Газета по-надвірнянськи
 

Податки: підсумки і новації

10 лютого 2017, 13:47 | Рубрика: Інформує ГУ ДПС в Івано-Франківській області, Економіка Версія для друку Версія для друку 549 переглядів

За січень-грудень 2016 р. суб`єкти господарювання Надвірнянщини перерахували до бюджетів усіх рівнів більше як 518 млн. грн. податків та зборів. Таку цифру озвучив на прес-конференції для районних ЗМІ начальник Надвірнянської ОДПІ Василь Гнатюк. Державний бюджет отримав 352,7 млн. грн., а до місцевих мобілізовано 165,9 млн. грн., що на 50 млн. грн. більше від попереднього року.

Головний податківець району поінформував і про суттєві законодавчі зміни у зв`язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році».

Серед ключових новацій: замість спецрежиму – бюджетна дотація для розвитку сільськогосптоваровиробників та стимулювання виробництва сільськогосппродукції; приведення неприбутковими організаціями установчих документів у відповідність з нормами Податкового кодексу України відтерміновано до 1 липня 2017 р.;  зменшено ставки єдиного податку та єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців-спрощенців 1-ї групи; запроваджено РРО для всіх без винятку спрощенців, які здійснюють реалізацію технічно-складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту; податкова знижка за навчання тепер без обмеження суми; збільшені ставки акцизного податку і скасований акциз із роздрібного продажу нафтопродуктів (Закони №№ 1791, 1797-VІІІ); фізичні особи-підприємці та самозайняті особи сплачують єдиний внесок за себе, незалежно від діяльності, обраної системи оподаткування і доходу. Виняток – пенсіонери за віком та інваліди; зменшено до 1,5% ставку податку на нерухомість і позбавлено пільг фізичних осіб-власників житла понад п`ятикратний розмір неоподатковуваної площі, а також тих, які використовують їх з метою одержання доходів (оренда, лізинг, позичка, у підприємницькій діяльності).

323 підприємці припинили діяльність, але…

Із 1 січня фізичні особи-підприємці зобов`язані сплачувати єдиний внесок у розмірі 704 грн., навіть, якщо тимчасово не мають ніякого доходу. Для першої групи спрощенців держава встановила можливість платити половину мінімального страхового внеску – 352 грн. у місяць. Щоб не сплачувати ЄСВ, протягом грудня 2016 р. та січня 2017 р. 323 надвірнянські підприємці, які не здійснювали діяльність і не отримували дохід, подали заяву на припинення державної реєстрації. Фактично на обліку в податковій інспекції тепер перебуватиме реально працюючі підприємці, який сплачуватимуть відповідні податки і збори до бюджету.

Незважаючи на це, у січні ц. р. платники податків району до бюджетів усіх рівнів спрямували 60,1 млн. грн., що на 10 млн. грн. перевищує надходження січня минулого року. До державного бюджету перераховано 45,2 млн. грн. податків і зборів, що на 5,2 млн. грн. більше, ніж у січні 2016 р., та 14 млн. грн. – до місцевого бюджету, що на 4,7 млн. грн. перевищує минулорічні. Основні джерела доходу державного бюджету склали: 38,8 млн. грн. – плата за користування надрами; 3,3 млн. грн. – податок на доходи фізичних осіб; 2 млн. грн. – податок на додану вартість; 1 млн. грн. – військовий збір.

Відповідальність – більша

Значно збільшена відповідальність за порушення трудового законодавства. Зокрема, за допущення до роботи працівника без оформлення – 96000 грн.; за недотримання мінімальних гарантій щодо кожного працівника – 32000 грн.; за порушення встановлених строків виплати заробітної плати – 9600 грн.; за недопущення до перевірки з питань оформлення працівників – 320000 грн.; за створення перешкод перевіряючим – 320000 грн. Це скасує практику виплати зарплати у «конвертах».

Стартувала кампанія декларування

Із 1 січня розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих громадянами протягом 2016 року. Торік жителі району до податкової інспекції подали 1025 декларацій про майновий стан і доходи від громадян. Із них 318 громадян у деклараціях відобразили 53732,2 тис. грн. отриманих доходів і відповідно сплатили 816,6 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 202 тис. грн. військового збору.

Заявлено і повернули 701,2 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб у зв`язку з реалізацією права на податкову знижку 707 громадянам (за навчання, іпотечний кредит, страхування та ін.).

Є зміни у формі декларацій

Декларацію за підсумками 2016 р. необхідно подавати до 1 травня ц. р. за новою формою при отриманні таких доходів: не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, не зареєстрованих як самозайняті особи). До таких доходів належать, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам, успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім`ї першого ступеня споріднення тощо; від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування, у т. ч. операції з інвестиційними активами; іноземні доходи; в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Орися СПІВАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!