Газета по-надвірнянськи
 

Про ситуацію з підвищенням тарифу на пасажирські перевезення

10 лютого 2017, 13:42 | Рубрика: Пасажирські перевезення Версія для друку Версія для друку 17,908 переглядів

Ось уже протягом майже місяця як Надвірнянщину сколихнула звістка про підняття тарифів на послуги пасажирських перевезень на автомобільному транспорті. Така звістка стала новиною і для органів державної влади та місцевого самоврядування, оскільки збільшення тарифу автоперевізники здійснили самовільно без будь-якого погодження із  замовником пасажирських перевезень, тобто без погодження з Надвірнянською райдержадміністрацією чи Івано-Франківською обласною державною адміністрацією.

гурмак

Варто зазначити, що відповідно до ч. 2 ст.  5 Закону України «Про автомобільний транспорт» державне регулювання та конт­роль у сфері автомобільного транспорту спрямовані, зокрема, на забезпечення балансу інтересів держави, органів місцевого самоврядування, користувачів транспортних послуг та підприємств, установ, організацій, інших юридичних та фізичних осіб-суб’єктів господарювання на автомобільному транспорті незалежно від форм власності, а також на захист прав споживачів під час їх транспортного обслуговування. Тобто, Надвірнянська районна державна адміністрація, як виконавча гілка влади у районі, повинна була збалансувати інтереси влади, як замовника перевезень, інтереси громади, як споживачів послуги з автомобільних перевезень та інтереси підприємців-перевізників, які надають послуги з автомобільних перевезень, а, головне, захистити права споживачів (пасажирів), яким надають послуги з транспортного обслуговування.

Законом України «Про автомобільний транспорт» передбачена норма, яка чітко вказує на те, що, зокрема, тарифну політику на автомобільному транспорті реалізують місцеві органи виконавчої влади (райдержадміністрації), які, виступаючи замовниками послуг на транспортне перевезення пасажирів, укладають відповідний договір із підприємцем-перевізником. Після підписання договору кожна із сторін бере на себе зобов’язання, зокрема, щодо встановлення тарифу. Тобто, відповідно до норм закону та умов договору перевізник зобов’язаний надати обґрунтований розрахунок вартості транспортних послуг з перевезення, а райдержадміністрація має погодити його чи вмотивовано відмовити в погодженні. Розрахунок вартості послуг на автомобільні пасажирські перевезення проводять на підставі затвердженої «Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту».

Однак місяць тому підприємці-перевізники всупереч нормам закону та підписаним ними договорам провели необгрунтоване підвищення вартості послуг на перевезення пасажирів на автомобільному транспорті. Така не­обгрунтованість полягає у тому, що тариф належним чином не розрахували та не погодили із замовником перевезень – Надвірнянською райдержадміністрацією чи Івано-Франківською обласною державною адміністрацією.

У такому випадку Надвірнянська районна державна адміністрація мала б відреагувати миттєво та вжити заходів щодо тих недобросовісних перевіз­ників, які збільшили тариф і на яких протягом року надходили скарги від жителів району у частині неналежного надання послуг, зокрема, щодо пільгового проїзду, видачі квитків на проїзд, санітарного і технічного стану транспортного засобу та інші. Таких скарг є достатньо, однак жодних адекватних дій з боку райдержадміністрації щодо розірвання угод не вчинено. Через такі незаконні дії з боку перевізників та бездіяльність з боку райдержадміністрації протягом місяця громада району перебуває у соціальній напрузі через порушення прав громадян, споживачів послуг із транспортного обслуговування.

Враховуючи ситуацію, яка склалася, закликаю всіх перевізників, які здійснюють автомобільні пасажирські перевезення на території району з міжміського та приміського сполучення, не збільшувати тариф на пасажирські перевезення до моменту погодження з райдерж­адміністрацією, поданих Вами обґрунтованих розрахунків вартості послуг.

Райдержадміністрації пропоную у найкоротші терміни вжити заходів щодо врегулювання даної ситуації та вплинути на перевіз­ників, які самовільно підвищили тариф.

Враховуючи актуальність і важливість ситуації, що склалася, за моєї ініціативи Надвірнянська районна рада обговорить питання «Про інформацію районної державної адміністрації про стан пасажирських перевезень у районі» на черговій сесії районної ради 16 березня 2017 року.

Іван ГУРМАК,

голова Надвірнянської

районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!