Газета по-надвірнянськи
 

Рекомендували схвалити проект районного бюджету-2017

16 грудня 2016, 12:46 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 243 переглядів

Питання про схвалення основного фінансового документу, за яким житиме і працюватиме Надвірнянщина вже у наступному році, стало ключовим у порядку денному засідання колегії райдержадміністрації 13 грудня ц. р. під орудою голови  РДА Олександра Кеніза.

Обговорювали його за координа­цією начальника управління фінансів РДА Михайла Обідняка, котрий, зокрема, уточнив, що показники районного бюджету на 2017 рік сформовано відповідно до положень Бюджетного кодексу України із врахуванням податкової бази. Фінансові ресурси розподілили, виходячи з необхідності забезпечення завдань і функцій бюджетними установами та здійснення заходів, які фінансують з районного бюджету.

Обсяг районного бюджету по доходах і видатках у 2017 р. становитиме 1 млрд. 45 млн. 635,7 тис. грн. Загальний обсяг видатків – 1045635,7 тис. грн., у т. ч. обсяг видатків загального фонду – 1029176,1 тис. грн. і спецфонду – 16459,6 тис. грн., у т. ч. – 10188 тис. грн. бюджету розвитку.

Обсяг надходжень (без врахування міжбюджетних трансфертів) до районної скарбниці визначено у сумі 117426,6 тис. грн., у т. ч. до загального фонду – 111155 тис. грн., до спецфонду – 6271,6 тис. грн. – Основним фактором, який вплинув на обсяг дохідної частини бюджету, стало підвищення із 1 січня 2017 р. мінімальної заробітної плати до 3200 грн., – зазначив Михайло Обідняк. – Таким чином за рахунок зростання оплати праці найманих працівників бюджетної сфери і приватного сектору податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) прогнозують у сумі 110884,2 тис. грн., що на 130 відсотків більше проти очікуваних надходжень цього року. Інші доходи заплановані на підставі очікуваних надходжень нинішнього року.

Михайло Обідняк констатував: – У доходах загального фонду районного бюджету передбачено 34797,5 тис. грн. базової дотації, а також 44421,4 тис. грн. додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих із держбюджету видатків з утримання закладів освіти й охорони здоров`я; освітню та медичну субвенції з держбюджету місцевим бюджетам відповідно 203299,2 тис. грн. та 102908 тис. грн; субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на соціальний захист населення – 540466,9 тис. грн.; інших субвенцій загального фонду  – 336,1 тис. грн.

Видатки загального фонду райбюджету в наступному році складатимуть 1029176,1 тис. грн. Головний фінансист району зауважив, що найбільшу частку (82,3 відс.) у структурі видатків загального фонду складають видатки на соціальні допомоги сім`ям з дітьми, пільги та субсидії окремим категоріям краян, які фінансують за рахунок коштів держбюджету. – Обсяг видатків районного бюджету визначено, виходячи з необхідності економії та раціонального їх використання, а також першочергового забезпечення бюджетними коштами найважливіших напрямків і заходів у соціально-культурній сфері, – підкреслив Михайло Обідняк. Водночас він проаналізував обсяг асигнувань загального фонду по головних розпорядниках коштів, у т. ч. районній раді, а також райдержадміністрації, зокрема, й у розрізі реалізації районних цільових програм.

Після виступів розпочався конструктивний діалог про шляхи подальшого функціонування в умовах суворих вимог сьогодення. Тон діловій розмові із подекуди дискусійними вкрапленнями задали заступники голів районної ради Ігор Писклинець і райдержадміністрації Богдан Зеленчук, загостривши увагу на проблемних аспектах формування загалом кошторису країни, а також додаткових видатках, покладених на місцевий бюджет. Щодо останнього, то Михайло Обідняк наголосив, що освітню субвенцію надають тільки на виплату зарплати педагогам. Утримання інших непедагогічних працівників освітніх закладів (технічних, бібліотекарів, секретарів, лаборантів і т. д.) відбуватиметься з районного бюджету. Для них, а також на позашкільні заклади, ДНЗ у районній скарбниці закладено 125 млн. грн. Та, попри це, за інформацією відділу освіти РДА, незабезпеченість до завершення наступного року складе приблизно 13 млн. грн., сказав керівник структурного підрозділу районної виконавчої влади. Щодо медичної субвенції, то вона розрахована на зарплату, медикаменти, утримання, крім енергоносіїв, на що з районного бюджету передбачили трохи менше 10 млн. грн. Забезпеченість у цій галузі складає 95 відсотків, оскільки ще не відома ціна на голубе паливо у 2017 р. Прогнозують, що у наступному році незабезпеченість зарплатою медиків сягне понад 8 млн. грн.

Відповідаючи на запитання, зокрема, Ланчинського селищного голови Михайла Іванюка та його колег-керівників органів місцевого самоврядування, Михайло Обідняк уточнив, що за станом на сьогодні доходи для самоврядних органів не змінилися. Тобто очікується, що у новому бюджетному році вони будуть такими ж, як і цьогоріч. Також він роз`яснив механізми нарахування підвищеної мінімальної заробітної плати, навівши конкретні приклади.

Інформація про те, що у 2017-му не передбачені субвенції сільським і селищним радам, повернула хід розмови на колегії у площину усвідомлення необхідності територіальним громадам об`єднуватися, щоб вижити. До розвитку цієї проблемної теми, що стала невід`ємною складовою обговорення бюджетного питання, спонукав і переконливий виступ депутата районної ради, начальника відділу освіти РДА Степана Северилова про функціонування на Прикарпатті уже двох опорних шкіл в ОТГ та 14 млн. грн. освітньої субвенції на розвиток матеріально-технічної бази таких закладів. Надвірнянщину ці кошти, м`яко кажучи, «обійшли» (поки що), оскільки «пазли» з об`єднання громад складаються туго, а освітня реформа, як наголосив Степан Северилов, можлива лише у форматі створення ОТГ, тобто паралельного проведення децентралізації. Свою позицію щодо створення ОТГ та їх адміністративних центрів висловили сільські голови Цуцилова Микола Дутчак і Фитькова Марія Дмитрук та інші. Підсумок підбив голова райдержадміністрації Олександр Кеніз, зазначивши, що з ухваленням закону про «білі плями» стане можливим об`єднання у межах перспективного плану без тих сіл і селищ, які цього не бажають… Керівник району закликав сільських та селищних голів відповідально віднестися до цього, порадитися з громадами, депутатським корпусом і нарешті визначитися.

На колегії РДА вирішили рекомендувати схвалити проект районного бюджету на 2017 рік, обумовивши ще раз зібратися й об`єктивно обговорити доходи і видатки органів місцевого самоврядування, а також питання об`єднання територіальних громад.

У «Різному» заступник голови РДА Богдан Зеленчук поінформував про перемогу в обласному конкурсі 12 проектів із розвитку місцевого самоврядування. Наш район цьогоріч – у «п`ятірці» тих, котрі виграли. Серед них – найбільший спільний проект Пнівської сільської та Надвірнянської міської рад із реконструкції Пнівського замку. Активними у процесі написання проектів стали Ланчинська, Делятинська селищні і Зеленська сільська ради. Богдан Зеленчук звернувся до місцевих голів енергійніше долучатися до такої праці.

На засіданні колегії  також привітали з перемогою на позачергових виборах 4 грудня ц. р. новообраного Чорноославського сільського голову 24-річну Лілію Ліскевич і вручили їй букет троянд.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!