Днями заступник начальника Надвірнянської ОДПІ Оксана Пліщук та ГДІ з питань організації роботи провели зустріч з викладачами та студентами Надвірнянського коледжу Київського НТУ. Студентів, які вивчають дисципліну «Податкова система», ознайомлено з суттєвими змінами в податковому законодавстві України в 2017 році.
Оксана Пліщук зупинилась на всіх нововведеннях та змінах у законодавстві, які набули чинності з 01 січня цього року. Серед присутніх жваве обговорення викликали нововведення в адмініструванні податку на додану вартість, податку на прибутку підприємств.
Також повідомлено про роботу електронного сервісу ДФС «Електронний кабiнет платника», за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДФС та платників податкiв у режимi реального часу. За допомогою особистого кабінету платник податків має доступ до перегляду та ведення звітності, вхідних/вихідних документів, листування з ДФС, заяв, запитів на отримання інформації, стану розрахунків з бюджетом, реєстрації податкових накладних тощо. Знайти Електронний кабінет платника можна за на офіційному веб-порталі ДФС України.
Модернізований сервіс надає можливість платнику: працювати в ЕКП в режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення.
Представник податкової Марія Купчак нагадала, що з початку 2017 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих упродовж 2016 року, яка має ряд особливостей, та щодо запровадження нової форми декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859» .
Під кінець зустрічі учасники отримали відповіді на свої запитання щодо оподаткування.
Надвірнянська ОДПІ надала понад 3 тисячі адміністративних послуг
За січень-лютий 2017 року з питань отримання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг, приймання звітності, тощо до Надвірнянської ОДПІ звернулось 10090 суб’єктів господарювання, яким надано 3154 адміністративні послуги.
Найбільше запитуваною залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. За звітний період було надано 1703 таких карток.
Також, за січень-лютий 2017 року надано послуг: надання витягу з реєстру платників єдиного податку –232; реєстрація платника єдиного податку – 152; реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 225; реєстрація розрахункових книжок-389; реєстрація книг обліку розрахункових операцій –146; видано довідок про подану декларацію про майновий стан і доходи-102.
Для платників податків та громадян у приміщенні Надвірнянської ОДПІ, Богородчанському та Яремчанському відділеннях розміщені інформаційні та тематичні стенди з питань застосування норм Податкового законодавства, зразки заповнення заяв, податкової звітності, єдиного внеску та перелік надання адміністративних послуг.
Упродовж двох місяців платники податків Надвірнянщини перерахували до бюджету більше 142 мільйонів гривень
У січні-лютому поточного року платниками податків Надвірнянського району перераховано до бюджетів усіх рівнів 142 226 тисяч гривень, що на 80,7 % більше відповідного періоду 2016 року. Додатково до бюджету надійшло 54 571 тисячі гривень.
Від початку року до Державного бюджету надійшло 108 497 тисяч гривень податків, зборів та платежів, що на 70,5 %, або 44881тисячі гривень більше ніж торік.
Збільшення надходжень держбюджету відбулося за такими основними податками: на 3311 тисяч гривень зросли надходження податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів та склали 6955 тисяч гривень; на 2150 тисяч гривень підвищились платежі з податку на доходи фізичних осіб та склали 7194 тисячі гривень, а також на 39 329 тисяч гривень (майже у 2 рази) додали надходження від плати за користування надрами та склали 90 354 тисячі гривень.
До місцевих бюджетів Надвірнянщини у 2017 році платники податків перерахували 33730 тисяч гривень, що на 40 % більше ніж за аналогічний період 2016-го. Місцеві бюджети додатково поповнилась на 9 690 тисяч гривень.
У порівнянні з показниками січня-лютого минулого року відбулось збільшення надходжень з податку на доходи фізичних осіб на 6 451 тисяч гривень та склали 21 583 тисячі гривень, єдиного податку- на 1 826 тисяч гривень (4069 тисяч гривень за січень-лютий 2017 року), земельного податку та орендної плати – 1067 тисяч гривень(3469 тисяч гривень склали надходження двох місяців 2017 року) а також, акцизного податку на 154 тисячі гривень (2242 тисячі гривень надійшло у 2017 році).
Окрім того, за 2 місяці 2017 року надійшло 27753 тисяч гривень єдиного соціального внеску, що на 2939 тисячі гривень більше ніж торік. Бюджет додатково отримав 2939 тисяч гривень.
В Надвірнянській ОДПІ задекларували свої доходи майже 100 громадян
З початку 2017 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2016 року, яка триватиме до 3 травня 2017 року.
Протягом двох місяців цього року вже 95 громадянина задекларували свої доходи. Загальна сума задекларованих доходів складає понад 4326,3 тис.грн. Станом на 01.03.2017 року 47 осіб задекларували податкові зобов’язання із сплати податку на доходи у розмірі понад 205,1 тис. грн. та 59,4 тис. грн. військового збору.
