Газета по-надвірнянськи
 

Зігріті Вифлеємським вогнем, натхненні колядою

13 січня 2017, 13:33 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 547 переглядів

Перша у цьому році і ювілейна, десята, сесія районної ради 5 січня заклала надійну фінансову основу для всього господарського комплексу Надвірнянщини на цілий 2017 рік.

Відкриваючи засідання, голова районної ради Іван Гурмак зазначив, що ввійшли у нинішній рік десь – із здобутками, десь – із втратами… Бо проживаємо у часи, коли у державі триває війна, соціально-економічна нестабільність робить виклики. – І ми всі мусимо ставати сильнішими, – наголосив він. – Мусимо гуртуватися, консолідувати свої зусилля для того, щоб забезпечити функціонування нашого району.

Із Новорічно-Різдвяними святами депутатів привітали вихованці Надвірнянської станиці УСО «Пласт», котрі передали голові районної ради Вифлеємський вогонь миру, та учнівсько-педагогічний колектив районного центру дитячої творчості і національно-патріотичного виховання молоді, віншуваннями й колядками надихнувши на результативну працю, що увінчалася, передусім, ухваленням районного бюджету.

Та перед цим урочисті моменти продовжили відзначеннями ювілярів – директора Надвірнянського ліцею Антона Ревтюка, якому вручили відзнаку районної ради «За заслуги перед Надвірнянщиною», та редактора газети «Народна Воля» Івана Гриджука, якого нагородили спільним вітальним адресом районної ради і райдержадміністрації.

вогонь

Депутати стоячи й оплесками вітали оборонців України Василя Боднара з Надвірної та Михайла Квятковського з Пасічної, котрі удостоїлися іменних подяк за самовіддане служіння українському народові, сумлінне і бездоганне виконання службового обов`язку під час захисту суверенітету і територіальної цілісності держави та з нагоди Дня захисника України. Таких же нагород заслужили і їхні побратими Микола Гоголь та Микола Якуб`як, а також об`єднана спілка ветеранів-воїнів АТО Надвірнянського району і Яремчанської міської ради (керівник Василь Боднар).

***

Із депутатськими заявами, запитами і зверненнями виступили: Тетяна Пришляк із заявою-закликом не піддаватися впливу зловмисників, які розсилають т. зв. «листи щастя», начебто від народного депутата України Юрія Дерев`янка, та не сприяти їм у досягненні мети, спрямованої на дискредитацію парламентаря; Сергій Штогрин – з приводу висловлювань заступника міністра юстиції України Сергія Петухова про запрошення нелегальних мігрантів з Європи в Україну; Василь Андрейчук – про ремонт дороги Богородчани-Ланчин, яка проходить, зокрема, через Цуцилів, Волосів та Гаврилівку і є однією з найбільш проблемних ділянок автошляху в районі; про передбачення коштів для придбання і встановлення спортивного майданчика у Фитьківській ЗОШ І-ІІІ ст. і на ремонт системи опалення Цуцилівського НВК; Андрій Карманський – щодо виділення коштів на фінансування робіт із покращення матеріально-технічної бази у Верхньомайданській ЗОШ І-ІІІ ст., зокрема, та соціально-культурної інфраструктури Верхнього Майдану загалом; а також з приводу окремих розпоряджень Саджавського сільського голови у частині фінансової діяльності.

