3 березня 2017, 12:04 | Рубрика: Ситуація Версія для друку
458 переглядів
Як поінформував часопис «Н. В.» від 24 лютого ц. р. у № 19-21, у селі Рибне Тисменицького району (вперше на Івано-Франківщині) виявлено збудник африканської чуми свиней (АЧС) у дикого кабана. Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при райдержадміністрації за участі керівників районної державної лікарні ветмедицини, лісових, мисливських і фермерських господарств; ринків.
За координацією в. о. начальника Держпродспоживслужби у районі Івана Гурмака обговорено питання про епізоотичну ситуацію з АЧС в Україні; виявлення збудника АЧС на території Івано-Франківської області; виконання рішення ДНПК при ОДА №1 від 22 лютого ц. р.; заходи з профілактики та недопущення занесення збудника АЧС на територію району.
Держпродспоживслужба і спеціалісти державної установи ветмедицини у районі постійну увагу надають роз`яснювальній роботі серед краян, зокрема, власників господарств, де утримуюють свиней, та підприємств, де проводять забій свиней і переробляють сировину із м`яса та продукти забою свинини. У господарствах проводять ветеринарно-санітарні заходи, моніторинг домашніх і диких свиней; вакцинують їх проти класичної чуми свиней. Розроблено план спільних оперативних дій на випадок виникнення підозри, підтвердження діагнозу на недопущення розповсюдження АЧС у Надвірнянському районі.
На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА ухвалили конкретне рішення. Зокрема, вирішили: заборонити торгівлю на ринках живими свинями, м’ясом з них й іншими продуктами свинарства, постачання населенню продуктів тваринництва без наявних супровідних ветеринарних документів. Торгові місця надавати тільки з відповідними документами, які засвідчують походження, безпечність продукції та наявність експертного висновку лабораторії ветсанекспертизи; переміщення свиней проводити винятково з дозволу Держпродспоживслужби в районі; створити групи та забезпечити заходи щодо зменшення популяції дикого кабана на території району і доставку біологічного матеріалу в Івано-Франківську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини для проведення досліджень; користувачам мисливських угідь і керівникам/власникам свиногосподарств повідомляти Держпродспоживслужбу про всі випадки загибелі або підозру в захворюванні свиней; вжити заходів щодо недопущення торгівлі продуктами харчування тваринного походження, у т. ч. м’яса свинини, у невстановлених місцях та на стихійних ринках, здійснення контролю за переміщенням живих тварин з питань наявності ветеринарних документів та їх походження; провести епізоотичне обстеження вольєрного господарства «Страгора-2» та свиногосподарств на території району щодо дотримання правил біобезпеки; на час карантину обмежити доступ сторонніх осіб до вольєру, де утримують диких кабанів у господарстві «Страгора-2» с. Лоєва, заборонити будь-яку підгодівлю сторонніми особами; директорам ринків посилити контроль за реалізацією м’яса та м’ясопродуктів. Проводити бесіди, наради з підприємцями щодо загрози виникнення африканської чуми свиней.
Наш кор.