Газета по-надвірнянськи
 

На одинадцятій сесії районної ради

24 березня 2017, 12:26 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 644 переглядів

Понад три десятки нагальних питань; майже стільки ж – ухвалених рішень, що стануть дієвим інструментом у розв`язанні насущних проблем Надвірнянщини;  три томи матеріалів – такий підсумок  одинадцятої сесії районної ради 16 березня н. р., яка розпочала динамічно і завершила результативно свою роботу.

***

Означене воєнним лихоліттям сьогодення спонукало голову районної ради Івана Гурмака сфокусувати увагу депутатського корпусу на даті 14 березня, коли вперше в Україні відзначили День українського добровольця. Керівник представницької районної влади наголосив: – Добровольці одні з перших стали на заваді агресору, московському окупанту, який нині топче східні терени країни, а також окупував АР Крим. Близько 40 добровольчих батальйонів сформовано на початку цієї неоголошеної війни. Це – справжні патріоти-націоналісти, котрі ціною власного життя і здоров`я відстоюють незалежність, соборність і свободу України. Іван Гурмак адресував слова вдячності всім добровольцям, котрі у лавах ЗСУ, добровольчих формуваннях несуть героїчну службу. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам`ять полеглих добровольців у кривавій московсько-українській війні.

***

В урочистій атмосфері Іван Гурмак нагородив Подякою голови районної ради завідувача ДНЗ «Квітка Карпат» м. Надвірної Ганну Маляр, якої знаний у Надвірнянщині педагог-вихователь удостоїлася за вагомий внесок у розвиток дошкільної освіти району, активну громадянську позицію та з нагоди ювілею.

Депутатські запити

На цій березневій сесії вони переважали і відзначалися гостротою порушених проблем. Зокрема, Василь Андрейчук висловився за необхідність встановити у центральній районній лікарні касові апарати й обліковувати надходження від благодійних внесків, пожертв, коштів за послуги. У своєму депутатському запиті він висунув вимогу заборонити ці надходження без чеку касових апаратів шляхом відповідного наказу і доведення до відома працівників ЦРЛ. Депутат вимагає забезпечити інформування краян про порядок оплати через касові апарати благодійних внесків, пожертв, коштів за платні послуги, що надають у центральній райлікарні, через ЗМІ, а також у реєстратурі, інших приміщеннях поліклініки та відділах райлікарні. Василь Андрейчук водночас вимагає від адміністрації ЦРЛ розробити і затвердити положення про наглядову раду за використанням вказаних коштів, а також забезпечити щомісячне розміщення на сайті ЦРЛ інформації про їх надходження та використання.

Запит Миколи Гусака стосується фінансового сприяння у заміні вхідних дверей на енергозберігаючі у Тисменичанській ЗОШ; виділення коштів на вивіз ТПВ добровільній екологічній дружині с. Тисменичани. Ігор Голіней порушив питання ремонту дороги на вул. Незалежності у Ланчині; Марія Яворська – щодо прискорення випуску книги відомого художника Яреми Оленюка; Андрій Карманський – про фінансову підтримку відзначення 300-річного ювілею села Верхній Майдан. Прозвучали депутатські запити Еміль­яни Брайляк – про виділення коштів на добудову церкви святих Петра і Павла у Делятині; Андрія Томина – щодо ремонту Мирненської ЗОШ І ст.; Миколи Сенатовича – щодо співфінансування будівництва клубу в селі Пасічна, а також стосовно проведення процесу об`єднання територіальної громади з адмінцентром у Зеленій, про що депутат уже вкотре вимагає від виконавчої влади надати йому об`єктивну інформацію. Широкий спектр проблем порушила у депутатському запиті Тетяна Пришляк: стосовно передбачення коштів на зведення огорожі майданчика зі штучним покриттям у селі Пнів; про недопустимість незаконних рубок лісу в селах Гаврилівка, Парище та інших населених пунктах району, де лісокористувачем є Надвірнянський спец­агролісгосп, без погодження з місцевими радами та вжиття невідкладних заходів з припинення таких дій, дотримання чинного законодавства. Сергій Волошин у запиті переймався проблемою відшкодування коштів за пільгове перевезення пасажирів; Володимир Мандзюк – ремонтом автодороги у Молодкові, а також утепленням другого корпусу Молодківської ЗОШ І-ІІІ ст. і придбанням шкільних меблів.

