Газета по-надвірнянськи
 

Декларуйте доходи, отримані за кордоном

17 березня 2017, 13:12 | Рубрика: Інформує ГУ ДПС в Івано-Франківській області Версія для друку Версія для друку 407 переглядів

Громадянам України, які отримують доходи за кордоном, необхідно їх задекларувати і сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, суму такого доходу включають до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковують за ставкою, визначеною в п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України (ПКУ) – 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Суму іноземного доходу перераховують у гривні за валютним курсом Національного банку України. Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, надавши довідку про суму і про базу та/або об’єкт оподаткування, легалізовану консульською установою України у відповідній країні.

Сума податку з іноземного доходу платника податку – резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України. Порядок оподаткування іноземних доходів регламентує п. 170.11 ст. 170 ПКУ.

Кампанія декларування доходів, отриманих громадянами протягом 2016 року, триває до 1 травня 2017 року.

Надвірнянська ОДПІ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!