Своїм правом на податкову знижку протягом січня – лютого 2017 року вже скористалися 48 громадян, які мешкають на території Надвірнянського району. До повернення з бюджету підлягає 49,9 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Подати декларацію про майновий стан і доходи можна особисто платником або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Із 1 березня 2017 року – нова форма податкової накладної та декларації з ПДВ
Доводимо до відома платників податку на додану вартість, що з 1 березня поточного року набрали чинності нова форма податкової накладної та декларації з ПДВ, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 р. № 276 (далі – Наказ № 276) .
Зокрема, Наказ № 276 передбачає нові форми для:
1) податкової накладної;
2) податкової декларації з ПДВ;
3) уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань із ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
4) розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.
Документ набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його офіційного опублікування (публікація в «Урядовому кур’єрі» за 28.02.2017 р. № 39).
Єдиний соціальний внесок. Відпустка без збереження заробітної плати
Якщо працівник підприємства знаходиться частину календарного місяця у відпустці без збереження заробітної плати і його дохід у вигляді заробітної плати за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, то сума єдиного внесу розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом за місяць, за який нараховується заробітна плата , та ставки єдиного внеску.
Якщо працівник знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати повний календарний місяць, єдиний внесок не нараховується, оскільки відсутня база нарахування єдиного внесу .
(Лист ДФС України від 10.02.2017 р. № 2649/6/99-99-13-02-03-15)
З 1 квітня діятиме новий Порядок введення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ
Надвірнянська ОДПІ інформує, що з 1 квітня діятиме новий Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ, затверджений Постановою Кабінету Міністрів від 25.01.2017року №26.
Вказаний Порядок визначає механізм ведення Мінфіном інформаційного ресурсу Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ за формою згідно з додатком, який додається до Порядку.
Слід зазначити, що формування Реєстру буде здійснюватися автоматично на підставі баз даних ДФС та Казначейства.
Щодо Заяв про повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ, вони автоматично вноситимуться до Реєстру протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження. А повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування буде здійснюватися у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення заяв до Реєстру.
Окрім того, звертаємо увагу, що з 1 квітня поточного року втратять чинність Постанови Кабміну від 22.02.2016 № 68 «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» та від 17.01.2011 № 39 «Про затвердження Порядку взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість».
До 1 квітня 2017 року бюджетне відшкодування сум ПДВ за заявами, які включені до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ, сформованого згідно з п.52 підрозд.2 розділ XX «Перехідні положення» Податкового кодексу, здійснюватиметься у порядку, що діяв до 1 січня 2017 року.
Щоб стати „спрощенцем” з другого кварталу – подайте заяву
Надвірнянська ОДПІ повідомляє, що останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з 1 квітня 2017 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік – 16 березня 2017 року (пп. 298.1.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).
Відзначимо, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Про первинні документи для фізичних осіб підприємців – платників єдиного податку
Надвірнянська ОДПІ звертає увагу платників єдиного податку, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів. Вказані документи, а також документи, пов’язані із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи необхідно зберігати не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання – з передбаченого Податковим кодексом ( далі ПКУ) граничного терміну подання такої звітності.
Фізичні особи підприємці – платники єдиного податку зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких заповнювалися дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання декларації платника єдиного податку – фізособи – підприємця, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати. Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.
За незабезпечення зберігання первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ПКУ, а саме: у розмірі 510 гривень, за повторні дії протягом року – 1020 гривень.
За відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані платником єдиного податку, у разі виявлення факту щодо неутримання податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходу громадянам до платників податків застосовуються штрафні санкції, як до податкового агента, передбачені п. 127.1 ПКУ, та на суму грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, нараховується пеня згідно з пп. 129.1.1 ПКУ.
Форма №1ДФ – відповідальність за помилки
Надвірнянська ОДПІ області нагадує суб’єктам господарювання, які нараховують своїм працівникам доходи у вигляді заробітної плати, чи проводять розрахунки з громадянами за цивільно-правовими договорами за отримані від них послуги чи товари, про фінансову відповідальність за подання податкового розрахунку ф. №1ДФ з недостовірними відомостями або з помилками.
Згідно з п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.
Вказані штрафи не застосовуються у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у ф.1ДФ виникли у зв’язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ст. 169 ПКУ та були виправлені відповідно до вимог ст. 50 ПКУ.
Крім того, ст. 1634 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті ж самі порушення, вчинені особою, яку протягом року вже було піддано адміністративному стягненню – штраф на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності становить від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Нові можливості «Електронного кабінету платника податків»
Надвірнянська ОДПІ повідомляє про роботу електронного сервісу ДФС «Електронний кабiнет платника», за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДФС та платників податкiв у режимi реального часу. Знайти Електронний кабінет платника можна за адресою cabinet.sfs.gov.ua, а також на офіційному веб-порталі ДФС України.
Модернізований сервіс надає можливість платнику: працювати в ЕКП в режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення.
В «Електронному кабінеті платника» функціонують дві частини: відкрита (загальнодоступна), вхід до якої здійснюється без ідентифікації користувача та приватна (особистий кабінет), вхід до якої здійснюється за допомогою електронного цифрового підпису.