаразди, адже у свій час свердловини та трубопроводи будувались у безпосередній близькості до житлових та громадських будинків. Необхідно також зазначити, що громади населених пунктів, де здійснюють видобуток вуглеводнів, крім земельного податку не отримують ніяких надходжень від очолюваного Вами підприємства, адже всі платежі за видобуті нафту та газ зараховують до державного бюджету України.

Вищевказані проблеми неможливо вирішити без участі ПАТ «Укрнафта».

Протягом 2000-2012 років ПАТ «Укрнафта» постійно брала участь у соціально-економічному розвитку Надвірнянщини на підставі відповідних угод. Відчувалася взаємна підтримка та співпраця місцевої влади з Акціонерним Товариством. Зокрема, за кошти ПАТ «Укр­нафта» розпочато добудову школи та газифікацію вул. Промислова у смт. Битків, частково проведено ремонт доріг у селах Зелена, Гвізд, ремонт пологового будинку в м. Надвірна та ряд інших об’єктів. У той же час органи місцевого самоврядування у межах компетенції сприяли діяльності Товариства на теренах Івано-Франківщини. Зокрема, розуміючи проблеми із зупиненням дії спеціальних дозволів на користування надрами, Івано-Франківська обласна, Надвірнянська районна та міська ради, сільські та селищні ради Надвірнянщини приймали відповідні звернення до вищих органів влади України у підтримку ПАТ «Укрнафта».

Однак останніми роками спостерігається відсутність подібної співпраці з боку ПАТ «Укрнафта». Проблеми у громадах загострюються, незадоволення жителів нафтових сіл зростає.

Розуміючи всі проблеми, які виникли у ПАТ «Укр­нафта» останнім часом, громади тих населених пунктів, де видобувають вуглеводні, мають надію на відновлення співпраці та сподіваються на Ваше розуміння як нового керівника Публічного Акціонерного Товариства.

Виходячи з вищенаведеного та з метою зняття соціальної напруги у населених пунктах району, просимо Вас розглянути можливість виділення коштів на соціально-економічний розвиток району в рамках Програми соціально-економічного розвитку Івано-Франківської області за участі ПАТ «УКРНАФТА», зокрема на:

– завершення добудови Битківської ЗОШ І-ІІІ ст.;

– завершення газифікації вул. Промислова у смт. Битків;

– завершення будівництва стадіону в с. Пнів (біля ЦТТ НГВУ «Надвірнанафтогаз»);

– ремонт доріг у смт. Битків та сіл Молодків, Гвізд, Зелена, Пасічна, Черник.

Сподіваємося на Ваше розуміння та підтримку у вирішенні питань, порушених у зверненні.

Схвалено на дев’ятій сесії Надвірнянської районної ради сьомого скликання 3 листопада 2016 р.

Керуючий справами

районної ради

І. І. Середюк.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!