Широкий пласт проблем Тисменичан порушив у своїх запитах і зверненнях Микола Гусак –  щодо водопостачання місцевої школи; спорудження храму УГКЦ святої Параскеви; ремонту ДНЗ «Їжачок», для чого депутат просить передбачити відповідну суму коштів у цьогорічному плані соціально-економічного розвитку району. Про введення важливих посад, необхідних для забезпечення повноцінного функціонування єдиного у районі басейну в Делятинському НВК, клопотав Володимир Черленюк. Його колега Іван Гнатишин апелював до влади про ремонт приміщення відділення поштового зв`язку в Заріччі; Іванна Савчук – щодо придбання спецавтотранспорту із вивезення ТПВ для КП «Сільекобуд» Цуцилівської сільської ради. Тетяна Пришляк звернулася до влади надати їй інформацію про виконавців робіт, які фінансували за кошти районного бюджету і проводили на об`єктах соціально-культурної сфери району. Іван Козловський озвучив питання ремонту дороги Яблунів-Делятин, перекриття даху і ремонту системи опалення у ФАПі с. Фитьків та про потребу спорудження у цьому селі будинку культури, на що просить передбачити кошти у цьому році; Богдан Кузюк – з приводу ремонту даху Черниківської ЗОШ І-ІІ ст. та будинку культури і ДНЗ «Лісова казка» у Пасічній. Андрій Гуцько запропонував включити до плану соціально-економічного розвитку району ремонти лікарської амбулаторії і ДНЗ «Гуцулочка» у Бистриці, заміну котла у школі, а також встановлення огорожі території храмів УПЦ Київського патріархату й УАПЦ цього гірського села. Тарас Стасишин у своїх запитах і зверненнях турбувався про виділення коштів на ремонт дороги Камінне-Тисменичани, завершення ремонту будинку культури, фасаду школи та заміну котла у Каміннецькій ЗОШ І-ІІ ст.

До депутатів і присутніх керівників органів місцевого самоврядування звернувся директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) одиноким громадянам Роман Огерук з вимогою проявити чуйність і на зимовий період подбати про немічних самотніх краян, влаштувавши їх у медичні заклади Надвірної, Делятина і Ланчина, де для них передбачили місця.

Голова районного відділення Товариства «Просвіта» Богдан Березицький висловив голові районної ради Іванові Гурмаку та голові райдерж­адміністрації Олександрові Кенізу подяку за підтримку діяльності очолюваної ним організації та усіх заходів і вручив їм почесні грамоти обласного і районного відділень «Просвіти».

Після обговорення і прийняття конкретного рішення з питання «Про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2015 р. «Про районний бюджет на 2016 рік» депутати за координацією начальника управління фінансів РДА Михайла Обідняка приступили до обговорення районного бюджету на 2017 рік. Представляючи цей документ, Михайло Обідняк підкреслив, що власні надходження до бюджету збільшено цьогоріч на 36 млн. грн. Бюджет збалансований таким чином, що враховано і збільшення мінімальної зарплати, і передбачено 8 млн. 200 тис. грн. на програму соціально-економічного розвитку. Михайло Обідняк констатував, що до кінця року на заробітну плату відділу культури не вистачить 3 млн. 300 тис. грн., терцентру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – 300 тис. грн., РЦСССДМ – 100 тис. грн., бухгалтерії закладів охорони здоров`я – 150 тис. грн., освіті – 8 млн. 200 тис. грн., на енергоносії – 1 млн. грн., що у цілому незабезпеченість коштами складає 13 млн. 200 тис. грн. – Але ми надіємось, – зауважив начальник управління фінансів РДА, – що військові частини, котрі переїхали з інших областей у Делятин, сплачуватимуть податок з доходів фізичних осіб (ПДФО) у нас і ми за підсумками перевиконання бюджету першого півріччя забезпечимо зарплатою усі ці установи. Михайло Обідняк висловив тверде переконання у реальності виконання дохідної частини бюджету. Докласти зусиль щодо збільшення дохідних частин сільських і селищних бюджетів закликав сільських і селищних голів голова районної ради Іван Гурмак. На сесії районна рада вирішила визначити на 2017 рік: доходи районного бюджету у сумі 1049528,8 тис. грн., у т. ч. доходи загального фонду районного бюджету – 1041426,2 тис. грн.; видатки районного бюджету у сумі 1049527,8 тис. грн., у т. ч. видатки загального фонду районного бюджету – 1033218,2 тис. грн., видатки спеціального фонду районного бюджету – 16309,6 тис. грн.; надання кредитів із спеціального фонду районного бюджету в сумі 20 тис. грн., повернення кредитів спеціального фонду 20 тис. грн.; профіцит загального фонду районного бюджету у сумі 8208 тис. грн. і дефіцит спеціального фонду районного бюджету 8208 тис. грн.

