Газета по-надвірнянськи
 

Облдержадміністрація відповіла на запит про перевізників. Про стан дороги – мовчання

17 березня 2017, 13:46 | Рубрика: Соціальне, Тарифи і ставки Версія для друку Версія для друку 7,587 переглядів

У тематичних добірках публікацій «Чому два тижні не можуть обгрунтувати тарифи на пасажирські перевезення?», «Про підвищення тарифів – від перевізників» і «Перевізники, оприлюдніть структуру підвищеного тарифу», опубліковані у «Народній Волі» від 27 січня і 3 лютого ц. р., йшлося про болючу проблему підвищення вартості проїзду на внутрірайонних і внутріобласних маршрутах, якості і культури обслуговування пасажирів, зокрема, на маршруті Надвірна-Івано-Франківськ, з перевізниками якого укладений договір облдержадміністрацією. На інформаційний запит редакції з проханням надати інформацію-коментар з порушених питань голові Івано-Франківської ОДА О. Р. Гончаруку від 3 лютого ц. р. надійшла відповідь Жанни Табанець, директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА від 9 березня ц. р., яку редакція отримала 14 березня ц. р.:

«На Ваш лист від 03.02.2017р. №09 повідомляємо: стаття 5 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначає, що державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту спрямовані на забезпечення балансу інтересів держави, органів місцевого самоврядування, користувачів транспортних послуг та підприємств, установ, організацій, інших юридичних і фізичних осіб-суб’єктів господарювання на автомобільному транспорті незалежно від форм власності.

Відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення» повноваження органів виконавчої влади у сфері ціноутворення, а також перелік послуг, які підлягають державному тарифному регулюванню, у разі, коли це не визначено Законом, встановлює Кабінет Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» затверджені повноваження обласних державних адміністрацій щодо регулювання цін і тарифів на окремі види продукції, товарів і послуг. Зокрема, передбачено, що обласні державні адміністрації регулюють (встановлюють) тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні.

Постанова Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 року № 240 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548» (набрала чинності 06.05.2015 року) позбавила обласні державні адміністрації повноважень щодо регулювання цін (тарифів) у галузі автомобільного транспорту. На виконання зазначеної постанови облдержадміністрація розпорядженням від 23.06.2015 року № 407 (опубліковано в газеті «Галичина» від 04.07.2015 року № 96 (5049) скасувала власне розпорядження від 18.03.2015 року № 157, яким було встановлено граничний тариф на перевезення пасажирів у розмірі 0,35 грн. за виконання одного пасажиро-кілометра.

Як наслідок, перевізники приміських та міжміських автобусних маршрутів отримали можливість самостійно встановлювати тарифи на перевезення на підставі розрахунків, розроблених за результатами господарської діяльності згідно з наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 року № 1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту»,  зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.11.2009 року за № 1146/17162.

Запит від 02.02.2017р. № 08, який був долучений до листа та адресований А. Боборикіну, переданий адресату 13.02.2017р. (Редакція «Народної Волі» надіслала цей запит в ОДА, бо перевізник А. В. Боборикін відмовився надати свою юридичну чи поштову адресу, як і не подав її у відповіді для редакції, опублікованій у нашій газеті від 10 березня ц. р. – Ред.).

Розпорядженням облдержадміністрації від 02.02.2017 р. № 42 оновлено персональний склад обласного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування. До складу конкурсного комітету входять представники органів виконавчої влади, Укртрансбезпеки, Національної поліції, робочого органу і громадських організацій, діяльність яких пов’язана з автомобільним транспортом, депутатів обласної ради, а також місцевих засобів масової інформації.

Підсумовуючи викладене, інформуємо: облдержадміністрація безумовно виконує вимоги чинного законодавства про автомобільний транспорт при організації регулярних перевезень. При проведенні роз’яснювальної роботи із суб’єктами господарювання – учасниками ринку транспортних послуг постійно наголошується на неухильному виконанні вимог нормативно-правових актів, зокрема, щодо встановлення економічно обґрунтованих та водночас доступних для пасажирів тарифів, забезпечення умов гарантування безпеки дорожнього руху та стабільного функціонування галузі».

В інформаційному запиті, адресованому ОДА, йшлося також про потребу прокоментувати і вирішити проблему незадовільного стану доріг у Надвірнянському районі, зокрема, на відрізку дороги с. Тисменичани – Камінне, с. Волосів – Гаврилівка – Середній Майдан – Глинки, якою курсує автобус Івано-Франківськ-Глинки, з перевізниками якого ОДА уклала договір на перевезення пасажирів. Однак у пропонованій відповіді обл­держадміністрації про це нічого не мовиться. Хоча, як засвідчила поїздка журналіста газети за цим маршрутом 15 березня, дорога у жахливому стані, рухові по якій між Волосовом і Гаврилівкою заважають з обох боків зарослі дерев, котрі обрізані лише на невеличкому відрізку. Вважаємо, що краяни-пасажири, котрі користуються послугами згаданого маршруту, мають право і заслуговують на якісну добротну дорогу. На цю тему подані відповідні запити депутатів районної ради до райдержадміністрації, а також мовилося на сесії районної ради 16 березня ц. р. Сподіваємось, що редакція, читачі, зокрема, краяни, котрі користуються згаданим маршрутом і дорогою, отримають відповідь виконавчої влади району щодо вирішення порушеної проблеми. А найголовніше – добротну дорогу.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!