Газета по-надвірнянськи
 

Виступили проти скорочення працівників Прикарпатського УБР

31 березня 2017, 15:39 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 673 переглядів

ПАТ «Укрнафта» планує провести реструктуризацію, зокрема, об’єднати три управління бурових робіт Прикарпатське, Охтирське та Прилуцьке в одне. Це призведе до скорочення великої кількості працівників, під загрозою звільнення – мінімум 200 нафтовиків Прикарпатського УБР. Днями це обговорили у Києві, на нараді за участі голови правління НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва, голови правління ПАТ «Укрнафта» Марка Роллінса та керівників профспілок нафтогазової промисловості. На підтримку працівників та збереження нафтогазової промисловості Прикарпаття до наради долучились і народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко та депутат Івано-Франківської обласної ради від партії «ВОЛЯ» Ольга Федишина.

Під час наради представники профспілки наголосили Коболєву і Роллінсу, що порушують права та інтереси робітників, адже з ними не обговорювали питання реорганізації підприємства, проекти наказів і рішень «Укрнафти».

«Профспілкам не був до сьогодні наданий жоден проект юридичного документу, яким було би чітко розписано план реструктуризації, яку кількість людей звільняють примусово, яку – добровільно, яку кількість людей перекваліфіковують і переводять в інші структури», – повідомила Ольга Федишина.

Вона додала, що єдині документи, надані керівництвом підприємства профспілці – це презентаційні матеріали, що суперечить законодавству про колективні договори та галузевим угодам.

«Натомість почали здійснювати конкретні кроки по тому, щоб передавати майно, обладнання і все інше», – повідомив Ю. Дерев’янко. Як відомо зі слів голови первинної профспілкової організації Прикарпатського УБР Григорія Третяка, 9 березня 2017 року в УБР надійшли накази про передачу всіх транспортних засобів в інші підрозділи та місцевості. Причому наказано це зробити «заднім числом» із 1 березня 2017 р.  «Жодної інформації про те, що буде з працівниками, в листах немає. При цьому хочуть відібрати техніку, з якою вони працювали» – наголосив Григорій Третяк.

За словами О. Федишиної, на нараді озвучили, що переважну частину з цих 200 людей планують скоротити саме у Прикарпатському УБР, що, на її думку, може спричинити посилення соціальної напруги у регіоні. Депутат зауважила, що 200 працівників, про які сказало керівництво підприємства – це лише ті, які будуть скорочені у примусовому порядку. При цьому не озвучили кількість людей, яких змусять написати заяву про так зване «звільнення за власним бажанням». Тобто загальна кількість працівників, що будуть звільнені за різними процедурами, може бути більшою.

Юрій Дерев’янко переконаний, що в разі скорочення людей підприємство повинно докласти максимум зусиль, щоб забезпечити їх іншою роботою, або провести навчання і перевести на іншу роботу.

«Мова не йде про великі гроші – 1,5 млн. грн. фонду зарплати для людей, про скорочення яких йдеться, «Укрнафта» від цього не збанкрутує», – зауважив Дерев’янко.

У цей час на захист власних інтересів стають і самі працівники Прикарпатського УБР, а також НГВУ «Долинанафтогаз» та «Надвірнанафтогаз», Долинського газопереробного заводу, які вже провели дві попереджувальні мирні акції «Ні! – розвалу, звільненням, беззаконням у ПАТ «Укрнафта». Так! – відродженню українського нафтогазовидобутку!» у Долині.

– Основна вимога протестувальників – недопущення ліквідації Прикарпатського УБР, звільнення працівників та знищення нафтової галузі на Прикарпатті. Якщо буде знищене це управління, така ж доля чекатиме нафтогазовидобувні управління, а далі і завод, – зазначив Григорій Третяк.

28 березня до такої акції долучились і помічник-консультант Юрія Дерев’янка Ольга Ганиш і депутат Надвірнянської районної ради від партії «ВОЛЯ» Тетяна Пришляк. Депутат переконана, що дії керівництва ПАТ «Укрнафта» з реорганізації підприємства несуть загрозу нафтогазовій промисловості в цілій області.

«Я виросла у родині нафтовиків, мій батько майже сорок років працював у Надвірнянському УБР. Ліквідація цього УБР стала страшною втратою для буровиків та їх сімей. Пригадую, як важко переживав це мій батько – буровик із великим стажем, відзначений державними нагородами. Він, як і сотні надвірнянських нафтовиків, вкладали у галузь усі свої вміння та душу, віддавали цій нелегкій професії здоров’я та сили. Тоді закриття Надвірнянського УБР відбулося за мовчазної згоди влади і депутатів. Сьогодні цього допустити не можна. Адже нам добре відомо, які наслідки мають подібні «реорганізації», «реформи» та «оптимізації». На всіх рівнях влада говорить про енергетичну незалежність України, про те, що потрібно боротись з безробіттям, але те, що робить ПАТ «Укрнафта», порушуючи закони, статут підприємства, трудові угоди, свідчить про інше. Більше того, ніхто не надає економічного обгрунтування потреби такої реорганізації, який з цього буде соціально-економічний ефект і що станеться з працівниками», – відзначила Пришляк.

24 березня Юрій Дерев’янко звернувся із запитом до голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва та голови правління ПАТ «Укрнафта» Марка Роллінса, в якому просить не допустити ліквідації структурних підрозділів ПАТ «Укрнафта», які знаходяться на території Івано-Франківської області, переглянути рішення про реорганізацію підприємства і врахувати позиції місцевих рад, Центральної ради профспілки, первинних профспілкових організацій, народних депутатів, викладені в їхніх зверненнях, а також надати економічне обгрунтування такого скорочення.

Тетяна ДОРОШЕНКО.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!