Газета по-надвірнянськи
 

«Визволення» із снігового полону

18 листопада 2016, 15:51 | Рубрика: Ситуація Версія для друку Версія для друку 511 переглядів

Від снігопадів, які прокотилися територією Івано-Франківщини, розпочинаючи із другої половини дня минулої суботи і аж до понеділкового ранку 12-14 листопада, постраждали Надвірнянський, Галицький, Городенківський, Долинський, Калуський, Коломийський, Косівський, Рогатинський, Снятинський, Тисменицький і Тлумацький райони, населені пункти Івано-Франківської і Яремчанської міських рад.

Згідно із розпорядженням голови ОДА на 14-15 листопада призупинили навчання у школах і в дошкільних навчальних закладах нашої області. Чи не у всіх районах найбільшою проблемою стала недостатність чи повна відсутність снігоочисної техніки.

У Надвірнянщині утрудненими були проїзди до всіх населених пунктів. Першочергово прочистили трасу державного значення Львів – Рахів від села Гвізд через об’їзну до Делятина і населені пункти Ланчинського напрямку. Зусиллями НГВУ «Надвірнанафтогаз» з полону снігової стихії звільнили села Пнів, Битків, Пасічна,Зелена і Бистриця. Водночас більше доби неможливо було доїхати до сіл Лісна Тарновиця, Парище, Гаврилівка, Середній Майдан, Волосів, Камінне, Красна, Молодків і Верхній Майдан.

Під час засідання комісії із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 14 листопада під орудою першого заступника голови РДА Івана Тодорука, за присутності голови районної ради Івана Гурмака, заступника голови РДА Богдана Зеленчука, Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича, керівників районних відділів ДСНС і поліції, структурних підрозділів РДА, обговорили механізми налагодження нормального сполучення із населеними пунктами, активізацію зусиль для якнайшвидшого подолання наслідків стихії. Голова районної ради Іван Гурмак відзначив, що в деяких селах є трактори, але немає пального. Іван Тодорук сказав, що запаси пального в них є, зараз головне – організувати роботу і задіяти наявну спецтехніку, активізувати роботу керівникам органів місцевого самоврядування.На час наради механізатори завершували ремонт грейдера, який перебуває на балансі Надвірнянського райавтодору. Серед інших варіантів розглядали залучення для снігоочисних робіт спецтехніки фірми з ремонту доріг «ПБС». Із ліквідацією наслідків снігопадів до сіл Заріччя, Білі і Чорні Ослави, Чорний Потік посприяло командування Делятинської військової частини. У Надвірній до розчищення вулиць задіяли 6 одиниць техніки і понад 200 комунальників. Міський голова Зіновій Андрійович зазначив, що в них серед такої великої протиснігової спецтехніки – грейдер і вантажівка Маз із відвалом.

Сильні снігопади не накоїли значного лиха із електропостачанням. Як проінформував головний інженер філії Надвірнянський РЕМ Володимир Кудляк, часткові відключення сталися у селах Тисменичани, Волосів, Камінне, Гаврилівка Середній Майдан, Надвірна, Добротів і Ланчин. Завдяки оперативним діям Надвірнянського РЕМу, спеціалісти якого почали працювати ще у неділю зранку, до вечора понеділка все полагодили і налагодили електропостачання.

Оперативно реагували на виклики працівники райвідділу ДСНС в області. Так протягом 13-14 листопада зі снігових заметів витягнули: у Делятині – автобус, мікроавтобус і два вантажних автомобіля із 31 людиною, у Красній – легковий автомобіль із водієм і пасажиром, у Надвірній – два вантажні автомобілі, у Назавизові – вантажний автомобіль і в Ланчині – надали допомогу двом місцевим жителям, яких доставили у центральну районну лікарню.

З великими потугами у районі таки вдається долати наслідки стихії, деякі напрямки ще залишаються важкопроїздними, так як дороги скувала ожеледиця. Є гостра потреба у підсипочних матеріалах.

Водночас владні структури, промислові підприємства, виробничі колективи, керівники органів місцевого самоврядування, підприємці мають зробити якнайсерйозніші висновки зі стихійної ситуації 12-14 листопада. Приказка «Готуй сани влітку», на жаль, загострила усі «дірки» і недоробки щодо готовності, наявності і якості снігоприбиральної техніки, а також оперативної організаційної роботи з ліквідації наслідків стихії. Через такі прорахунки ще й у наступні дні 15-17 листопада доводиться трястися, приміром, по трасі Надвірна-Івано-Франківськ, насиченою замерзлими настовбурченими бурульками, як і на бічних дорогих у населені пункти. Байдужу, споглядальну й очікувальну функцію у таких критичних випадках не повинні займати і жителі кожного населеного пункту і кожної вулиці. Тоді несподіванок і емоційних зауважень і вимог стане набагато менше, а проїжджих чистих шляхів – більше.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!