***

Після оприлюднених проблем – приємний жест з боку депутата Чорноославської сільської ради Ярослава Садов`яка – знаного у нашому краї вишивальника. Митець передав у дарунок краянам, в особі депутатського корпусу, вишиваний «хрестиком» Державний гімн – славень України. – Дарую частинку своєї душі і праці, щоб пам`ятали довго і знали, що я люблю Україну, – сказав Ярослав Садов`як, вручаючи витвір своїх рук голові районної ради, котрий, зауваживши, що такий дарунок прикрасить зал засідань районної ради, побажав заодно чорноославському майстрові творчої наснаги у подальшій його праці.

***

Першим питанням порядку денного був звіт голови районної ради Івана Гурмака, який опубліковано у поперед­ньому числі газети «Народна Воля» № 27-29 від 17 березня ц. р. Звіт голови районної ради депутати активно обговорювали і запитували в нього про те, що найбільше хвилює. Зокрема, Тетяну Пришляк турбує несвоєчасність ознайомлення депутатів із матеріалами сесії. Іван Гурмак погодився, що, на жаль, не завжди вдається за 20 днів до сесії розмістити матеріали на веб-сайті районної ради через їх несвоєчасну підготовку з боку районної державної адміністрації. Стосовно ставлення голови районної ради до реформи децентралізації, чим поцікавилася також Тетяна Пришляк, Іван Гурмак чітко висловив свою позицію: – Я повністю підтримую принцип добровільного об`єднання громад і погоджуюся із затвердженим Перспективним планом… Я нікому не заважаю. Їдьте, переконуйте. Виходить об`єднання? Я – тільки «за». Потім подивимося, який із цього буде результат.

Наступне питання – про госпітальний округ. Як з`ясувалося, 15 березня МОЗ України своїм листом поінформувало районну раду, що міністерство розглянуло звернення районної ради та надіслало в облдержадміністрацію на доопрацювання. Ми вживатимемо заходів, щоб керівництво обласної ради,  депутати облради від Надвірнянщини змогли «пролобіювати» це питання перед керівництвом облдержадміністрації.

Андрій Карманський висловив голові районної ради Іванові Гурмаку вдячність за ефективну діяльність, виокремивши особисті якості керівника району: людяність, порядність, відкритість, публічність, доступність, побажавши йому не втрачати віру у добро і в людей.

Депутати переглянули 10-хвилинний відеофільм про роботу районної ради, підготовлений ТРК «Надвірна».

За пасажирські перевезення – «незадовільно»

З інформацією райдержадміністрації про стан пасажирських перевезень у районі виступив перший заступник голови РДА Іван Тодорук. Про обговорювану проблематику на Дні депутата «Народна Воля» розповідала у числі 27-29 від 17 березня ц. р. Нагадаємо, що однією з причин низького рівня надання послуг з пасажирських перевезень на приміських внутрішньорайонних маршрутах загального користування є відсутність конкуренції, а основним проблемним питанням – зростання вартості проїзду. Ця проблема зумовила дискусійну розмову на березневій сесії, що засвідчила розходження позицій районних представницької і виконавчої гілок влади. 80-90 відсотків перевізників подали економічно-обгрунтовані, на їх думку, розрахунки вартості внутрішньорайонних перевезень. Проте депутати засумнівалися в їх достовірності, оскільки немає висновків фахових ауди­торів, зауважив заступник голови районної ради Ігор Писклинець.

