Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували борців за волю України у Фитькові

11 листопада 2016, 16:28 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 532 переглядів

У день захисника України у Фитькові урочисто освятили пам’ятник на братській могилі учасників визвольних змагань. У церкві святої Параскеви відправили святкову літургію і панахиду за полеглими борцями за волю України. Потім урочиста процесія з участю гостей і односельців направилася на сільський цвинтар, на якому освятили пам’ятник воїнам УПА. Чин освячення провели священики УГКЦ Іван Качанюк і Микола Григорук.

Під час Другої світової війни у селі діяв підпільний осередок ОУН. До організації вступали не лише дорослі чоловіки, але й зовсім юні хлопці та дівчата. Багато з них загинули у боях з каральними загонами радянської влади.

пам

25 січня 1946 року під час облави за доносом зрадника про розташування криївки загинули станичний с. Фитьків Іван Дмитрук «Іскра»,1925 р. н., Петро Кадук, уродженець с. Забережжя, 1911 р. н. і невідомий воїн.

Фитьківчанин Михайло Попович, псевдо «Пімста», «Лев», загинув у 1947 р. і був похований у братській могилі.

Після вбивства станичного «Іскри» його маму з трьома малолітніми дітьми (Микола – 14 років, Ірка – 7, Оля – 4) відправили насильницьки товарняком у Сибір. Мама станичного померла у поїзді і її охорона викинула у невідомому місці. Миколі з двома сестрами через деякий час вдалося втекти із заслання.

Загалом у книгу Пам’яті України записано 27 прізвищ фитьківчан. На урочистому освяченні монумента були присутні і нащадки загиблих героїв, і живі свідки тих часів.

Виготовлення пам’ятника проведено за кошти племінника станичного «Іскри» Юрія Дмитрука з Києва і родини.У встановленні пам’ятника допомагала родина покійного Михайла Поповича.

Учні школи декламували патріотичні вірші і співали повстанських пісень. Родина станичного подарувала церкві села копію образу Покрови Богородиці, яку намалював відомий іконописець Василь Стефурак, котрий є родичем станичного.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!