Газета по-надвірнянськи
 

Соціальна напруга між перевізниками. Пасажир має право на комфорт

28 квітня 2017, 11:58 | Рубрика: Пасажирські перевезення, Протести Версія для друку Версія для друку 17,944 переглядів

У вівторок, 25 квітня, перевізники маршруту Надвірна-Івано-Франківськ із своїми тран­спортними засобами вишикувалися перед райдержадміністрацією, час від часу подаючи звукові сигнали і запрошуючи таким чином до розмови представників районної влади.

Таке незадоволення водіїв зумовила діяльність перевізників-таксистів, які курсують за їхнім маршрутом із відправленням з майданчика біля приміщення універмагу (ринку) райспоживтовариства у Надвірній. Обидві сторони запевняють – кожний із них працює законно і така діяльність повинна бути конкурентною.

автоб

Аргументи івано-фран­ківських перевізників озвучив водій із багаторічним стажем Василь Слюсарчук, серед яких: обов`язкова сплата кожним водієм на згаданому маршруті всіх податків і відрахувань, забезпечення станційного обслуговування, перевезення за свій рахунок пільгових категорій жителів, серед яких і учасників бойових дій, дотримання всіх умов, стандартів, графіків та маршрутних листів. – Неод­норазово щодо рейсів від ринку ми зверталися до районної та обласної державних адміністрацій і територіального управління «Укртрансбезпеки». Дотепер ми ще жодної відповіді так і не отримали, – відзначив він і додав, що коли до кінця місяця не вирішать позитивно питання щодо діяльності перевізників-таксистів, то його колеги-перевізники на маршруті Надвірна-Івано-Франківськ вдадуться до радикальніших дій.

А в таксистів-перевізників своя правда – всі вони зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності на такий вид діяльності як таксі, створюють робочі місця для краян і стверджують, що всі необхідні дозволи від «Укртрансбезпеки» у них на руках. Громадський спостерігач, підприємець Роман Кобилянський пояснив від імені таксистів-перевізників, що для них основним є створення зручних умов для споживача, який мав би право вибору, яким транспортним засобом йому добиратися до Івано-Франківська. – Ми чітко розуміємо, що така наша діяльність є не до кінця урегульована законодавчо і ми звертаємося до всіх, щоб нам допомогли вирішити цю ситуацію у правовому руслі.

автоб

І, напевно, автоперевізники з відправленням із вул. Княгині Ольги у Надвірній вважають, що людям подобається їздити у переповнених автобусах, взимку замерзати у холодних салонах, влітку відвідувати безкоштовні сауни і врешті-решт просто мріють прокататися під «блатнячок» сусідньої ворожої держави ще й почути нерідко хамовиту нецензурщину від водіїв, про що неодноразово вказували на зустрічах громадськості з перевізниками у період підвищення вартості проїзду. Шановні перевізники, усвідомте врешті-решт, що не цього люди прагнуть, а хочуть таки їхати у комфортних і зручних умовах, сплачуючи за це обґрунтовану ринкову ціну. Зрештою зранку 25 квітня під час протестної акції надвірнянці висловлювали претензії і незадоволення з приводу завчасного непопередження про неї пасажирів, а також обурювалися протяжними сигналами перед багатоповерховим житловим будинком у центрі Надвірної

Заключним акордом такого несанкціонованого мітингу стало запевнення начальника управління «Укртранс­безпеки» в області Євгена Суковатого, що всі далі працюватимуть у законному руслі, а керівництво райдержадміністрації на чолі із заступниками Іваном Тодоруком і Богданом Зеленчуком запросили всіх до діалогу за «круглим столом». Перший заступник голови РДА Іван Тодорук прокоментував районним ЗМІ цю ситуацію: відповідні дозволи на маршрути перевізникам видають обласні владні структури. Керівництво райдержадміністрації дало відповідні доручення і протягом двох тижнів працюватиме робоча група з вивчення дотримання законності пасажирських автоперевезень, про що будуть поінформовані відповідні обласні владні структури.

Звичайно, час покаже, як владнається ситуація, але й пасажири повинні вказати шлях до змін на краще всім сторонам конфлікту, відстоюючи свої законні права на зручні, комфортні, сучасні умови проїзду у пасажирських транспортних засобах, узаконених на відповідних конкурсах з визначення перевізників. Громадський контроль, вимоги і повагу до пасажирів ніхто не відміняв і не відмінить. Це треба усвідомити кожному.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!