На запитання голови районної ради про недотримання перевізниками вже нововстановлених тарифів на пасажирські перевезення (для прикладу, Ланчин 15 грн. замість 12 грн.)  Іван Тодорук констатував, що при наявності заяв і скарг у РДА, оперативно реагуючи, подають претензії на розірвання угод з такими перевізниками. Зокрема,  нині готують таку процедуру з п`ятьма надавачами послуг пасажирських перевезень.

Цікавило голову районної ради із скількома перевізниками розірвано угоди на обслуговування через непогодження підвищення тарифу із РДА. Як з`ясувалося із відповіді Івана Тодорука, тільки з одним. Хоча основною причиною стало систематичне порушення умов договору.

За словами Василя Андрейчука, ефективнішим методом у роботі з перевізниками щодо впорядкування тарифів мала б стати практика застосування перевірки ліцензійних умов, що є досить  серйозною і дієвою процедурою. А також створення рівних умов для перевізників стало б запровадження лотів. Йшла мова і про АС №2 у Надвірній. Зокрема, на цьому загострив увагу Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, нагадавши про рішення міської ради від 2008 р.

Заслухавши інформацію і відповіді на запитання профільного заступника голови РДА, депутати приступили до визначення оцінки діяльності районної виконавчої влади у цій господарській сфері. Перед депутатами районної ради стояло дві пропозиції. Перша – постійної комісії з питань промисловості, торгівлі, будівництва, транспорту та житлово-комунального господарства: визнати незадовільною роботу районної держадміністрації щодо організації пасажирських перевезень у районі; депутат Сергій Волошин запропонував оцінити роботу як недостатню. Спочатку депутати проголосували за основу проект рішення. Опісля (відповідно до порядку надходження) пропозицію профільної депутатської комісії, яка і набрала більше голосів «за», ніж Сергія Волошина.

У проекті рішення з цього питання окремі доручення щодо контролю за якістю надання послуг з пасажирських перевезень адресовані Надвірнянському відділу поліції ГУ НП в області та районним податківцям ГУ ДФДС в області. До 1 квітня ц. р. РДА поставлено вимогу створити робочу групу з аналізу транспортної мережі району в частині схеми руху пасажирських автобусів і провести роботу з перевізниками щодо обов`язкового розміщення у салонах пасажирських автобусів інформації про перевізника, страхову компанію, затвердженого розкладу руху, таблиці вартості проїзду тощо. Конкретні вимоги у проекті рішення стосуються суб`єктів господарювання району, які здійснюють пасажирські перевезення. Зокрема, щодо перевезення пільгових категорій громадян, дотримання графіків руху, особливо у вихідні та святкові дні, а також у вечірній час. Водії зобов`язані звертати власну увагу на свою етичну поведінку, особисте ставлення до пасажирів. Сільським і селищним головам рекомендовано подати пропозиції щодо внесення змін до розкладів руху автобусів та встановлення додаткових зупинок у населених пунктах району.

Розроблять нову Програму

Заступник голови РДА Іван Тодорук також доповідав з питання про поводження з твердими побутовими відходами у районі. Проблема обтяжена змінами підходів до її розв`язання, внесенням коректив, спричинених широким резонансом жителів окремих населених пунктів з приводу будівництва сміттєсортувального заводу у районі. Іван Тодорук визнав, що проблема збирання, вивезення, переробки та знешкодження ТПВ сьогодні різко загострилася у Надвірнянщині. Полігон з ТПВ в урочищі «Кар`єр» Пнівської сільської ради, що експлуатується з 1995 року, вичерпав свої потужності. Із будівництвом нового полігону зі сміттєсортувальною лінією в урочищі «Чобіток» на 9,77 га землі, відведених Надвірнянською міською радою, виникли труднощі.

