Газета по-надвірнянськи
 

Земельні наділи фронтовикам

24 лютого 2017, 13:26 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 222 переглядів

Звести власну оселю, виорати власну нивку – святий обов`язок кожного українця, і особливо звичне бажання тих, хто ще вчора повернувся зі східного фронту, відклавши зброю (тимчасово, бо ворога ще не перемогли), і взявся за більш мирні знаряддя.

Зарезервували землю

У районі продовжують забезпечувати виконання задекларованих державою соціальних гарантій (зокрема, щодо виділення землі) захисникам України та сім`ям загиблих учасників АТО. Для цього зарезервовано 66,7372 га землі, розповідає начальник відділу Держгеокадастру в Надвірнянському районі Іван Забронський. У розрізі населених пунктів ситуація виглядає досить оптимістично. Для будівництва й обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд зарезервовано: у Надвірній – 1,5 га; Заріччі – 16,2 га; Красній – 8,5 га; Назавизові – 3 га землі. Масив площею 3,3720 га у межах населеного пункту для ведення особистого селянського господарства є у Білих Ославах. Із цією ж метою, але за межами населеного пункту, відвели 23,9957 га у Тисменичанах. Відповідно до рішення сесії Тисменичанської сільської ради від 23 серпня 2015 р. погоджено передачу землі у власність. Ще 7,1695 га для ведення садівництва за межа­ми населеного пункту винайшли у Лісній Тарновиці, уточнює Іван Забронський.

… і процес набирає обертів

Власне всі основні етапи виготовлення правоустановчих документів очолює, контролює і супроводжує відділ Держгеокадастру під орудою Івана Забронського. Під час спілкування із керівником цієї установи цікавимося скільки дозволів уже одержано на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Іван Забронський каже, що у межах населених пунктів – 75 учасникам і сім`ям їх загиблих побратимів на загальну площу 18,85 га, у т. ч. 60 учасникам – для будівництва й обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд на загальну площу 5,48 га землі. Зокрема: 21 земельна ділянка – по Надвірнянській міській раді, 27 – по Краснянській, 2 – по Цуцилівській, 7 – по Гаврилівській та по одній земельній ділянці у Чорнопотоківській, Волосівській і Каміннецькій сільських радах. Водночас для ведення особистого селянського господарства видано 15 дозволів на загальну площу 13,37 га: 7 земельних ділянок у Білих Ославах, 4 – у Волосові та по одній – у Лісній Тарновиці, Середньому Майдані, Ланчині, Камінному. За межами населених пунктів земельні ділянки отримали 65 учасників АТО. Загальна площа землі складає 8,8 га і призначена для ведення особистого селянського господарства (64 ділянки у Тисменичанській та 1 – у Білоославській сільських радах).

Іван Забронський продовжує: – Восьми десяткам учасників АТО виготовлено правовстановлюючі документи на 10,09 га землі, із них: 49 – для будівництва та обслуговування житла, господарських будівель і споруд (21 земельна ділянка у Надвірній, 27 – Красній, 1 – у Чорному Потоці); 32 – для особистого селянського господарства (26 земельних ділянок на території Тисменичанської сільської ради, 4 – Білоославської, по 1 – Волосівської сільських і Ланчинської селищної рад).

Воїни продовжують звертатися

Крім того, зараз у роботі (на опрацюванні) у Надвірнянській міській раді знаходяться 132 заяви, у Зарічанській сільській раді –  22 заяви військовиків.

– Сьогодні відділ Держгеокадаст­ру в районі приймає заяви на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту с. Тисменичани, – каже Іван Забронський. – Зокрема, на 64 земельні ділянки видано накази, 54 залишаються вільними. Мова йде про масив, призначений суто для ведення особистого селянського господарства площею 23,9957 га на 118 земельних ділянок (49 – по 0,25 га; 69 – по 0,10 га).

Питання щодо виділення земельних ділянок для учасників АТО обговорюють у Пнівській, Гвіздській та Верхньомайданській сільських радах. Зокрема, у Гвіздській сільській раді внесено зміни у генплан населеного пункту та передбачено масив (для будівництва житлових будинків) на 20 земельних ділянок.

Проблема підлягає вирішенню

Як і в кожній справі, так і в цій, важливій для суспільства, виникли проблемні моменти. – Основні проб­леми, з якими ми зіткнулися під час виділення земельних ділянок учасникам АТО, стосуються внесення змін до генплану населених пунктів, особливо, коли ділянки – під забудову, – зазначає Іван Забронський, – а також меліорованих земель, яких у нас набереться великий відсоток. Фактично, ті масиви, що теоретично можна було роздати АТОвцям під будівництво, є меліоровані. Зараз ми дали пропозицію у районну раду і райдержадміністрацію щодо виділення коштів для списання меліорованих земель. Сподіваємося, що на березневій сесії ухвалять позитивне рішення з цього питання.

Як відомо, меліорували переважно сільськогосподарські угіддя для покращення родючості земель, зняття заболоченості, кращої циркуляції водообігу в грунті. Особливо це проводили із колгоспними землями, «нашпигованими» зараз дренажними системами. Ситуація змінилася. І зараз, щоб збільшити у селах громадську житлову забудову, доводиться використовувати сільгоспугіддя. Такий на нині виклик і його намагаються спільно долати заради тих, котрі стоять в обороні рідної землі, тому заслуговують на це найбільше.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!