Газета по-надвірнянськи
 

Вони кріплять військову міць Держави

9 грудня 2016, 13:46 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 390 переглядів

У військовому містечку в Делятині - урочистості до 25-ї річниці Збройних сил України.

1

Найщиріші вітання і побажання міцного здоров’я приймали рядові й офіцери військової частини та бійці 108-го окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, які тільки нещодавно прибули із зони АТО.

Вони велично вслухалися у слова Державного Гімну України, і з болем у серці – у тужливу «Плине кача» – як увіковічнення пам’яті про героїв України, котрі полягли у борні з ворогом, багато військових втрат у 10-ій ОГШБ, а з Делятинської військової частини загинули у боротьбі з окупантом Юрій Баран, Владислав Файфура, Сергій Капелюх, Віталій Бабій і Микола Барташ.

IMG_1981

Після розпаду Радянського Союзу на території України дислокувалося одне з найбільших військових формувань в Європі, яке складалося із 750 тисяч військовослужбовців, оснащене найсучаснішими на той період видами озброєнь. Суверенна Україна однією із перших пострадянських країн законодавчо затвердила створення власних Збройних сил. І саме 6 грудня 1991 року Верховна Рада ухвалила закони «Про оборону України» та «Про Збройні сили України». За 25 років українське військо пройшло непростий шлях становлення, через декілька етапів реформування, занепад через значне недофінансування, планомірне знищення у сумнозвісні часи Януковича-Лебєдєва та відродження у найскрутніших умовах ворожої агресії й економічної кризи, завдяки мужності і вірності обов’язку тисяч українських воїнів, патріотичній підтримці усього суспільства та активній волонтерській допомозі.

отець

Командир військової частини 1807 Юрій Грицик промовив, що на сучасному етапі ЗСУ виконують своє найвідповідальніше завдання із захисту суверенітету і територіальної цілісності держави. – Якісне реформування Збройних сил розпочалося лише 2015-го, активно продовжується і цього року, – відзначив командир. – Відпрацьовано Стратегічний оборонний бюлетень, у заключній фазі процес затвердження та запуску у дію проекту «Державної програми розвитку Збройних сил України на період до 2020 року». Серед іншого – відновлено органи військового управління, створено об’єднаний оперативний штаб, сформовано 25 нових бригад, Сили спеціальних операцій, розпочалося відновлення Військово-Морських сил та значно підвищилися військові спроможності Повітряних сил, докорінно змінилася система підготовки особового складу і матеріально-технічного забезпечення військ, здійснюється планове постачання новітніх та модернізованих зразків озброєння і військової техніки.

воїни

Щиру подяку Юрій Грицик від імені військовиків адресував керівникам районної та місцевої влади, волонтерам, громадським активістам і жителям нашого краю за моральну підтримку і неодноразову допомогу в ремонті автомобільної техніки, забезпечення засобами зв’язку та відео­спостереження, комп’ютерною й оргтехнікою, ремонтними матеріалами, організацією культурного відпочинку та дозвілля особового складу.

Долучився до цих слів командир 108-го окремого гірсько-штурмового батальйону, полковник Василь Думанський (на світлині вгорі). Підрозділ під його командуванням стримував російського агресора біля населених пунктів Станиця Луганська, Авдіївка, Верхньоторецьк, Торецьк, Майорськ і Зайцеве. – Ми на палаючій землі Донбасу із 2014 року, зараз ще маємо дуже багато роботи, – відзначає бойовий офіцер. – Треба сформуватися, навчитися і знову їхати на схід бити клятого ворога.

Завжди радо допомагає Делятинському гарнізону «Карітас» Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, директор якого отець-мітрат Володимир Чорній (на світлині) подарував з нагоди свята ікону Святого Миколая. – Маємо любити і цінувати військових. Якщо би їх не було, незрозуміло, що би сталося з нами, – сказав він. Доєдналися до побажань і керівники Надвірнянщини. Голова РДА Олександр Кеніз передав вітання від голови ОДА Олега Гончарука, виокремивши надважливе значення ЗСУ для збереження суверенності і територіальної цілісності нашої країни. Голова районної ради Іван Гурмак розповів, що військові в Україні 23 роки нікого не цікавили. Всі тільки думали про те, як позбавити України її ядерного статусу. Та армійці, ставши на захист України, забезпечили її незалежність.

Із найщирішими словами вітань до присутніх звернулися працівники Делятинської селищної ради, заступник Надвірнянського районного військового комісара Іван Шликов, директор Делятинської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Володимир Дем`янчук. Багатьох військовослужбовців відзначили грамотами і подяками обласної ради, районної ради та райдержадміністрації, селищної ради, відзнаками оперативного і генерального командування та військової частини. Зокрема, офіцерів Делятинської військової частини: Подякою голови обласної ради нагородили Олександра Володарчука й Олега Гуменюка та Грамотою голови обласної ради – Богдана Вацика, Віктора Піжика, Віталія Прокоп`юка й Олександра Семчука.

Митці Надвірнянщини під орудою начальника відділу культури РДА Олександра Зварчука підготували змістовну і цікаву концертну програму. У день 25-річчя найголовнішим побажанням для вояків і всіх нас є встановлення миру на вкраїнській землі і подолання економічного занепаду.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!