Усі потуги спрямовані на село Рибне Тисменицького району, де сміття із Надвірнянщини приймають, але, звісно, за чималі кошти. Тому проблема залишається, постійно перебуваючи на контролі районної влади. Іван Гурмак вважає за доцільне реалізовувати альтернативний проект, щоб це було вигідно перш за все для району. Сергій Волошин висловився за доцільність вкласти кошти у спорудження підземних ємностей для збору сміття, а решту ТПВ вивозити. Василь Білоус віддає перевагу міні-заводу зі сміттєпереробки. Іванна Савчук ратувала за активізацію просвітницької роботи серед краян щодо поводження з ТПВ, Тетяна Пришляк апелювала до необхідності нової Програми з цього питання.

Іван Тодорук, підбивши підсумки, зауважив, що в області розробляють концепцію щодо поводження з ТПВ і майбутній полігон у «Чобітку» входить туди. Тому на сьогодні важливо визначитися, яке місце загалом Надвірнянщини у такій структурі обласної Програми і, виходячи з того, діяти.

У проекті рішення з цього питання райдержадміністрації доручено: розробити Програму поводження з ТПВ і подати її на розгляд чергової сесії районної ради; постійно координувати діяльність органів місцевого самоврядування щодо вивезення ТПВ; підготувати розрахунок вартості перевезення ТПВ на полігон у с. Рибне Тисменицького району по кожному населеному пункту до 1 квітня ц. р.; спільно з органами місцевого самоврядування району покращити організаційну та роз`яснювальну роботу серед краян щодо необхідності будівництва у районі полігону з ТПВ зі сміттєсортувальною лінією, а також щодо роздільного збору та вивезення  побутових відходів.

Ремонт доріг: пріоритети визначено, але коштів не вистачить

За дорученням голови районної ради на Дні депутата т. в. о. начальника філії «Надвірнянський райавтодор» Роман Кулик представив депутатам районної ради на сесійне засідання 16 березня роз`яснювальну інформаційну довідку з рекомендаціями щодо проведення тимчасового аварійного ремонту з ліквідації ямковості на асфальтобетонному покритті автомобільних доріг у холодний період року за несприятливих погодних умов. До нього виникло багато питань у депутатів: Андрія Карманського – щодо ремонту автошляху Надвірна-Парище та вартості ремонту дороги Надвірна-Ланчин; Степана Северилова – про недостатнє обслуговування взимку дороги на Любіжню, якою курсує шкільний автобус. Начальник відділу освіти РДА висловив також глибоку стурбованість станом безпеки дороги взимку, коли її взагалі або недостатньо підсипають.

Виникли претензії щодо утримання доріг і в Михайла Мельника. Микола Гусак обурений станом дороги із Тисменичан на Камінне. Сергій Волошин загалом пропонував змінити підходи в роботі райавтодорівців. Та із появою на трибуні заступника начальника Служби автомобільних доріг (САД) в Івано-Франківській області Михайла Новосільського з`ясувалося, що це – лише була «прелюдія» до важливої розмови, а питання про роботу філії «Надвірнянський райавтодор» у 2016 р. та план роботи на 2017 р. зразу перейшло в «ранг» першочергових.

Представник обласної шляхової установи констатував, що до нинішнього плачевного стану автомобільних доріг України призвела система фінансування протягом усіх останніх 25 років. – Усі нарешті зрозуміли, що вже немає по чому їхати, – резюмував Михайло Новосільський і повторив слова голови Укравтодору про 97 відсотків українських доріг, що перебувають у непроїзному стані й потребують не експлуатаційного утримання (як от засипання ям чи латання дірок), а капітального ремонту. А це – дороге задоволення, що потребує значних коштів.

За твердженням Михайла Новосільського, із запланованих 35 млрд. грн. на автодороги України зараз мова йде про 20 млрд. грн. Та фактично нині на всю Україну виділено тільки 6 млрд. грн. Завдяки народним депутатам України створена Програма розвитку доріг Карпатського регіону. В області розробили стратегію доріг. Завдяки таким діям Прикарпаття найбільше з усіх регіонів країни займається розвитком доріг, вважає керівник САДу і в приклад навів деякі цифри. Торік використали 838 млн. грн., із них на поточні та середні ремонти – понад 500 млн. грн. Відремонтовано дорогу з Івано-Франківська до Чернівців. Щоправда, через брак коштів вона ще не завершена. Адже вартість 1 км. дорожного полотна (туди входить регенерація і два шари асфальтобетону) сягає приблизно 6,5 млн. грн.

