Газета по-надвірнянськи
 

Свободівці вшанували пам’ять загиблих Героїв сотні «Чайки»

13 січня 2017, 13:12 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 477 переглядів

У час Різдвяних свят у Верхньому Майдані з ініціативи районної організації ВО «Свобода» традиційно вшанували пам’ять загиблих вояків УПА сотні «Чайки». Цьогоріч минає 72 роки, як 7 січня 1945-го відбувся нерівний бій бійців УПА з енкаведистами.

У заходах взяли участь депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, депутати районної ради свободівці Сергій Штогрин та Андрій Томин, депутат Надвірнянської міської ради, голова районного ГО «Воїни АТО» Олег Туєшин, бійці російсько-української війни Ярослав Сушириба та Віталій Цінурчин, волонтери БФ «Свобода-Гідність-Перемога» та жителі села Верхній Майдан.

На сільському цвинтарі біля могили, де поховані  вояки  сотні «Чайки», запалили поминальні свічки і помолилися за спокій невинно убієнних захисників сотні «Чайки». Отець-парох УГКЦ Михайло Федорів відправив панахиду за упівцями. На околиці Верхнього Майдана під лісом, на місці бою повстанців з московитами, де знаходиться насипана односельчанами символічна могила та збудована капличка, учасники заходу виконали Державний Гімн України та заколядували.

Очільник районної організації ВО «Свобода» Михайло Іваночко подякував присутнім за участь в акції і зробив порівняння з тодішніми подіями і теперішніми, наголосивши, що за 72 роки ворог не змінився, і тому ми повинні згуртуватися у боротьбі проти ненависного московського окупанта.

Націоналіст, боєць «Легіону Свободи» Олег Туєшин закликав пам’ятати та брати приклад із відважних вояків повстанської армії, виховувати на таких сторінках української історії підростаюче покоління. «Ці молоді хлопці, які свідомо йшли на смерть заради України, прийняли її у час великого свята Різдва Христового. Увірвалася їх різдвяна коляда кулею ненависного більшовицького гнобителя, та славні наші Герої протистояли совітам ще десятки років після цього бою, знищуючи їх сотнями», – розповів свободівець.

Вічна пам’ять Героям ОУН-УПА, Героям Небесної Сотні, Героям російсько-української війни, які душу й тіло поклали за незалежність і свободу України!

Інф. Надвірнянської РО ВО «Свобода».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!