Газета по-надвірнянськи
 

Безвізовий режим для українців

12 травня 2017, 11:40 | Рубрика: Акцент, Світ, Свята Версія для друку Версія для друку 6,371 переглядів

На майдані Шевченка у Надвірній відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу із нагоди ухвалення рішення Ради міністрів ЄС щодо скасування візових вимог до громадян України.

День-Європи

Саме цим Рада Європейського Союзу затвердила законодавчу пропозицію про скасування короткострокових віз для українців. Для пришвидшення процедури рішення схвалила Рада міністрів сільського господарства та риболовлі, засідання якої проводилося у четвер, не чекаючи на зустріч профільної Ради міністрів внутрішніх справ. Відомо, що церемонія підписання відповідного документу президентом ЄП та представником головування у Раді ЄС відбудеться 17 травня, намір відвідати цей захід висловив Президент України Петро Порошенко. Після цього підписаний регламент опублікують в офіційному віснику ЄС. Фактично ж безвіз набуде чинності через 20 днів після публікації – орієнтовно це станеться 11 червня.

З нагоди такої вагомої події до надвірнянців, а особливо до молоді, звернулися заступники голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук та районної ради Ігор Писклинець і Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович. Нагадаємо, що саме згортання європейського курсу держави стало каталізатором подій Революції Гідності, і на цьому акцентували увагу і промовці. – Ухвалений сьогодні безвізовий режим дався нам надзвичайно важкою і кривавою ціною, – відзначив Богдан Зеленчук.

– Європа визнала Україну європейською, та до цього ми йшли тернистим шляхом, – з такими словами звернувся Ігор Писклинець. – Здійснено великий крок вперед, перед нами – новий спосіб життя, розвитку культури та навчання і сподіваюся, що це покращить рівень життя. Зіновій Андрійович, пригадавши події Молитовного Європейського Майдану у Надвірній, зазначив, що молоді творити і будувати нову європейську Україну: – Українці саме зараз захищають мирне небо, суверенітет і демократичні цінності для всієї Європи.

Ухвалення цього важливого рішення засвідчило ще раз, що Україна впевнено йде шляхом побудови європейської держави. Попереду ще дуже багато роботи, потрібно відродити економічну сферу, зупинити війну на Сході України, створити для людей гідні умови життя. Саме за ці ідеали загинула Небесна Сотня і борються воїни на гіркій, окропленій кров’ю, зболеній землі Донбасу.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!