У Надвірнянщині використано 54 млн. 600 тис. грн. Левову частку (39 млн. грн.) спрямували на ремонт 5,9 км об`їзної дороги у Надвірній. Голова районної ради на те зауважив, що вказаною дорогою користується дуже малий відсоток жителів району і зажадав від Михайла Новосільського розповісти про цьогорічний план, а також про ремонт ще одного об`їзного автошляху вул. Кармелюка у Надвірній. Михайло Новосільський повідомив, що дорогу відремонтують. САД виділила кошти, але Облавтодор як підрядник виконання робіт не зумів справитися із цим завданням. Нині – ця автодорога у планах, щоб її завершити. Водночас він позитивно відзначив ремонт дороги Мукачево-Львів (від Івано-Франківська до ТК «Буковель»), котру повинні облаштувати повністю, до чого, з відомих причин, у депутатів – неоднозачне ставлення. Тому голова районної ради вдруге намагався дізнатися у заступника керівника САД, коли планують завершити ремонт вулиці Кармелюка. Проте чіткої відповіді очільнику району, як і всім депутатам районної ради, так і не вдалося почути того дня. Але вони почерпнули ще одну інформацію, яка також спонукає до невеселих роздумів. Для дрібного ремонту й експлуатаційного утримання доріг місцевого значення Івано-Франківщині виділено 37 млн. грн., із них – 3 млн. грн. скеровано у Надвірнянський район. – Це мало, – зауважив Михайло Новосільський. – Їх навіть не вистачить для «латання» ям. Бо дороги треба не «латати», а переробляти. До слова, жодної гарантії на поточний ремонт і «латання» ям автодорівці не дають. Пріоритетними цьогоріч визначено дороги, де власне й робитимуть такий ремонт: Надвірна – Бистриця; Яблунів – Делятин; Надвірна – Ланчин та Гвізд – Молодків.

У процесі обговорення слово взяв Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, який, нагадавши про виділений на вул. Кармелюка понад 1 млн. грн та 150 тис. грн. із міської скарбниці, назвав такий ремонт об`їзної прикладом марнотратства коштів, бо дорога перебуває ще в гіршому стані, ніж торік. Він запропонував провести виїзне сесійне засідання й оприлюднив позицію депутатів міської ради про готовність перекрити автошлях у випадку із подальшим зволіканням його ремонту.

Широкий блок питань щодо цієї теми порушив у своєму виступі і депутат Надвірнянської міської ради Мирослав Гнідик. Кожен про своє, наболіле у виборчому окрузі: шквал питань від депутатів районної ради і опосередковані, подекуди без чіткої конкретики, відповіді, причина чому зрозуміла – недостатність коштів. Андрій Крицький переймався якістю ремонту дороги Битків – Білозорина, Володимир Черленюк – про Делятинський напрямок, Микола Гусак – Тисменичанську ділянку дороги Івано-Франківськ – Надвірна. Іван Гевкалюк порушив питання ремонту автошляху Богородчани – Ланчин, що проходить через Гаврилівку. Активно долучилися і Делятинський селищний Петро Якимець та Зеленський сільський голови Віталій Хопта.

Ігор Писклинець резонно зауважив, що незважаючи на те, що держава виділяє великі кошти на ремонт доріг, тендери виграють приватні фірми і висловив припущення про доцільність існування облавтодору, в яких техніка та обладнання давно вже не відповідають вимогам часу.

Інформацію філії «Надвірнянський райавтодор» взяли до уваги.

