Газета по-надвірнянськи
 

Перший фестиваль коляд «Різдвяний передзвін»

24 лютого 2017, 13:13 | Рубрика: Духовність, Фестивальне Версія для друку Версія для друку 218 переглядів

Вінцем Різдвяних свят на теренах Православної Надвірнянщини став перший фестиваль коляд «Різдвяний передзвін», проведений 12 лютого у храмі Святого рівноапостольного князя Володимира Великого у Надвірній.

Прославляти нашого Господа, Творця Неба і Землі із благословення Правлячого Архиєрея, Єпископа Коломийського і Косівського Юліана приїхали церковні хори із сіл Лісна Велесниця, Чорний Потік, Чорні Ослави, Білі Ослави, Заріччя, а також вокальний ансамбль «Скарбниця» села Гвізд та хори церкви Святого Володимира Великого у Надвірній: дитячий «Квіти Едему», народний хор «Осанна» та академічний «Благодатний Вогонь».

хор

Древня колядка «Бог Предвічний», яка традиційно є основною у святкуванні Різдвяних свят у кожній християнській оселі, поклала початок і фестивалю коляд «Різдвяний передзвін». Молитовним передзвоном лунали слова благословення організатора дійства митрофорного протоієрея Олега Траска, декана Надвірнянського, та Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича.

Духовною скарбницею хорів стали уже знайомі краянам колядки, якими повсякчасно віряни оспівують Новонародженого Спасителя, та особливими перлами у намисті піднесених хорових Дарів Втіленому Месії цього дня стали призабуті коляди, виконані на Фестивалі. Піснеспіви перепліталися з віншуваннями дітей-ангеликів, учасників хору «Квіти Едему».

хор-із-дитиною

Славлячи Творця Небесного колядами, ведучі не оминули згадати і події на східних теренах країни:

Плаче Україна, плаче і ридає,

Бо на Сході українців війна забирає…

Ці слова спонукали до роздумів присутніх, однак іншим закликом уже утверджувалась упевненість:

А ми, українці, клянемося нині,

Що не буде панувати москаль на Вкраїні!

священики

Усі учасники фестивалю відзначені Дипломами та Подяками, а найменші колядники одержали ще й солодкі подарунки, презентовані постійним представником Парафії Святого Володимира м. Надвірна у Надвірнянській міській раді, депутатом міської ради Романом Мажаком. Заслужених подяк від оргкомітету фестивалю удостоєні ведучі Галина Чуревич та Роман Мажак.

ведучі

За сприяння і допомогу у проведенні Фестивалю отець-декан подякував депутатському корпусу та міському голові Зіновію Андрійовичу, а також очільнику ТРК «Надвірна» Богданові Климковецькому.

Гідної вдячності слухачів та учасників заслужили староста фестивалю, активна учасниця парафіяльного хору «Осанна», якій належить творча ідея проведеного заходу, Ольга Дячук; художній керівник фестивалю, регент хорів «Благодатний Вогонь», «Осанна» та «Квіти Едему» Уляна Семенишин.

Завершився фестиваль  «Різдвяний передзвін» духов­ною піснею «Боже, Великий, Єдиний».

І хоча «двіночки» представлених на фестивалі колективів лише почали розгойдуватись під дією Благодаті Божої, та з кожним роком спів духовних гімнів-коляд парафій Надвірнянського деканату гучніше лунатиме мелодійним передзвоном – оспівуванням Пришестя у світ нашого Спасителя Ісуса Христа.

Тетяна ФЕДОРИШИН, Галина СТАСИШИН,

учасники хору «Осанна».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!