Газета по-надвірнянськи
 

Уряд затвердив перелік комунальних газет, які роздержавлюються першочергово

25 листопада 2016, 16:10 | Рубрика: Закон, Реформи Версія для друку Версія для друку 573 переглядів

На засіданні Уряду 23 листопада прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку друкованих засобів масової інформації та редакцій, реформування яких здійснюється на першому етапі», а, отже, визначено перелік видань, що будуть реформуватися першочергово.

До нього увійшло 244 редакції з усіх областей України. Найактивніше підтримують реформування редакції Житомирської області – 17, Вінницької – 16, Запорізької – 15, Рівненської – 14. Менш активні у Закарпатті, де до першого етапу долучилась тільки одна редакція, у Донецькій – 2, у Київській та Чернівецькій областях – по 5 видань. Попередньо у цьому списку були газети, які подали необхідні документи для участі в першому етапі, але щодо яких місцеві органи влади не прийняли відповідні рішення.

 Офіційний текст урядової постанови та перелік газет буде опубліковано на сайті НСЖУ згодом.

 – Згідно із Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» органи влади і місцевого самоврядування виходять зі складу засновників чи співзасновників друкованих ЗМІ. Відтак чиновники будуть позбавлені можливості впливати на редакційну політику, користуватися так званим телефонним правом. Це ще один крок до незалежності ЗМІ і зміцнення свободи слова у країні, – зазначив голова Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення Олег Наливайко. – Більшість редакцій позитивно сприймають ідею самоврядування і відповідальності за свої газети, вони зважують свої сили й економічно готові до майбутнього самостійного життя. Успішність першого етапу є справою честі органів влади, редакцій, громадськості. Таким чином, влада у черговий раз демонструє прихильність до європейських цінностей, виконує свої зобов`язання перед Радою Європи, медіа-спільнотою, громадськістю, прийнятих на себе після перемоги Революції Гідності.

– Нарешті українська влада, Кабмін дають чіткий сигнал того, що реформа з роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ є незворотною. І сотні наших колег уже працюватимуть у новому статусі – можливо, з певними випробуваннями, однак повністю незалежними від влади та зорієнтованими, у першу чергу, на потреби аудиторії, – прокоментував перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко. – Національна спілка журналістів України підтримує обидві медіареформи, які реалізуються у державі, – суспільне мовлення та роздержавлення – але наголошує на тому, що вони мають здійснюватися не формально, а з максимальною увагою до кожного редакційного колективу та кожного працівника редакції. НСЖУ вітає всіх колег, які працюють у комунальних газетах, із справді Днем газетної незалежності. Понад дві сотні газет отримали право бути вільними від органів місцевого самоврядування. Тож ми починаємо планувати заходи НСЖУ щодо наступних кроків підтримки колективів, які готові до цивілізованого розлучення із владою. Наразі НСЖУ проводить консультації з Держкомтелерадіо та погоджує проведення великої конференції для видань – учасників пілотного етапу реформування, – зазначив Сергій Томіленко.

Інф. сайту НСЖУ.

Від редакції. Уточнимо, що у перший етап реформування друкованих комунальних ЗМІ увійшли 7 районних газет Івано-Франківщини із 19 аналогічних видань, у т. ч. і Надвірнянська «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!