Звернення – на часі, бо не вірять…

Мова – про звернення обласної ради щодо визнання частини території України, окупованою Російською Федерацією, підтримки блокування торгівлі з тимчасово-окупованими територіями та вжиття негайних заходів для зміцнення енергетичної безпеки України, схвалене рішення обласної ради від 10 березня ц. р., та щодо мирного врегулювання суспільно-політичної ситуації, яка склалася в Україні, схвалене 14 березня ц. р.

Перед голосуванням Сергій Волошин зауважив, що звернення частково вже вичерпало свою актуальність (з огляду на рішення РНБО). Іван Гурмак відреагував миттєво: – Ставити питання про зняття з розгляду будь-яких звернень буде актуальним тоді, коли московський чобіт не топтатиме українську землю.

Оборонець східних рубежів держави, доброволець, фронтовик Василь Білоус також не міг не оприлюднити свою позицію: «Не вірю, бо Президент вручає техніку, з якої по дорозі з баків «латки» відлітали… Не вірю, що припинять торгівлю, бо бачу, що насправді відбувається». Атовець водночас закликав депутатів об`єктивно і вдумливо та критично аналізувати суспільно-політичну ситуацію в країні.

Тетяна Пришляк для підсилення звернення запропонувала проголосувати за окреме звернення суто від районної ради, проект якого підготувала фракція партії «Воля», очолювана нею, і перегукується з обласним документом. Але її пропозиція в результаті голосування не пройшла. Переважною більшістю «за» депутати підтримали звернення обласної ради.

***

Звіт райдержадміністрації про виконання районного бюджету за 2016 рік (доповідач – Михайло Обідняк, начальник управління фінансів РДА) – одне з перших питань, які депутати районної ради розглянули після перерви. За цей період надходження до загального та спеціального фондів районного бюджету склали 854562,9 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів – 760973,8 тис. грн., у т. ч. базова дотація –27072,5 тис. грн., освітня субвенція – 172413,7 тис. грн., медична – 79915 тис. грн.

Надходження доходів загального фонду (без врахування трансфертів) виконані на 101,7 відс. до уточненого плану, а до спеціального фонду надійшло 7225,8 тис. грн.

Основним платежем до райбюджету є податок з доходів фізичних осіб. Питома вага цього податку у загальній сумі надходжень – 99,7 відс.

Видатки загального та спеціального фондів райбюджету – 854595,6 тис. грн. Із загального їх обсягу 98,4 відс. складають видатки соціального спрямування, з них на освіту – 27,9%, охорону здоров`я – 10,3%, соціальний захист та забезпечення – 58,1% та ін.

Фінансування усіх розпорядників коштів райбюджету здійснювали в умовах посилення фінансово-бюджетної дисципліни, виконання заходів економного, раціонального використання бюджетних коштів. Основну питому вагу (97,1%) у загальному обсязі займають видатки на виплату заробітної плати, оплату за спожиту бюджетними установами теплоенергоносії та інші захищені статті бюджету.

Торік прийнято 4 рішення районної ради та стільки ж розпоряджень РДА про виділення коштів із резервного фонду райбюджету на загальну суму 490 тис. грн.

Інформацію РДА щодо виконання райбюджету за 2016 рік сесія взяла до уваги, а також затвердила звіт про виконання та розподіл резервного фонду.

Не менше уваги депутати надали цьогорічному бюджету і внесли зміни до рішення районної ради від 5 січня ц. р. «Про районний бюджет на 2017 рік».

***

Взято до уваги звіт голови РДА про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2016 рік (доповідач – Богдан Зеленчук, заступник голови РДА), в якому крім досягнень зазначено проблемні питання, вирішення яких потребує комплексних заходів. Серед них: пошук інвестора для реалізації проекту із збору, вивезення та утилізації ТПВ; капітальний ремонт доріг державної і комунальної власності; виділення коштів із державного бюджету на будівництво та добудову шкіл у с. Чорний Потік, Назавизів, Битків, спортивного залу із плавальним басейном у ДЮСШ відділу освіти РДА та ДНЗ у Білих Ославах, Лісній Тарновиці, Пньові, Камінному; нарощення ресурсної бази вуглеводнів, збільшення обсягів видобутку нафти і газу, забезпечення стабільної  роботи підприємств нафтового комплексу; виготовлення генеральних планів забудови смт. Битків та інших населених пунктів району.

