Газета по-надвірнянськи
 

Урок-реквієм «У нашій пам’яті назавжди залишились»

24 лютого 2017, 13:09 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 536 переглядів

Минуло 3 роки від трагічних подій на Майдані, але біль і страждання України не закінчились. У районній бібліотеці для дітей ім. Ірини Яцури загиблим в Україні присвятили урок-реквієм «У нашій пам’яті назавжди залишились».

Учні 9-А та 9-В класів Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 низько схилили голови  у скорботі перед пам’яттю людей різного віку, яких убито у мирний час XXI ст.  Вірші, присвячені воїнам АТО, читали Еріка Тацяк, Світлана Букатюк, Оля Непеляк, Марина Томашик. Також на урок-реквієм завітали хлопці, котрі побували у пеклі війни, учасники АТО: голова і заступник голови громадської організації «Крук» Андрій Лисканюк та Юрій Остапчук.

читання

Вони розповіли про страшні події на сході України, про справжніх героїв, котрі у нерівному бою з окупантами протиставили їм свій патріотизм, любов до країни. Коли перед очима кадри та фото з екрану поранених та загиблих героїв, розуміємо, що вислів «Душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для української нації не просто словами з Гімну, це – стан душі.

Ведуча провідний бібліотекар Галина Дем’янчук наголосила, що ми, укранці – свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Полеглих за Україну вшанували хвилиною мовчання. У бібліотеці влаштована книжкова виставка «Їм у віках судилося Безсмертя». Бібліограф Алла Іващенко розповіла про книги, представлені на ній.

Бесідою-мандрівкою звеличили нашу мову – душу співучого народу

Про історію рідної мови шестикласникам Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 розповіла бібліотекар Олександра Куца. Поетичні перлини про мову прозвучали у віршах, які декламували Яна Пуканюк, Володимир Федорків, Анастасія Йосипенко, Анна Колядко, Діана Тимчук. Гуморески про мову розповіли Богдан Мельник, Богдан Гаврилюк, Ярослав Бродович. Ведучі – Соломія Кобилянська та Роман Дубів. Денис Дідик і Тетяна Камінь, Олег Гринюк та Анастасія Йосипенко інсценували сценку «На дискотеці» та «На дискотеці-2».

бесідою

 

бесідою-2

Висновок із гуморесок такий: треба замислитись, що мовна культура є свідченням вихованості та розумового інтелекту молодої людини. Хто нехтує культурою рідної мови, потрапляє у жалюгідне становище, хоча сам цього не усвідомлює. Тому давайте любити і не забувати рідну мову, де б ми не були. Також організували книжкову виставку «Мова рідна – найдорожчий скарб».

Марія ТКАЧУК,

заступник директора

ЦБС по роботі з дітьми.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!