Газета по-надвірнянськи
 

Налагодили порозуміння із перевізниками Бистрицького і Битківського напрямків

10 лютого 2017, 13:45 | Рубрика: Пасажирські перевезення Версія для друку Версія для друку 17,138 переглядів

У вівторок, 7 лютого, за ініціативи першого заступника голови РДА Івана Тодорука відбулася зустріч жителів сіл Пнів, Пасічна, Зелена і Бистриця та селища Битків із перевізниками цих напрямків. – Зараз ми підійшли до певної критичної точки, – відзначив він. Необхідно сформувати робочу групу із депутатів районної та міської рад, відповідальних працівників райдержадміністрації, інших служб, щоб напрацювати зміни до графіків руху, місць зупинок та відправлення пасажирського автотранспорту. Сьогоднішні вже ніяк не відповідають вимогам часу.

Автобуси Бистрицького і Битківського напрямків із 1 лютого підвищили вартість проїзду і змінили місце початкового відправлення у Надвірній із вул. Шептицького на вул. Черемшини неподалік адмінприміщення відділу освіти РДА. Це, у свою чергу, викликало значне збурення пасажирів, які звернулися до управління економічного розвитку і торгівлі РДА. – Райдержадміністрація є організатором перевезень і згідно з укладеними договорами перевізники повинні погоджувати підвищення тарифів на проїзд, – зазначив Іван Тодорук. – Якщо вони самовільно приймуть таке рішення – це є причиною для розір­вання договору в односторонньому порядку. Щодо місць відправлення, то тут склалася у дечому парадоксальна ситуація – таким для всіх маршрутів цих напрямків є саме необлаштована АС №2 на вул. Черемшини.

Представники громад Пньова, Биткова, Пасічної, Зеленої і Бистриці вказали на численні проблеми у перевезеннях. Зокрема, в. о. голови ГО «Рада старійшин с. Пнів» Ганна Хащук розповіла, що через такі «новації» у русі людям поважного віку стало важче добиратися до райлікарні, а додаткові витрати пенсіонерам на проїзд суттєво б’ють по їхній і так порожній кишені. Цю думку розділили багато інших учасників засідання: батькам із малечею треба додатково ще більше кілометра йти у дошкільні навчальні заклади, учням – до шкіл, люди запізнюються на роботу.

Ситуацію із АС №2 роз’яснив заступник Надвірнянського міського голови Василь Василенко. – Передбачено функціонування двох автостанцій, територія на вул. Шептицького належить одній із приватних фірм, якій надали погодження депутати міськради минулого скликання.

Ця ситуація оголила й іншу кричущу проблему – відсутність продуманої системи зупинок. Найгірше це відобразилося у Пасічній, де на таке густонаселене і протяжне село автобус зупиняється аж чотири рази. – Ми зараз спільно намагатимемося вирішити це питання, – відзначив депутат районної ради із Пасічної Микола Сенатович. – Сесія сільської ради клопотатиме перед РДА і відділом поліції про оформлення зупинок на вимогу неподалік лікарської  амбулаторії та клубу. Районний обранець також звернувся до органу районної виконавчої влади, щоб вони надали альтернативний підрахунок вартості проїзду до Пасічної і чи всі водії працюють легально.

У перевізників свої аргументи – техніко-економічне обґрунтування у більшості випадків ними подано, як фізичні особи-підприємці вони сплачують податки до місцевих бюджетів і надають роботу  водіям. Для них найкритичнішим є відшкодування пільгових перевезень і стан дорожного полотна, яке просто у жахливому стані до сіл Пасічна, Білозорина, Зелена, Максимець, Черник і Бистриця. Це, у свою чергу, зумовлює більші витрати на технічне обслуговування і запчастини. Підтримав цю думку житель Пньова Михайло Калинюк. – Треба розуміти пасажирів, але треба розуміти й перевізників. Згідно із законодавством пільгові перевезення здійснюють за умови компенсації, зупинятися водії не мають права будь-де, а тільки на визначених і затверджених зупинках.

Про стан справ із пільговими перевезеннями розповів начальник управління соціального захисту населення РДА Ярослав Гундяк. – Їх тепер повинні компенсувати із місцевого бюджету, станом на 1 січня цього року заборгованість становить 176 тисяч гривень. Доповнив цю інформацію заступник голови  районної ради Ігор Писклинець, який повідомив, що тепер із районного бюджету мають забезпечувати зарплату технічним працівникам і сплачувати за спожиті комунальні послуги освітніх та медичних закладів.

Депутат районної ради Тетяна Пришляк відзначила, що не завжди вистачає комунікації, потрібний конструктивний діалог  і маємо зробити все, щоб жителям гірських населених пунктів стало зручно добиратися на роботу і до своїх домівок. У дечому поділяють цю думку й інші районні обранці Андрій Крицький, Андрій Гуцько, Дмитро Гуменяк і голова районної ради Іван Гурмак (його погляд-позиція – в окремій публікації). Ситуація з обслуговування пасажирів хвилює очільників громад Биткова Василя Вінтоняка, Пньова Василя Гладиша і Пасічної Василя Михайлюка.

Підсумком наради стало певне порозуміння між організатором перевезень і самими перевізниками, які до закінчення аудиторської перевірки, залишатимуть тарифи на попередньому рівні, а відправлення здійснюватимуть із центральної частини міста для більшої зручності пасажирів.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!