Депутати внесли зміни до рішення районної ради від 3 листопада 2016 р. «Про Програму вдосконалення казначейського обслуговування місцевих бюджетів з доходами та видатками на 2016-2017 роки»; передбачили кошти з районного бюджету на 2017 рік для співфінансування інвестиційних проектів; внесли зміни до рішення районної ради від 18 лютого 2016 р. «Про районну цільову програму сприяння вирішенню питань піднесення престижу військової служби, соціально-побутових і культурних проблем військовослужбовців, інформаційно-пропагандистського забезпечення, культурно-виховної і просвітницької роботи військовослужбовців в/ч А 1807 на 2016-2020 роки». На обговорення ці два питання представив заступник голови РДА Богдан Зеленчук.

За координацією заступника голови районної ради Ігоря Писклинця депутати затвердили: план роботи районної ради на 2017 рік; список присяжних Надвірнянського районного суду, куди ввійшли Дмитро Брайляк, Тарас Будзак, Надія Качала і Сергій Штогрин; розпорядження районної ради; внесли зміни до рішення районної ради від 18 лютого 2016 р. «Про програму утримання об`єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району на 2016-2020 роки».

Окремим рішенням депутати надали згоду на продов­ження термінів дії договорів оренди приміщень і договорів користування приміщеннями, про що доповідав голова Фонду комунального майна району Іван Коцько.

Внесено зміни до рішень районної ради від 18 лютого 2016 р. «Про програму сприяння розвитку громадянського суспільства у Надвірнянському районі на 2016-2017 роки», «Про районну програму підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період із 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення»; «Про комплексну програму забезпечення пожежної та техногенної безпеки у Надвірнянському районі на період з 2016-2020 років»; «Про району цільову соціальну програму «Молодь Надвірнянщини» на 2016-2020 роки». затверджено районну цільову Програму розвитку фізичної культури та спорту на 2017-2020 роки». Внесено зміни до рішень районної про низку цільових програм медичного та мобілізаційного оборонного характеру.

На соціальній значущості районної програми соціальної підтримки сімей з онкохворими дітьми на 2016-2020 роки, до рішення районної ради, про яку внесено зміни, наголосив голова районної ради Іван Гурмак. Програма уможливлює істотну фінансову підмогу (10 тис. грн.) тим сім`ям, в яких діти борються з такими важкими недугами. Детальніша інформація – в управлінні соціального захисту населення РДА.

У розрізі додатково запропонованих постійними комісіями та президією районної ради питань на сесії затвердили тарифи на послуги теплопостачання КП «Теплокомуненерго» районної ради, а також з виробництва і постачання теплової енергії ТОВ «Косівське РБУ-5» для бюджетних установ району; внесено зміни та доповнення до рішення районної ради від 21 квітня 2016 р. «Про реформування друкованого засобу масової інформації газети «Народна Воля» і редакції газети «Народна Воля», а також до рішення районної ради від 3 грудня 2009 р. «Про визнання права власності на Пнівський замок», за яким надано відділу культури Надвірнянської РДА право оперативного управління замку ХV століття у с. Пнів, а також внесено зміни до рішення районної ради від 18.02.2016 № 118-4/2016 «Про Програму розвитку місцевого самоврядування у Надвірнянському районі на 2016-2020 роки».

Рішенням районної ради призначено стипендії районної ради ім. Володимира Луціва (по 500 грн. щомісячно) випускникам Надвірнянського ліцею – нинішнім студенткам Київського національного університету ім. Т. Шевченка Роксолані Лахві та Богдані Геник, Національного університету «Львівська політехніка» Мирославі-Олександрі Сєровій, котрі свого часу були переможцями найвищого рівня олімпіад відповідно з економіки та фізики.

Депутати схвалили звернення районної ради до Уряду та галузевих міністерств про створення Надвірнянського госпітального округу.

Інф. районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!