17 березня 2017, 13:17 | Рубрика: Громадськість, Пам`ять і шана Версія для друку
501 переглядів
Минулого тижня 9 і 12 березня у Пньові відбулися пам’ятні віча, присвячені вшануванню 203-ї річниці із дня народження Тараса Григоровича Шевченка і Лідії Мороз, яка є автором погруддя поетові.
Численні школярі і місцеві жителі поєдналися у спільній молитві, яку очолив парох села Пнів о. Микола. Аматори художньої самодіяльності загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. (кер. – Марія Вінтоняк) і будинку культури (директор – Ірина Сороцька) підготували змістовну концерту програму, в якій майстерно перепліталися пісні і віршовані рядки Пророка української нації. Пнівський сільський голова Василь Гладиш відзначив, що святкування відбувається в умовах війни із російським загарбником: – Українці зі зброєю в руках відстоюють свободу і цілісність, щоб втілити в життя ідеали Тараса Шевченка, який мріяв про сильну і незалежну Україну.
Погруддя Великому Тарасові, яке встановлене неподалік школи, має довгу, в дечому трагічну і славну долю. У далекому 1964-му із нагоди 150-х роковин Кобзаря виготовили два пам’ятники, один із яких у Биткові вдалося встановити, а пнівський – пролежав у підвалі до 1989 року. Автор обидвох Лідія Теодорівна Мороз. – Вона народилася 28 березня 1922 року, у неї надзвичайно рано проявився хист до ліплення, – розповідає племінниця мисткині, вчителька Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Лариса Боклашко. – Після закінчення навчання у гімназії поступила у Львівський інститут декоративного і прикладного мистецтва. Вся родина Лідії Теодорівни зазнала гонінь за національні погляди, відбувала заслання у Сибіру.
Пригадала і спільну роботу з Лідією Мороз ветеран педагогічної ниви, виконуюча обов’язки голови ГО «Рада старійшин с. Пнів» Ганна Хащук. – Вона була переконаною українською націоналісткою, понад все любила рідний край. Ініціатор встановлення погруддя Тарасові Шевченку у 1989-му Михайло Плитус пригадав ті вікопомні події: – Вдалося згуртувати людей і встановити один із символів нашого села. Вчитель місцевої школи Лілія Максим`юк прочитала вірш-присвяту скульпторові. Тепло відгукнувся про це вшанування сільський голова Василь Гладиш, а отець Ярослав відправив панахиду
Наш кор.