Із цілої низки питань доповідав заступник голови РДА Богдан Зеленчук. Зокрема, сесія взяла до відома звіт РДА про виконання повноважень, делегованих районною радою, взяла до уваги інформацію про виконання районних цільових програм і зняла з контролю попередні свої рішення, які втратили чинність. Затвердила також: районну комплексну Програму соціального захисту населення Надвірнянського району на 2017-2021 роки; Програму розвитку малого та середнього  підприємництва у Надвірнянському районі на 2017-2018 роки; зміни до рішення районної ради від 18 лютого 2016 р. №125-4/2016 «Про програму підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах на 2016-2020 роки»; зміни до рішення районної ради від 18 лютого 2016 р. № 128-4/2016 «Про програму модернізації освітлення населених пунктів району на 2016-2018 роки».

***

Заступник керівника виконавчого апарату районної ради  Василь Андрейчук презентував заходи на 2017-2018 роки із відзначення у районі державних, національних свят, вшанування пам`ятних дат національно-визвольної боротьби і видатних діячів культури та мистецтва. Сесія затвердила ці заходи з метою збереження духовної спадщини, національних традицій, розвитку культурно-мистецького життя Надвірнянщини.

***

Сесія взяла до уваги звіти про виконання річних фінансових за 2016-й та затвердила план на 2017-й комунальних підприємств «Теплокомуненерго», «Архітектурно-планувальне бюро» та «Аптека № 100».

***

Депутати підтримали проекти рішень з питань, про які доповів заступник голови районної ради Ігор Писклинець. Зокрема, затвердили список присяжних Надвірнянського районного суду, до яких увійшли:Дмитро Брайляк, Тарас Будзак, Надія Качала, Сергій Штогрин, Віктор Грищенко, Ігор Тарасюк, Таміла Новосельська, Галина Хоптюк, Світлана Дребот, Наталія Купчак; підтримали звернення Надвірнянської міської ради щодо встановлення НКРЕКП необгрунтованої вартості на електроенергію для зовнішнього освітлення населених пунктів та нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рік; схвалили звернення районної ради щодо незабезпеченості фінансовими призначеннями на виплату зарплати працівникам установ охорони здоров`я, та установ освіти району на 2017 рік; затвердили кандидатуру Олега Даціва на посаду президента футбольного клубу «Бескид» та одобрили реорганізацію юридичної особи шляхом перетворення комунального підприємства «Футбольний клуб «Бескид» на комунальну організацію (установу, заклад) «Футбольний клуб «Бескид».

***

Районні обранці затвердили: вартість харчування та розмір батьківської плати за харчування дітей у шкільних навчальних закладах та дошкільних групах навчально-виховних комплексів у 2017 році; тарифи на послуги теплопостачання КП «Теплокомуненерго» для бюджетних установ району; технічну документацію із нормативно-грошової оцінки; надали згоду на укладення та продов­ження договорів оренди приміщень, які відносяться до спільної власності територіальних громад.

***

Після розгляду питань порядку денного сесії голова РДА Олександр Кеніз подякував депутатському корпусу за роботу і запевнив, що висловлені критичні зауваження на адресу РДА будуть враховані у подальшій діяльності.

Голова районної ради Іван Гурмак поінформував, що наступна, 12-а сесія районної ради відбудеться орієнтовно у травні ц. р., на якій, зокрема, планують розглянути питання про звіт РДА щодо виконання райбюджету за І квартал 2017-го, хід виконання депутатських запитів і звернень, інформацію РДА про хід виконання районних цільових програм, затверджених районною радою, та інші.

Виконавчий апарат районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!